ВажноИсторијаНајновијеФудбал

Времеплов: Срушен Арау у Купу победника купова

Фудбалери Црвене звезде савладали су швајцарски Арау 18. септембра 1985. године у Београду резултатом 2:0 у првој утакмици шеснаестине финала Купа победника купова.

На старту нове сезоне у Европи, тим Гојка Зеца је од старта кренуо жестоко, па је већ у првом минуту Бошко Ђуровски погодио стативу. Дугогодишњи члан црвено-белих је седам минута касније имао још једну зрелу шасу, али је Бекли успео да ухвати лопту.

Док је са трибина грмео Марш на Дрину, црвено-бели су у 22. минуту извели брзу акцију по десној страни преко Бошка Ђуровског и Јовице Николића, који је асистирао Хусрефу Мусемићу. Лопта је завршила у мрежи за вођство од 1:0, али је остало нејасно да ли је гол постигао Мусемић или је то био аутогол Шерера. Погодак се ипак, у већини извора, води као Мусемићев.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzz11146547_937455142982049_8533876903845689323_n

Звездина деветка се у 29. минуту нашла очи у очи са голманом Арауа, али је лопта отишла преко гола. Сијасет прилика имао је Мусемић на овом мечу. Једну није искористио крајем првог, а другу почетком другог полувремена након атрактивног покушаја. Екипа Отмара Хицфелда је ретко долазила у прилику да угрози Љуковчана. Једна од таквих ситуација десила се након снажног, али недовољно прецизног ударца Иселина после слободног ударца.

Црвено-бели су удвостручили предност у 72. минуту голом Бошка Ђуровског. После једне набачене лопте Мусемић се сударио са голманом Арауа, а Ђуровски је пратио њен лет и неометан је убацио у мрежу. До краја није било промена, па је екипа Гојка Зеца стекла солидну предност пред реванш у Швајцарској.

zzzzzzzzzzzzzzzzz arau11960244_10153589659044324_1711587805743962066_n

Црвена звезда – Арау 2:0 (1:0)

Београд, 18. септембар 1985. Стадион: Црвене звезде. Гледалаца: 40.000. Судија: Анатолиј Милченко (СССР). Стрелци: Мусемић у 22. и Бошко Ђуровски у 72. минуту.

Црвена звезда: Живан Љуковчан, Славко Радовановић, Милан Јанковић, Драган Милетовић, Марко Елснер, Милан Ивановић (од 46. Мирослав Шугар), Јовица Николић, Бошко Ђуровски, Хусреф Мусемић, Миралем Зјајо (од 85. Зоран Димитријевић), Митар Мркела. Тренер: Гојко Зец.

Арау: Роберто Бекли, Кристоф Гили, Ролф Остервалдер, Јенс Бертелсен, Валтер Иселин, Роберто Фрењо, Хансруди Шер (од 32. Патрик Таудијен), Руди Цанер, Алфред Херберт, Маркус Шерер, Ервин Мајер (од 89. Уве Васмер). Тренер: Отмар Хицфелд.