ВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Победа Звезде у Лозници и пласман међу осам најбољих

Рукометаши Црвене звезде славили су на гостовању против Лознице резултатом 29:26 (16:13) у осмини финала Купа Србије у групи Центар и на тај начин су изборили пласман у четвртфинале најмасовнијег такмичења.

Тренер Црвене звезде Ненад Перуничић пружио је прилику млађим снагама, тако да на гостовање против члана Прве лиге Центар нису путовали јунак дербија Ненад Мандић, капитен Дарко Тодоровић, први чувар мреже Дејан Златановић и пивот Дејан Бабић. Млађи рукометаши добили су велику минутажу.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12190946_10154272067549119_5673850071567688739_n

Звезда је на самом старту стекла два гола предности, али су домаћи убрзо изједначили на 2:2, а затим и на 3:3, да би гости из Београда одмах поново побегли на +2 (5:3) у 8. минуту. Головима Бојичића и Драгутиновића црвено-бели су дошли до 10:7 у 17. минуту, али, када су се расположеном Милану Вучићевићу придружили остали саиграчи, Лозница је успела да поравна на 12:12 у 23. минуту.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12063759_10154272067529119_2146696160024399501_n

Финиш првог дела игре припао је Звезди, која прави серију од 3:0 головима Гачевића, Бојичића и Дамњановића, враћа највећу разлику и на одмор одлази са предношћу од 16:13.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12088290_10154272067784119_5303792556051291126_n

Лозница се није предавала. То је један врло добар тим који ће сигурно врло брзо напредовати у виши ранг уколико задрже тренутни састав. Није им дуго требало да још једном изједначе резултат (17:17), али Звезда успева да одбије њихов налет и поново се одлепи на три разлике (21:18) у 40. минуту.

Касније је све било много лакше. Перунова млађарија убрзо је стигла и до вођства од пет разлике (24:19), да би Лозница у финишу успела да ублажи пораз и часно се опрости од такмичења у Купу Србије.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz11053127_10154272067694119_1311659499296769158_n

Још једну одличну партију имао је Александар Драгутиновић, који је постигао чак 11 голова за црвено-беле и био најефикаснији актер утакмице. Пратио га је Никола Дамњановић са пет погодака, док је пивотмен Младен Бојичић четири пута погађао мрежу. У екипи Лознице предњачио је Милан Вучићевић “Тучкин“ који је забележио 10 голова, док су Миљан Вукојчић и Лазар Арнаутовић забележили по четири поготка. За домаћи састав одлично је бранио Немања Марјановић.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12063709_10154272067564119_3756111399678854091_n

Лозница – Црвена звезда 26:29 (13:16)

Лозница – Дворана: УФК Лагатор. Гледалаца: 900. Судије: Ненадић (Младеновац) и Стефановић (Земун). Седмерци: Лозница 1 (1), Црвена звезда 3 (2). Искључења: Лозница 2, Црвена звезда 6 минута.

Лозница: Боцев, Ољача 3, Јовановић, Ћосић, Б. Марковић, Лекић 1, Вукојчић 4, Вучићевић 10 (1), Ивановић, Матић 2, Зечевић, Мијић, Марјановић, Митровић 1, Арнаутовић 4, Цвијић 1.

Црвена звезда: Јанкетић, Шотић, Бојичић 4, Радосављевић, Драгутиновић 11 (2), Вокши 3, Дамњановић 5, Гачевић 1, Родић, Антељ, Драшкић 1, Л. Николић, Дамјановић 3, Леовац, Лијескић, Милутиновић 1.

Црвено-бели су успешно започели такмичење у Купу, а следећу утакмицу играју у недељу од 16 часова и 30 минута у дворани Шумице, када у оквиру 7. кола Супер лиге Србије дочекују другопласирану Слогу из Пожеге.