ВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Мандић утишао Бањицу, Звезда славила у дербију

Рукометаши Црвене звезде савладали су Партизан у 78. вечитом дербију резултатом 22:20 (10:11) и издвојили се на првом месту табеле са три бода испред црно-белих.

У врло неизвесној утакмици превагу на страну гостију у одлучујућим тренуцима головима је донео Ненад Мандић, после чега Партизан није успео да се врати до самог краја, иако је током читавог дербија имао велику подршку мање групе својих навијача.

Црвено-бели су отворили дерби головима Мандића и Шотића, али су пулени Ненада Максића убрзо поравнали резултат преко Радојковића и Живковића. Међутим, Звезда поново стиже до +2 (4:2) прецизним ударцима Мандића и Дамњановића. Разлика је потрајала неко време, али и поред Златановићевих успешних интервенција, домаћи тим топи заостатак и преко Ђуричића стиже до првог вођства на утакмици од 6:5 у 16. минуту.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12063372_664091540394421_4178364164437824540_n

Након тога Звезда прави преокрет и поготком Шотића стиже до 7:6 у 23. минуту. Дејан Златановић је одбранио бројне ударце и био најбољи појединац лидера на табели у првом полувремену, на другој страни је Александар Томић такође добро бранио. Играло се практично гол за гол, да би Партизан у финишу првог дела преко Живковића и Мршуље повео са 11:10 и са том предношћу отишао на паузу. Екипе су правиле бројне грешке, а на тренутке је до изражаја долазио и таленат младих састава, међутим важност утакмице спутавала их је да заблистају пуним сјајем.

Почетком другог полувремена Партизан је стекао два гола предности и имао прилику да увећа вођство. То нису искористили и поред смушене игре Звезде у том кратком периоду. Грешило се на обе стране, али су црвено-бели успели да се издигну и серијом од 3:0 врате предност (15:14) и то поготком Ненада Мандића са играчем мање.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12038410_664091833727725_8469154896083292153_n

Неизвесност је међутим и дање трајала. Дарко Стевановић је са два гола дигао публику на ноге и изједначио на 17:17, а затим је Ненад Мандић заблистао пуним сјајем у преломним моментима. Постигао је два узастопна гола и донео Звезди предност од 19:17 у 49. минуту игре.

Црвено-бели су заиграли још чвршће у одбрани у чему су посебно успешни били Милутиновић, Мандић и Дамњановић, а голман Златановић је спустио ролетну и није дозволио да се мрежа затресе у дужем временском интервалу.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12036993_664091920394383_5947000350220544443_n

Након што се Звезда одбранила са играчем мање, на сцену је поново ступио феноменални Мандић, који је својим шестим голом на утакмици у 53. минуту донео највећу предност гостима од 20:17. То је био један од преломних тренутака, јер је било јасно да ће црно-бели тешко успети да преокрену за кратко време, мада су они успели да се приближе на гол заостатка поготком Кукића.

Екипа Ненада Перуничића одбија овај мини налет головима Мандића и Драгутиновића за 22:19, чиме је дефинитивно стављена тачка на тријумф, иако су домаћи до краја безуспешно покушавали да смање заостатак. Црвено-бели су стигли до 32. победе у вечитим дербијима и већ после 6. кола направили велики корак ка пласману у плеј-оф.

Ненад Мандић је био најефикаснији актер дербија са седам постигнутих голова. Пратио га је Александар Драгутиновић са четири поготка, а Дејан Златановић је са 11 одбрана још једном био на висини задатка између статива екипе са Маракане. У Партизану су се по пет пута у стрелце уписали Немања Живковић и Михаило Радојковић, док је чувар мреже Александар Томић зауставио 13 удараца.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12043095_664092027061039_7792379333468044328_n

Партизан – Црвена звезда 20:22 (11:10)

Београд – Дворана: СЦ Вождовац на Бањици. Гледалаца: 1.500. Судије: Стојковић (Ниш) и Николић (Лесковац). Седмерци: Партизан 4 (3), Црвена звезда 3 (2). Искључења: Партизан 8, Црвена звезда 10 минута.

Партизан: Шотра 1, Живковић 5, Миленковић, Пешић, Томић (13 одбрана), Пижурица, Ђуричић 3 (3), М. Перуничић, Радојковић 5, Стевановић 2, Кукић 1, А. Максић, Радовић, Поповић, Мршуља 3, Стошљевић.

Црвена звезда: Шотић 3, Бојичић 1, Радосављевић 1 (1), Драгутиновић 4 (1), Вокши, Дамњановић 2, Гачевић 1, Антељ, Драшкић, Златановић (11 одбрана), Тодоровић 1, Мандић 7, Бабић 2, Дамјановић, Леовац, Милутиновић.

Звезда са 11 освојених бодова суверено држи чело табеле, а у наредном 7. колу Супер лиге Србије црвено-бели дочекују најпријатније изненађење досадашњег дела такмичења – Слогу из Пожеге.