Данас стартује регионална Триглав лига за ватерполисте, а Црвена звезда вечерас дочекује крагујевачки Раднички на Бањици од 21:00.

Црвено-бели су претрпели велике промене у односу на прошлу сезону, али је турнир у Сарајеву показао да нови изузетно млади тим неће бити лак противник ни за једну екипу у региону. Незахвално је говорити о крајњим дометима екипе коју је преузео Ристо Маљковић, али се надамо да клуб неће доћи у позицију да се бори за опстанак.

Због тога је важно да Звезда добро стартује у новој сезони, а ако је веровати кладионицама нови капитен Никола Ешкерт и саиграчи су вечерас благи фаворити против Радничког, јер је квота на победу домаћег тима 1.8, док је за Раднички та бројка 2.2. Директан пренос меча обезбеђен је на Арени спорт.

Ево и састава Црвене звезде за сезону 2015/16, а затим и осталих тимова против којих ће се наш клуб ове сезоне борити у регионалној лиги:

Црвена звезда

Александро Краљ (голман, 1990)

Александар Димитријевић (бек, 1995)

Филип Јанковић (нападач, 1996)

Александар Андрејевић (нападач, 1996)

Вук Јовановић (нападач, 1997)

Саша Тришић (нападач, 1997)

Небојша Кнежевић (бек, 1998)

Никола Јапунџић (нападач, 1997)

Никола Радуловић (центар, 1995)

Петар Јовић (нападач, 1997)

Стефан Тодоровски (голман, 1998)

Александар Игњатовић (голман, 1990)

Златан Никочевић (нападач, 1999)

Немања Бакић (нападач, 1997)

Јасмин Колашинац (нападач, 1998)

Никола Ешкерт (центар, 1993)

Михајло Репановић (бек, 1995)

Владимир Тановић (голман, 1996)

Вељко Танкосић (нападач, 1997)

Тренер: Ристо Маљковић

Раднички

Денис Шефик (голман, 1976)

Немања Станојевић (бек, 2001)

Нино Блажевић (бек, 1992)

Раде Јоксимовић (бек, 1996)

Марко Мартинић (нападач, 1990)

Небојша Тохољ (центар, 1997)

Еди Алијагић (бек, 1992)

Ђорђе Лекић (нападач, 1995)

Душан Панајотовић (бек, 1998)

Лука Босић (нападач, 1998)

Алекса Манић (бек, 1995)

Никола Томашевић (центар, 1989)

Лазар Добожанов (голман, 1995)

Вукашин Ганић (нападач, 2000)

Тренер: Урош Стевановић

Војводина

Мирел Ћатовић (нападач, 1993)

Милан Виторовић (голман, 1995)

Борис Шиман (нападач, 1996)

Марко Тркуља (нападач, 1991)

Никола Марић (бек, 1991)

Драгољуб Рогач (нападач, 1998)

Иван Гвоздановић (нападач, 1997)

Радослав Филиповић (голман, 1997)

Илија Прекогачић (нападач, 1996)

Немања Петковић (бек, 1997)

Марко Марчета (центар, 1994)

Марко Тубић (бек, 1998)

Кристиан Шулц (нападач, 2000)

Данило Тененбојм (центар, 1988)

Марко Поробић (бек, 1996)

Петар Мачић (нападач, 1996)

Лука Шћепановић (нападач, 1996)

Ђорђе Поповић (нападач, 1997)

Стефан Душан Ристић (голман, 1996)

Никола Јеврић (нападач, 1998)

Алекса Тинтор (нападач, 1999)

Тренер: Марко Орловић

Партизан Рајфајзен

Димитрије Ристичевић (голман, 1992)

Лазар Бракочевић (голман, 1996)

Данило Аџић (нападач, 1996)

Матеја Асановић (нападач, 1995)

Радомир Драшовић (бек, 1997)

Стефан Дурлевић (голман, 1994)

Прочитајте још  На данашњи дан: Рођен Дејан Савић

Лукас Гилен (бек, 1990)

Драшко Гогов (нападач, 1995)

Никола Јакшић (бек, 1997)

Марко Јанковић (нападач, 1998)

Петар Касум (нападач, 1998)

Марко Крушка (голман, 1997)

