ВажноДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Пораз црвено-белих кошаркашица у Суботици

Кошаркашице Црвене звезде поражене су у трећем колу националног шампионата на гостовању у Суботици против Спартака резултатом 65:78 (8:35, 23:10, 14:21, 20:12). Домаћи тим је у раној фази стекао велику предност захваљујући незадрживој Ради Видовић, па црвено-беле касније нису успеле да се врате у игру.

Звезда је добро отворила меч поенима Катарине Зец и Александре Катанић за вођство од 4:0, али Спартак одмах након тога прави велику серију од 11:0 захваљујући искусној Ради Видовић, која је убацила осам поена. Агонија гостујућег тима потрајала је до краја првог периода игре. Екипа Драгана Вуковића није имала решење за расположени трио Видовић-Веселиновић-Сутуровић, па је предност суботичког састава након 10 минута достигла чак 27 поена (35:8), што апсолутно нико није могао да очекује. Рада Видовић је убацила чак 18 поена у првој четвртини, више него двоструко више од целог тима Црвене звезде.

Било је јасно да црвено-беле очекује изузетно тежак задатак у наредних 30 минута, али оне су преко расположене Снежане Богићевић кренуле да топе велики минус, док су у одбрани зауставиле до тада неухватљиву Раду Видовић, па су другу четвртину добиле са 13 поена разлике (23:10) и до полувремена смањиле заостатак на -14 (31:45). Снежана Богићевић је убацила осам поена за Звезду, док је Рада Видовић постигла чак 20 поена у екипи Спартака. Суботички тим је имао бољи шут из игре у пре две деонице (49 одсто, а Звезда 37 одсто), чак су успеле да остваре три скока више и пет изгубљених лопти мање, што им је донело превагу у првих 20 минута.

Црвено-беле су успеле да смање заостатак на 12 разлике почетком треће четвртине, али је то било кратког даха, јер су домаће кошаркашице поново биле у елементу и стигле до вођства од 66:45 на крају трећег периода игре, док млада екипа Црвене звезде није имала прави одговор на сјајно шутерско издање противничке екипе.

Високо вођство Спартак је одржавао до самог финиша утакмице, када Звезда успева само да ублажи пораз. Најефикаснија на утакмици била је Рада Видовић са 24 поена, док је Јована Веселиновић убацила 17 поена. У тиму Црвене звезде трећи узастопни дабл-дабл учинак забележила је Мина Ђорђевић са 14 поена и 10 скокова.

Врло лоша прва четвртина коштала је Звезду бодова, као и слабији шут из игре и са линије слободних бацања, али за тако млад састав карактеристични су чести падови у игри.

Спартак – Црвена звезда 78:65 (35:8, 10:23, 21:14, 12:20)

Суботица – Дворана: Дудова шума. Гледалаца: 100. Судије: Поповић и Јовичин.

Спартак: Сутуровић 5 (3 ас, 2 ск, 2 ул, 5 ил), Видовић 24 (3 ул, 3 ас, 2 ск), Веселиновић 17 (4 ск, 2 ас, 4 ил), Злајић, Ивић 2 (3 ск), Радуловић 9 (5 ас, 2 ск, 2 ул), Францишковић, Павлов 10 (8 ск, 4 ул, 2 ас, 2 ил), Вида 11 (7 ск, 6 ул, 3 ил). Нису играле: Ерчић, Видаковић-Хаднађ и Миросављев.

Црвена звезда: Зец 11 (4 ул, 3 ск, 5 ил), Богићевић 13 (4 ск, 3 ас, 2 ул, 5 ил), А. Катанић 4 (2 ск, 2 ул, 2 ас, 2 ил), Ђокић, Бојовић 2 (4 ск), Наумчев 10 (3 ск, 3 ул), И. Катанић 11 (4 ск, 3 ул, 2 ас), Ђорђевић 14 (10 ск, 2 ил). Нису играле: Дамњановић, Тешић, Чубра и Лукић.

Црвено-беле сада имају две победе и један пораз, а у следећем колу дочекују екипу чудног назива – “Новосадска ЖКА“.