Домаћи шампионат Фудбал

Crvena zvezda – BSK Borča 2:0 (0:0)

Andrija Kaludjerović

Crvena zvezda je savladala BSK sa 2:0 u 4. kolu Jelen Superlige, i tako produžila seriju pobeda na tri, nakon neugodnog poraza u Subotici.

Naša ekipa je imala puno problema sa Borčanima u prvom delu igre, a samim tim i šansi nije bilo mnogo. Jedina vredna pomena bila je u 31. minutu kada je Mezenga dobio odličnu loptu od Evandra, ali je promašio čist zicer i pogodio samo stativu. Međutim u drugom poluvremenu gledala se druga slika na terenu.

Samo pet minuta nakon odmora, Kadu je sjajnim volejom sa leve strane zakucao loptu u mrežu Kovačevića, doneo erupciju oduševljenja na Marakani i vođstvo Crvenoj zvezdi. Asistent kod prvog gola bio je Nikola Mikić, koji je fenomenalno prošao po desnoj strani i onda precizno dodao preko cele odbrane BSK-a, tačno Kadu-u na nogu.

Na dupliranje vođstva čekalo se svega desetak minuta. Bruno Mezenga je u skok duelu propustio jednu dugu loptu, zatim je odlično zagradio, uspeo da izađe kao pobednik iz duela sa jednim defanzivacem BSK-a, a zatim uputi snažan i precizan šut kojim je doveo naš tim do ubedljivih 2:0.

Imali su potom prilike za uvećanje prednosti naši fudbaleri, međutim Borha i Mezenga nisu uspeli da iskoriste svoje šanse pred golom Borčana. Zanimljivo je bilo da je sudija ispod istočne tribine u drugom poluvremenu dizao zastavicu zbog navodnih ofsajda makar 10 puta, pa je na kraju to prekipelo i svima na klupi Zvezde, te su burno reagovali.

Sledeću utakmicu crveno-beli fudbaleri igraju u Čačku protiv Borca, za nedelju dana.

Strelci: Kadu u 50. i Mezenga u 61. minutu.