FeaturedВажноЕвропска такмичењаКошаркаНајновије

Звезда уништила Стразбур на отварању евролигашке сезоне у Арени

У првом колу Евролиге, Црвена звезда је пред 14 338 гледалаца у Комбанк Арени савладала француски Стразбур, резултатом 81:59 (19:20, 24:12, 19:16, 19:11). Најбољи у нашем тиму био је сјајни Маик Цирбес, а одлично су га пратили Јовић, Митровић и Томпсон, пре свега у првом делу игре, као и одлични Марко Гудурић.

Након првог полувремена, највише захваљујући сјајном трију Цирбес-Јовић-Томпсон и одличној игри у другој четвртини, Звезда је имала двоцифрену предност против Стразбура, 43:32 (19:20, 24:12). Немац је постигао 14 поена, уз 4 скока, а Јовић 7, при чему има и 3 асистенције и 2 украдене лопте. Томпсон је имао исти кошгетерски учинак.

У трећој четвртини, гости су претили, Звезда није дала предност, да би у самом финишу наши момци дошли и до великих +17. Међутим, Лелуп је погодио са своје половине уз звук сирене и смањио заостатак свог тима. Звезда је до краја повећавала предност, имала и преко двадесет поена предности и рутински привела утакмицу крају.

Сјајан почетак ЕВРОЛИГЕ!

1. коло ЕВРОЛИГЕ

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ТЕЛЕКОМ – СТРАЗБУР 81:59 (19:20, 24:12, 19:16, 19:11)

Комбанк Арена

Гледалаца: 14 338

Судије: Јерезело, Замојски, Халико

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ТЕЛЕКОМ: Ребић, Томпсон 11, Мекел 4п, 3ск, 5ас, Митровић 13п, 6ск, Лазић 2, Симанић, Симоновић 7, Скорцанитис 6, Настић 2, Гудурић 6п, 3ск, 4ас, 4укл, Јовић 12п, 2ск, 5ас, Цирбес 18п, 7ск. Тренер: Дејан Радоњић

СТРАЗБУР: Колинс 2, Бебоа 17, Лаком 5, Лелуп 11, Кемпбел 3, Нтиликина 1, Фофана 2, Голубовић 12, Вимс 4, Дупор 2. Тренер: Венсан Коле

Након слабог отварања меча, Звезда је после уласка Цирбеса и Јовића, уз одличног Томпсона успела да се врати у игру и оде на паузу са пола коша заостатка, и поред -7 у једном тренутку. Немац је постигао 8, Американац 7 поена, па се у други период отишло са активним резултатом.

Тамо где су стали у првој, Јовић и Цирбес су наставили у другој четвртини. Звезда је веома брзо заостатак претворила у предност, прво од седам, а затим и једанаест поена. Максимална разлика у корист нашег тим била је 14 поена, али су Французи у два наврата погађали за три поена уз звук сирене, па су на паузу отишли са минусом од 11 погодака.

У трећем периоду, Французи су кренули боље, смањивали резултат два пута на седам поена заостатка, али је наш тим, пре свега преко Цирбеса и Јовића успевао да се врати на, већ десетак минута константних, +11. На крају треће четвртине резултат је био максималних +14, након што су гости погодили са пола терена уз звук сирене (62:48).

Звезда је у последњем делу игре дошла до најубедљивије предности, која је износила двадесет поена (68:48), па се чинило да се само чека крај меча и коначан резултат. Имали су наши момци и +22, док су се Французи практично предали, па су навијачи неколико минута пре краја почели са слављем.

ТОК УТАКМИЦЕ

4/4 (19:11)

Звезда је повећавала предност и на почетку четврте четвртине, одличним контрама и добром ролом Гудурића, који је одлично искористио своје минуте у овом делу игре. Имао је наш тим и +20, а Французи су покушавали да смање разлику на колико-толико пристојан заостатак.

3/4 (19:16)

Французи су отворили трећи период мини-серијом 4:0, али је наш тим са два добра напада, преко Митровића и Томпсона успео да анулира то. Звезда је везала неколико грешака, па је Стразбур успео да се приближи, на свега седам поена заостатка, али су поново Јовић и Цирбес направили серију, за добрих +11 (53:42). До краја, Гудурић и Лазић су додатно повећали предност црвено-белих, до +17, али су Французи погодили са пола терена и смањили на -14.

2/4 (24:12)

Звезда је до вођства коначно дошла поенима и у другој четвртини сјајних Јовића и Цирбеса, који су погодили за 23:20. Фантастични Немац је наставио да доминира и дошао веома брзо до својих 14 поена, од Звездиних 28, за +4. До половине другог периода, наш тим је имао сасвим солидних +7 (31:24).

У наставку, црвено-бели су тројком Јовића дошли до предности од једанаест поена, па је Коле затражио минут одмора. Међутим, ни то није помогло, па је наш тим до полувремена преко Скорцанитиса увећавао предност, која је на крају износила великих 43:32. Предност би била и убедљивија да Кемпбел и Лаком нису погодили за три поена уз звук сирене у два наврата.

Цирбес има 14, а Јовић и Томпсон по 7 поена.

1/4 (19:20)

Звезда је отворила утакмицу изгубљеним лоптама, а гости добрим шутевима са дистанце, те је у складу с тим резултат на половини прве четвртине био 6:12. Цирбес и Јовић су добили шансу у другој половини првог периода.

Бебоа је донео свом тиму максималних +7 (15:8), трећом тројком, а до краја је своју прву погодио Рајан Томпсон и смањио предност гостију. Након 10 минута на семафору је стајало 19:20.