КошаркаРегионална лига

NLB 3. kolo: C.zvezda-Radnički (Kg) 83:85

Košarka

I u trećem kolu NLB lige košarkaši Crvene zvezde zabeležili su poraz. Ovaj put bolji od „vrtića sa Malog Kalemegdana“ bili su košarkaši Radničkog iz Kragujevca i to u Pioniru

Crvena zvezda : Radnički Kragujevac  83:85 (22:19, 20:30, 21:29, 20:7)

Pred jedva nešto više od 500 ljubitelja košarke i zaljubljenika u crveno-bele boje, iskusnija ekipa iz Kragujevca odnela je bodove iz Beograda. Na osnovu konačnog rezultata moglo bi se reći da su naši košarkaši nakon dva ubedljiva poraza u Češkoj i Crnoj Gori konačno odigrali egal meč. Međutim…

Početak susreta doneo je dosta dobru igru naših momaka i početnu prednost, a posebno se istakao Uroš Nikolić koji je već u prvoj četvrtini imao dvocifren broj poena na svom kontu. Ipak iskusnija ekipa Mute Nikolića je serijom od 15:2 tokom druge četvrtine preokrenula rezultat i došla na velikih +15 (26:41). Do poluvremena zahvaljujući Nedoviću i Miloševiću Zvezda stiže na podnošljivih -6 (41:47).

Treću četvrtinu obeležio je fantastični „Kragujevčanin“ Majkl Li, a sa druge strane Zvezdini košarkaši su se nadmetali u promašajima sa linije slobodnih bacanja. Ova deonica okončana je rezultatom 63:78.

Poslednju deonicu karakteriše nekoliko promašaja gostiju, dok naši igrači smanjuju deficit na -7 (75:82). U tom momentu budi se i publika koja navijanjem podiže naše momke koji u 38. minutu stižu do 82:83. Naredni minut prolazi bez poena i sa jedne i sa druge strane. 24 sekunde pre kraja sa linije slobodnih bacanja Katnić smanjuje na 83:83, da bi svega 2,7 sekundi pre kraja Li doneo prednost Radničkom od 83:85. U preostalom vremenu Milošević nije uspeo da šutem za tri poena donese prvu radost našim košarkašima.

Treba napomenuti da je sudijska trojka u više navrata donosila, blago je reći čudne odluke i gotovo sve sporne situacije presuđivala u korist gostiju. Takva tendencija suđenja u Pioniru na Zvezdinim utakmicama prisutna je još od prethodne sezone.

I pored novog poraza treba napomenuti da je malobrojna publika u Pioniru aplauzpom ispratila naše košarkaše u svlačionicu.

CRVENA ZVEZDA: Mirković 2 (4sk), Arnautović 2, Radosavljević 3 (4sk), Balaban 3, Katnić 8 (3ukr), Nedović 23 (4sk, 3as), Milošević 21 (7sk), Nikolić 21 (11sk), Marinković, Bakić.

RADNIČKI: Li 32 (9sk, 5izg), Maksimović, Miletić 7, Marković 16 (6as, 6izg), Mijatović 4, Gadefors 7, Drašković, Čakarević 4, Stojačić, Rakić 6 (5sk), Dragojlović 9 (6sk), Vukosavljević.