Ђорђе Лазић (центар, 1996)

Никола Лукић (нападач, 1998)

Марко Манојловић (центар, 1996)

Филип Радојевић (нападач, 1997)

Никола Радоњић (нападач, 1997)

Огњен Стојановић (нападач, 1996)

Гаврил Суботић (нападач, 1995)

Ђорђе Танасковић (нападач, 1994)

Димитриос Тигкас (нападач, 1993)

Петар Велкић (центар, 1998)

Немања Вицо (центар, 1994)

Владан Митровић (нападач, 1997)

Ђорђе Вучинић (бек, 1999)

Тренер: Владимир Вујасиновић

Младост Загреб

Иван Марцелић (голман, 1994)

Лука Букић (нападач, 1994)

Иван Милаковић (бек, 1980)

Матиас Биљака (бек, 1999)

Јерко Анзуловић (бек, 1997)

Андрија Башић (нападач, 1995)

Андро Гагулић (центар, 1995)

Франко Лазић (бек, 1998)

Марин Дашић (нападач, 1998)

Фран Пашквалин (центар, 1984)

Андрија Влаховић (нападач, 1991)

Иван Живковић (нападач, 1995)

Петар Јура Селем (голман, 1992)

Иван Домагој Зовић (нападач, 1997)

Франко Гератовић (центар, 1992)

Иван Цапан (бек, 1992)

Лука Бајић (нападач, 2000)

Тренер: Хрвоје Хрестак

ОВК ПОШК 

Мате Анић (голман, 1994)

Марин Боровчић Курир (бек, 1996)

Ивица Прижмић (нападач, 1992)

Анте Ћорушић (центар, 1991)

Крешимир Бутић (нападач, 1994)

Марин Делић (нападач, 1996)

Дејвид Лапинс (центар, 1994)

Ловре Рончевић (нападач, 1995)

Марин Стипић (бек, 1994)

Дино Вегар (бек, 1994)

Борна Вегар (нападач, 1997)

Иван Бего (бек, 1998)

Карло Сарић (голман, 1993)

Иван Бебић (нападач, 1987)

Тренер: Дамир Полић

Морнар БС

Миро Качић (голман, 1981)

Марино Чагаљ (бек, 1994)

Мароје Глухаић (нападач, 1993)

Антонио Дужевић (центар, 1993)

Славко Ћалић (нападач, 1994)

Дарио Врдољак (нападач, 1997)

Антун Горета (нападач, 1995)

Антонио Буха (нападач, 1995)

Анте Висковић (нападач, 1993)

Рино Бурић (бек, 1997)

Звонимир Бутић (нападач, 1998)

Лука Лозина (центар, 1995)

Марин Шпарада (голман, 1996)

Дује Пејаковић (бек, 1998)

Тренер: Здеслав Врдољак

Приморје ЕБ

Франо Вићан (голман, 1976)

Козмин Раду (центар, 1981)

Дамир Бурић (бек, 1980)

Иван Крапић (центар, 1989)

Дује Перош (нападач, 1982)

Анте Вукичевић (нападач, 1993)

Петар Муслим (нападач, 1988)

Антонио Петровић (бек, 1982)

Никола Дедовић (бек, 1992)

Гонзало Еченике (нападач, 1990)

Анђело Шетка (нападач, 1985)

Михо Бошковић (нападач, 1983)

Дује Јеловина (голман, 1992)

Иван Буљубашић (бек, 1987)

Нино Мудражија (нападач, 1994)

Милисав Врлић (центар, 1996)

Фран Чубранић (нападач, 1997)

Тренер: Иван Арсић

Јадран Царине (Херцег Нови)

Славен Кандић (голман, 1991)

Алекса Укропина (нападач, 1997)

Владо Попадић (нападач, 1996)

Жељко Ковачић (бек, 1981)

Стефан Видовић (нападач, 1992)

Никола Москов (нападач, 1997)

Бојан Баничевић (бек, 1993)

Никола Јановић (нападач, 1980)

Ђуро Радовић (бек, 1999)

Мирослав Ранђић (нападач, 1989)

Алекса Петровски (бек, 1996)

Стефан Пјешивац (центар, 1996)

Милош Поповић (голман, 1995)

Борис Злоковић (центар, 1983)

Прочитајте још  Нора Тркља победница 31. Београдског маратона

Стефан Поробић (бек, 1996)

Душан Баничевић (центар, 1998)

Тренер: Владимир Гојковић.

