ВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Пожежани прекинули Звездину серију

Слога из Пожеге приредила је изненађење у Београду и славила против Црвене звезде у 7. колу Супер лиге Србије резултатом 28:26 (14:12). Пожежани су на тај начин прекинули серију црвено-белих од пет победа у свим такмичењима и нанели екипи Ненада Перуничића први пораз у сезони.

Гости су у наставку меча наметнули чврсту одбрану и створили велику залиху од седам голова разлике, коју Звезда није успела да стигне, иако је четири минута пре краја смањила на два гола заостатка головима младог Спасоја Гачевића.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12196217_666335526836689_1204545423681904069_n

Ништа није могло наговестити овакав епилог обзиром да су домаћи добро почели меч и головима Бабића и Шотића повели са 4:2. Међутим, гости су све време дисали за вратом црвено-белима. У игри их је одржавао расположени Душан Мирић, па предност лидера на табели није била већа од једног до два поготка.

После још једног изједначења, Звезда успева да поново побегне на +2 (9:7), атрактивним голом Бабића, а затим и Гачевића. Голмани су имали свој дан у првом полувремену, па су Златановић код домаћих и Миленковић на голу гостију убележили већи број успешних интервенција. Последње вођство од два разлике црвено-бели су имали након одлично истрчаног напада Радосављевића за 10:8 у 21. минуту.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzz12193662_666335580170017_1781635641456144314_n

У финишу првог полувремена долази до пада у Звездиној игри, што гости користе и у 25. минуту прелазе у вођство петим поготком Мирића за 12:11. До полувремена успевају да стекну два гола предности и на одмор одлазе са вођством од 14:12.

Потпуни распад система у редовима тима из Љутице Богдана виђен је у наставку. Звезда никако није успевала да нађе решење за чврсту игру Слоге, од чије су се одбране одбијали као од непробојног зида. На то су се надовезале и почетничке грешке у додавању, гажење аут линије, а да несрећа буде већа Пожежани су пронашли решење и за голмана Златановића, којег је заменио млади Антељ, али то Звезду није тргло из летаргије.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12190124_666335800169995_3699847395750483388_n

Гости су најпре отишли на +4 (18:14), а затим су серијом од 3:0 дошли до вођства од шест разлике (21:15). Расположени Делибашић правио је велике проблеме домаћем тиму по десној страни и немилице цепао мрежу. Агонија је продубљена са два гола Милићевића из седмераца за 25:18 у корист Слоге.

Тада је нешто коначно кликнуло у главама црвено-белих, који су заиграли знатно ангажованије у одбрани и серијом од 5:0 са три гола у низу младог Спасоја Гачевића стигли на само минус два (23:25) у 56. минуту. Тренер гостију затражио је минут одмора, а пробуђена публика подршком је додатно уливала енергију Звезди у покушају да дође до великог преокрета.

zzzzzzzzzzzzzzzzz1890525_666335516836690_2114921525153803967_o

Ипак, све је остало на томе, јер је екипа из Пожеге преко незаустављивог Делибашића побегла на 27:23. Звездин последњи трзај головима Драгутиновића и Мандића није био довољан, јер је Крсманчић повисио на 28:25. Времена за ново сустизање заостатка више није било.

Најефикаснији у тиму Црвене звезде био је Александар Драгутиновић са седам погодака, колико је постигао и Душан Мирић у гостујућем тиму. Звезди остаје да поради на отклањању недостатака у игри, који су се најбоље могли приметити на овом сусрету.

Црвена звезда – Слога 26:28 (12:14)

Београд – Дворана: Шумице. Гледалаца: 300. Судије: Мошорински (Нови Сад) и Панџић (Зрењанин). Седмерци: Црвена звезда 3 (3), Слога 5 (5). Искључења: Црвена звезда 6, Слога 6 минута.

Црвена звезда: Шотић 2, Бојичић, Радосављевић 4 (1), Драгутиновић 7 (2), Вокши, Дамњановић, Гачевић 4, Родић, Антељ, Златановић, Тодоровић 2, Мандић 3, Бабић 4, Дамјановић, Леовац, Милутиновић.

Слога: Раковић, Жарковић, Милићевић 2 (2), Јестровић, Андрејевић, Делибашић 4, Стојчић, Крсманчић 5, Миленковић, Жегарац 5, Грујичић, Павловић 1, Калтак 4, Мирић 7 (3), Димитријевић, Лаковић.

Црвено-бели су остали на првој позицији, али сада им друштво праве Слога и Металопластика. Сва три тима имају по 11 бодова, а на страни Црвене звезде је боља гол разлика. У следећем колу екипа са Маракане гостује у Пожаревцу.