ВажноЕвропска такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Феноменална Бојана Миленковић водила Звезду до преокрета у Брну

Одбојкашице Црвене звезде одиграле су још једну дугу и неизвесну утакмицу, али су овог пута славиле. У шеснаестини финала Купа ЦЕВ савладана је екипа Кралово Поле са 2:3 (26:24, 25:21, 21:25, 16:25, 8:15). Поново су црвено-беле стигле од 2:0 до 2:2, али су сада отишле и корак даље и за 119 минута забележиле веома важну победу.

На старту првог сета уследило је почетно испитивање снага, а црвено-беле прве стичу +2 (2:4, па 4:6). Уследила је доста изједначена игра до прве обавезне паузе, на коју Звезда иде са +1 – 7:8. У потпуности су преузеле контролу црвено-беле између два техничка тајм-аута и са максималних +4 отишле на одмор – 12:16. Наставила се Звездина добра игра до 14:19, када је уследио несхватљив пад и Чехиње праве серију 6:0 и воде први пут од самог почетка сета – 20:19. Нису ту стале домаће, увеле су сет у неизвесну завршницу, где користе другу сет лопту за 1:0, 26:24.

Наставиле су Чехиње да играју на истом нивоу, а Звезда није имала одговор те већ на почетку заостаје – 4:0. Консолидовале су се црвено-беле и до првог техничког тајм-аута смањиле разлику – 8:6. Уследио је период нешто бољи игре која доноси прво изједначење, 12:12. Поново су подигле домаће ниво игре, па на другој паузи имају предност – 16:13. Црвено-беле су само на моменте играле онако како умеју, а то није било довољно да се парира расположеном противнику у другом сету, па је резултат 2:0 (25:21).

Опет је екипа Кралово Поле боље започела сет и дошла до 4:2, али се Звезда вратила и успела да поведе до техничког тајм-аута – 7:8. У потпуности су наметнуле свој ритам црвене-беле и коначно имају нешто већу предност – +4, 12:16. Међутим, поново је не користе и допуштају Чехињама да приђу на – 1, 18:19. Ту су домаће стале, Звезда је користила своје шансе и успела да приведе сет крају за 2:1, 21:25.

Поново нешто спорији почетак за црвено-беле, што домаћим одбојкашицама доноси 5:3. Појачале су ритам изабранице тренера Бошковића и до обавезног одмора стигле до +2 – 6:8. Ни овог пута Звезда не користи прилику да се одвоји и опет је егал – 11:11. Тек тада су црвено-беле заиграле како умеју и могу. На техничком тајм-ауту резултат је 14:16, а до краја сета Чехињама су препустиле свега два поена – 16:25, за 2:2 и пети сет.

Од почетка петог сета Звезда је наметнула свој ритам игре. Одвојила се на 1:3, па 3:5, док је на промени страна било 5:8. Пришле су домаће на 7:9, али је то било све. Црвено-беле су рутински привеле сет (8:15) и меч крају и обезбедиле предност пред меч у Београду.

Још једном је Бојана Миленковић била најбољи појединац у тиму Звезде и са 20 поена била најзаслужнија за победу. Одличан деби имала је Читаковић-Ђуришић са 14 поена, док је Чанак забележила 13( 4бл.). Најбоља са друге стране била је Меркова са 30 поена.

Према пропозицијама ЦЕВ Купа победа од 3:2 доноси два бода, па ће Звезди у реванш мечу, који је на програму 10. новембра, бити потребна победа од 3:0 или 3:1.

Следећу утакмицу наше одбојкашице играју у недељу, 1. новембра када им у госте долази МД Зрењанин.

КРАЛОВО ПОЛЕ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2:3 (26:24, 25:21, 21:25, 16:25, 8:15)
Брно – Дворана: Местска Хала Водова. Гледалаца: 450. Судије: Александр Судзјеу (Белорусија) и Јасмин Хујсеновић (БИХ). Трајање меча: 135 минута.
КРАЛОВО ПОЛЕ: Долежалова 7, Поспишилова 4, Меркова 30, Меличаркова (либеро), Суча 8, Тешарова 7, Диаткова, Храздирова, Кеди 14, Подхразка. Тренер: Бруно Наполитано.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ђуришић 17, Секулић 9, Чанак 13, Маринковић 12, Росић (либеро), Брђовић, Радмиловић, Миленковић 21, Тасић 1, Пуцаревић 3. Тренер: Александар Бошковић.