Југ КО

Марко Бијач (голман, 1991)

Марко Мацан (бек, 1993)

Лорен Фатовић (нападач, 1996)

Лука Лончар (центар, 1987)

Маро Јоковић (нападач, 1987)

Хави Гарсија (нападач, 1984)

Паво Марковић (нападач, 1985)

Марко Иванковић (нападач, 1985)

Марко Баутовић (нападач, 1991)

Фелипе Пероне (нападач, 1986)

Хрвоје Бенић (бек, 1992)

Пауло Обрадовић (бек, 1986)

Тони Попадић (голман, 1994)

Јосип Врлић (центар, 1986)

Никола Павличевић (бек, 1997)

Јакоб Мерчеп (нападач, 1998)

Тренер: Вјекослав Кобешћак

Распоред такмичења

1/11. коло (25. септембар/29. јануар): Црвена звезда – Раднички, Партизан Рајфајзен – Војводина, Младост – Приморје, Југ КО- Морнар БС, Јадран Царине – ПОШК.

2/12. коло (27. септембар/31. јануар): Црвена звезда – Војводина (19:30), Партизан Рајфајзен – Раднички, Југ КО – ПОШК, Јадран Царине – Морнар БС.

3/13. коло (9. октобар/5. фебруар): Приморје ЕБ – Црвена звезда, Раднички – Јадран Царине, Младост – Партизан Рајфајзен, Војводина – Југ КО, Морнар БС – ПОШК.

4/14. коло (11. октобар/7. фебруар): Младост – Црвена звезда, Војводина – Јадран Царине, Раднички – Југ КО, Приморје ЕБ – Партизан Рајфајзен. Слободни: ПОШК и Морнар.

5/15. коло (30. октобар/19. фебруар): Партизан Рајфајзен – Црвена звезда, Морнар БС – Војводина, ПОШК – Раднички, Југ КО – Младост, Јадран Царине – Приморје ЕБ.

6/16. коло (1. новембар/21. фебруар): Слободни: Црвена звезда и Партизан Рајфајзен. Морнар БС – Раднички, ПОШК – Војводина, Јадран Царине – Младост, Југ КО – Приморје ЕБ.

7/17. коло (6. новембар/26. фебруар): Црвена звезда – Јадран Царине, Војводина – Раднички, Партизан Рајфајзен – Југ КО, Младост – Морнар БС, Приморје ЕБ – ПОШК.

8/18. коло (8. новембар/28. фебруар): Црвена звезда – Југ КО, Партизан Рајфајзен – Јадран Царине, Младост – ПОШК, Приморје ЕБ – Морнар БС. Слободни: Војводина и Раднички.

9/19. коло (20. новембар/4. март): ПОШК – Црвена звезда, Војводина – Младост, Раднички – Приморје ЕБ, Морнар БС – Партизан Рајфајзен, Југ КО – Јадран Царине.

10/20. коло (22. новембар/6. март): Морнар БС – Црвена звезда, Војводина – Приморје ЕБ, Раднички – Младост, ПОШК – Партизан Рајфајзен. Слободни: Југ КО и Јадран Царине.

Четири најбоље екипе пласираће се на фајнал-фор који ће бити одржан 18. и 19. марта 2016. године. Последњи тим испашће у А2 лигу, док ће првак А2 лиге постати члан А1 лиге. Претпоследњи из А1 лиге разиграваће са другопласираним тимом из А2 лиге за учешће у А1 лиги. У А2 лиги учествују: Наис, Будва, Соларис, Приморац, Јадран Сплит, Катаро и Медвешчак.

Извор. Vaterpolo vesti

Коментари

Буди први који ће оставити коментар!

avatar
 
smehplezmigskenjbatinarazmcudisokkitahmmmmfacepalmgreenslavitrofejkezsok2udartompuskezzzsmeh3trtskenjansramslavljezvizdlud
Слике
 
 
 
Аудио и видео фајлови
 
 
 
  Subscribe  
Обавести ме о