ВажноДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Црвено-беле прегазиле Бор са 62 поена разлике!

Кошаркашице Црвене звезде силовито су стартовале у новом шампионату Србије победом на гостовању у Бору против истоимене екипе резултатом 94:32 (26:8, 23:2, 22:10, 23:12). Црвено-беле су преломиле меч већ у првој четвртини и касније само повећавале предност, која је на крају достигла 62 разлике.

Тренер нашег најтрофејнијег клуба Драган Вуковић је меч почео са Ђурђином Ђокић на позицији плејмејкера уместо капитена Александре Катанић. Управо је Ђокићева постигла прве поене за Звезду у новој сезони, а гошће из Београда су се од почетка налазиле у вођству. У последња четири минута прве деонице Црвена звезда је направила серију од 18:2. Сјајно је играла Катарина Зец, која је у првих 10 минута постигла 10 поена, од тога седам у самом финишу првог периода игре.

Гошће су одржавале предност пред лепо попуњеним трибинама дворане у Бору. Драган Вуковић је у раној фази утакмице пружио шансу свим кошаркашицама, а црвено-беле су у финишу успеле да повећају предност серијом од 11:0 у којој су главне роле имале Невена Наумчев, Милица Бојовић и Мина Ђорђевић, које су постигле по осам поена у првом полувремену. Катарина Зец је убацила 12 поена, а резултат је био више него убедљив 49:10 за наш најтрофејнији клуб. Бор је имао много изгубљених лопти и лош шут, што се одразило на резултат.

zz19

Велика разлика у квалитету у финишу треће деонице донела је Звезди и +53 (71:18) после коша Катарине Зец. Мина Ђорђевић је већ после пола сата кошарке имала дабл-дабл учинак и само се постављало питање којом ће разликом гошће славити на старту нове сезоне. У овом периоду игре Звезда је погодила и прву тројку на мечу и то преко центра Милице Бојовић.

У последњих 10 минута разиграла се и Снежана Богићевић убацивши седам поена у низу, а Невена Наумчев је донела највеће вођство на утакмици, које је на истеку 35. минута износило чак 64 поена разлике (88:24). Вуковић је пружио прилику играчицама са мањом минутажом, па је Бор успео да мало ублажи, заиста, веома високу предност Звезде.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12105938_430836510456902_8587519512304407536_n

Најефикасније у победничкој екипи биле су Милица Бојовић и Снежана Богићевић са по 15 поена, Катарина Зец је убацила 14, Невена Наумчев 11, а Мина Ђорђевић је стигла до дабл-дабл учинка од по 10 поена и скокова. У екипи Бора најбоља је била Александра Пиљевић са 11 поена.

Црвено-беле су доминирале у шуту за два поена (58 одсто:35 одсто), по броју скокова (38:24), украдених лопти (18:5), асистенција (14:5)… Једино су слабо изводиле слободна бацања (46 одсто) и имале 23 изгубљене лопте, што је ипак било 13 мање од противника.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12105856_430835223790364_8631807898514429507_n

Бор – Црвена звезда 32:94 (8:26, 2:23, 10:22, 12:23)

Дворана: УСЦ Бор. Гледалаца: 1.500. Судије: Ђурић, Златковић.

Бор: Стаменковић 2 (6 ил), Перић 3 (2 ил), Бекан, Голубовић 6 (10 ск, 4 ил), Туцић 1 (8 ил), Пиљевић 11 (3 ск, 4 ил), Станујкић, Милићевић 1 (3 ск), Живић 1 (3 ил), Сулејман 3 (2 ск, 2 ас, 2 ул, 6 ил), Крстић 4 (2 ск), Цоцић.

Црвена звезда: Зец 14 (2 ск, 2 ул), Богићевић 15 (2 ас, 4 ил), А. Катанић 2 (5 ас, 4 ск, 4 ул, 4 ил), Ђокић 9 (2 ск), Тешић 6 (3 ск, 2 ас), Бојовић 15 (3 ск, 2 ул, 3 ил), Зукановић 4 (3 ск), Наумчев 11 (6 ск, 3 ул, 2 ил), И. Катанић 6 (3 ск, 2 ас, 3 ил), Чубра (2 ул), Лукић 2 (3 ил), Ђорђевић 10 (10 ск, 2 ил).

Звезда ће у следећем колу имати знатно тежи задатак, јер у Београд стиже екипа Врбаса, али ако наш млади тим буде играо како најбоље уме, ни друга победа неће бити далеко.