ВажноДомаћи шампионатЖенски фудбалНајновијеФудбал

Шестица Звездиних вучица у 5. колу Супер лиге

Фудбалерке Црвене звезде настављају са добрим играма и сакупљањем бодова у елитном рангу. У оквиру 5. кола Супер лиге Србије славиле су на гостовању против Слоге Радничког резултатом 6:0 и попеле се на другу позицију првенствене табеле.

Хладно и кишовито време на Новом Београду није омело изабранице тренера Дарка Стојановића да до врха напуне мрежу фењераша и то без готово половине тима, јер је стратег екипе са Маракане желео да одмори ударне игле екипе после напора у дресу репрезентације Србије.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12027637_903031679788794_4588032161747492365_n

Допадљива игра и лепи голови Звездиних младих играчица разгалили су малобројне љубитеље женског фудбала на стадиону Радничког. Гошће су имале теренску иницијативу, док се домаћи тим ретко одлучивао на неку озбиљнију акцију, тако да Сандра Милојевић није имала много посла на овом сусрету.

Звезда је повела у 22. минуту првим поготком Кристине Пантелић у овој сезони после дугог паса Данијеле Круз са десне стране терена. Само четири минута касније предност је удвостручена евроголом Дине Благојевић са 30 метара. Узданица Звезде била је чак изненађена како је лопта завршила у мрежи. То је био и њен првенац у овом шампионату, а укупно 21. гол у црвено-белом дресу рачунајући такмичарске утакмице.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12072716_903030839788878_6771072404009229893_n

Мирела Тенков ни на овој утакмици није пропустила прилику да се упише у стрелце. Фантастична голгетерка је у акцији коју је почела од средине терена у 40. минуту на крају уписала свој осми гол у сезони и повисила резултат на 3:0, па је и даље најбољи стрелац лиге. Тиме је наставила своју фантастичну серију која траје од како је дошла у клуб, јер је постигла голове на свакој пријатељској и такмичарској утакмици.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzz12038138_903029086455720_4610734427028693203_n

Коначних 4:0 после првог дела игре поставила је Кристина Пантелић са два метра од гола на асистенцију Миреле Тенков, која је у наставку остала да одмара на клупи, обзиром да је убедљива победа већ била обезбеђена.

У наставку црвено-беле још два пута успевају да матирају Јевтићеву. Најпре је Катарина Ђорђевић са ивице шеснаестерца погодила за 5:0 у 56. минуту. Био је то њен први погодак у сезони, а укупно 38. у Звездином дресу када су у питању званични мечеви, по чему је у актуелном саставу најбољи стрелац екипе. Коначних 6:0 поставила је Јована Аранђеловић ударцем са 20 метара у 71. минуту и потврдила своју одличну форму. У наставку су шансу добиле и изузетно младе фудбалерке, које су оправдале указано поверење.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12039352_903026609789301_8946606475484686714_n

Слога Раднички – Црвена звезда 0:6 (0:4)

Нови Београд – Стадион: Радничког. Гледалаца: 50. Судија: Ирена Јаковац. Стрелци: Пантелић у 22. и 42, Благојевић у 26, Тенков у 40, К. Ђорђевић у 56. и Аранђеловић у 71. минуту.

Слога Раднички: Јевтић, Росић, Лунова, Грудић (од 86. Милошев), Мостарац, Тешић, Милуновић (од 72. Буњаку), Величковић, Гангољ (од 65. Жилетић), Јовановић, Крунић.

Црвена звезда: Милојевић, Аранђеловић, Божић (од 46. Фрајтовић), Јанковић, Стефановић, Круз, Пантелић, Ерац (од 56. Миладиновић), Тенков (од 46. Т. Ђорђевић), Благојевић, К. Ђорђевић (од 68. Мичић).

После петог кола црвено-беле држе друго место са 12 бодова, колико има и Машинац, уз слабију гол разлику од Звезде. На тебели води Спартак са максималних 15 бодова. У следећем колу на програму је дерби првенства када ће Црвена звезда гостовати у Суботици против актуелног првака Србије.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12072692_903030749788887_5586841769061230086_nzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12038493_903029276455701_3252902723243682209_nzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz11221948_903037799788182_8302408543409202808_n