FeaturedВажноКошаркаНајновијеРегионална лига

Звезда наплатила Тајфуну промашаје из Задра и декласирала Словенце!

Црвена звезда је у 4. колу АБА лиге забележила и четврту победу, а овога пута је, веома лако и прилично убедљиво савладан словеначки Тајфун (113:66).

Питање победника решено је већ након прве четвртине, а на полувремену је разлика износила чак 33 поена у корист нашег тима. До краја, Звезда је имала задатак да меч рутински приведе крају, у чему је и успела. Није било опуштања и спуштања гаса, и поред велике предности током читаве утакмице.

Мекел је сјајно разигравао саиграче, двоцифрени учинак имало је неколико играча, а сви су се уписали у стрелце. Никола Ребић остварио је дабл-дабл учинак.

Наредну утакмицу наша екипа игра у Загребу, против Цедевите.

4. коло АБА лиге

Црвена звезда – Тајфун 113:66 (30:15, 29:11, 29:16, 25:24)

Хала Пионир

Гледалаца: 1 543

Судије: Кољеншић, Милојевић, Митровски

Црвена звезда: Ребић 10п, 10aс, Томпсон 8п, 6ск, Мекел, Митровић 10п, 6ск, 3ас, Лазић 5, Симанић 5, Симоновић 8, Скорцанитис 6, Настић 16п, 8ск, Гудурић 13, Јовић 3п, 4ас, Цирбес 19п, 2ск. Тренер: Радоњић

Тајфун: С. Себич 1, М. Себич, Држић 0, Чебулар 8, Гермек 6, Зимић, Братож 6, Поњавић 8, Дробњак 2, Болчина 13, Паркер 8. Тренер: Михевц

Звезда је од само почетка била бољи тим и сем почетног вођства Словенаца, водила и ту предност само увећавала. Било је +15 већ након 10 минута, а црвено-бели су постигли више поена за девет минута вечерашњег меча него у Задру за полувреме. У другој четвртини Звезда је отишла и на +30 веома брзо, а минуте су добили Ребић, Гудурић и Симанић. Сјајан је био тандем Јовић – Цирбес, а веома расположен и Гал Мекел.

Наш тим је одлично шутирао за два и три поена, али и са линије пенала, уз само два промашаја за полувреме (14/16).

У другом делу, који је био формалност, чинило се да и једни и други једва чекају крај, али Звезда није посустајала и наставила је у истом ритму. Разлика је у 27. минуту износила чак 41 поен (80:39), а у финишу трећег дела и +48. Звезда је лагано ишла ка бројци од 100 поена на овој утакмици, a до ње је стигла на половини последње четвртине, када се и последњи играч у црвено-белом уписао у стрелце. Био је то Бориша Симанић. На крају, наш тим је дошао до више него убедљиве победе.

ТОК МЕЧА

4/4 (25:24)

Звезда није стала ни у последњој четвртини, када су у петорци били Ребић, Гудурић, Симанић и Настић. Наш тим је на половини овог периода убацио и 100. поен, а он је био дело Стефана Настића. До краја утакмице, Звезда је одиграла лагано и додатно повећала разлику.

3/4 (29:16)

Наши момци нису стали ни на почетку трећег периода и преко Томпсона, са линије пенала, дошла су до великих +37 (67:30). Нешто касније, Звезда је имала дупло више поена од гостију (80:40), а предност је само расла. Сјајан је у овом делу игре био Стефан Настић, али су генерално, центри играли сјајно, током читавог меча.

На крају треће четвртине било је 88:42. Цирбес је постигао 19 поена.

2/4 (29:11)

Звезда је добро отворила и други период, а посебно су се истакли Ребић и Јовић, погоцима из даљине, као и Маик Цирбес, који је био незаустављив под кошем, након сјајних додавања Јовића.

Врло брзо било је и +30 (52:22), а до полувремена, црвено-бели су стигли до преко 60 поена и практично решила питање победника.

Било је 59:26, уз 11 поена Цирбеса и 9 Мекела.

1/4 (30:15)

Тајфун је у првих неколико минута дошао до минималне предности, али је Звезда серијом 10:2 лако преокренула и дошла до +6 (14:8). Аплаузе је добио Софо, који је био веома борбен у фази одбране, али и ефикасан у почетној фази утакмице.

До краја овог периода игре, црвено-бели су направили још једну велику серију (9:0) и стигли до великих 28:13. Након 10 минута било је 30:15.

Мекел 8 поена, Митровић 7, уз 4 скока и 3 асистенције, Софо 6 погодака.

Одлично је, поред Скорцанитиса утакмицу отворио Мекел. Звезда је за свега осам минута постигла више поена него за читаво полувреме у Задру. За разлику од претходних утакмица, радује проценат шута са линије пенала (8/9).