ВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Убедљив тријумф над Моравом и десетка Шотића за врх табеле

Рукометаши Црвене звезде савладали су Мораву из Велике Плане на домаћем терену у Београду резултатом 35:27 у оквиру 3. кола Супер лиге Србије и на тај начин преузели вођство на табели.

У првих осам минута играла се егал утакмица, а резултат је често био изједначен. Након тога црвено-бели стижу до два гола предности добром игром и головима пивота Дејана Бабића. Предност од два гола домаћа екипа је одржавала до 17. минута, а након тога је побегла и на пет разлике (12:7) за само два минута након серије од 3:0 головима Драгутиновића, Бабића и Шотића. Лако су црвено-бели излазили на крај са одбраном гостију из Велике Плане, па су до полувремена константно увећавали предност предвођени расположеним Младеном Шотићем. На крају је Иван Вокши својим првим голом за Звезду у такмичарским утакмицама донео највећу предност од осам голова (21:13) пред одлазак на паузу.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzz12063312_657998671003708_416708858669653991_n

Своју канонаду Шотић је наставио и у другом полувремену, па екипа Ненада Перуничића убрзо стиче и двоцифрену предност (24:14), коју одржава до средине другог дела игре, а затим преко Радосављевића и капитена Тодоровића повећава вођство на +12 (29:17). То је била и највећа предност, која је касније достизана још два пута, да би екипа Мораве у финишу успела да спусти разлику на једноцифрен број са неколико погодака Бојана Аврамовића, који је вечерас био најбољи у редовима гостију.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12072686_657998987670343_5466902765358057907_n

Младен Шотић је пружио одличну партију и са 10 голова био је најбољи стрелац утакмице. Пратили су га Дејан Бабић са шест и Урош Радосављевић са пет погодака. У гостујућем саставу истакао се Бојан Аврамовић, који се осам пута уписао у стрелце, док је Лука Божанић забележио пет голова.

zzzzzzzzzzzzzzzzzz12140697_657998914337017_4019684180106090684_n

Црвена звезда – Морава 35:27 (21:13)

Београд – Дворана: СЦ Шумице. Гледалаца: 200. Судије: Ненадић (Младеновац) и Стефановић (Београд). Седмерци: Црвена звезда 2 (1), Морава 3 (2). Искључења: Црвена звезда 12, Морава 14 минута.

Црвена звезда: Јанкетић, Шотић 10, Бојичић 2, Радосављевић 5, Драгутиновић 3 (1), Вокши 2, Гачевић, Радоничић, Драшкић, Златановић, Тодоровић 3, Мандић 3, Бабић 6, Дамјановић, Леовац 1, Милутиновић.

Морава: Бојковић 1, Ђурковић 2, Урошевић, Трпковић 3, Јокић, Рајић, Генчић, Бугариновић 3, Антић 2, Поповић, Божанић 5, Аврамовић 8 (2), Михајловић 3.

Црвена звезда је преузела прво место на табели са пет бодова, колико има и најпријатније изненађење досадашњег тока такмичења, Слога из Пожеге, али београдски тим има бољу гол разлику за један гол више. У следећем колу црвено-бели гостују у Нишу против Железничара, који је у три утакмице освојио само један бод.