КошаркаПрипреме

Košarkaši pobedili Veneciju

Nemanja Nedović

Košarkaški klub Crvena zvezda Beograd je u finalu turnira Mega Vizura!

Izabranici Svetislava Pešića su, u prvom polufinalom meču, bili bolji od italijanskog drugoligaša Venecije (Umana Reyer) rezultatom 102:87. U dvorani Vizura, italijanski tim je nešto bolje otvorio utakmicu  i rešio prvu deonicu u svoju korist (24-19). U drugoj četvrtini, Italijani su, trojkama Tomazinija i Meinija održavali vođstvo i u jednom momentu imali su maksimalnih plus osam (29-21). Ipak, zvezdini košarkaši su, dobrom igrom u odbrani, ali i u napadu – pre svih Cvetkovića , i pravovremenim tajm autima trenera Pešića otišli na odmor sa prednošću (41:40).

U drugo poluvreme Crvena Zvezda je ušla mnogo motivisanije i to se rezultatski oslikalo već sredinom treće četvrtine kada su crveno-beli stigli do maksimalnih 65:46. Tada je došlo do blagog opuštanja i pada u igri, a Italijani su, očigledno njihovim najjačim oružjem, šutem za tri poena prišli na 67:65. Međutim, to je bilo sve što su uradili. Dobra igra Milutinovića kao i dve trojke Radetića na početku poslednje četvrtine su prelomile utakmicu u korist Zvezde. Na kraju 15 razlike za crveno-bele. Dovoljno za finale koje je na programu danas od 20 časova, a u kome će se Crvena Zvezda sastati sa ruskim prvoligašem Nižnjim iz Novograda koji je u drugom polufinalu bio bolji od Mega Vizure rezultatom 64:62.

Crvena zvezda – Venecija 102:87 (19:24, 22:16, 26:25, 35:22)

Crvena zvezda: Čović 8, Cvetković 8, Marković, Ilić 14, Tubak 1, Smiljanić 9, Nedović 12, Subotić 8, Radetić 14, Milutinović 23, Lešić 5.

Venecija: Klark 17, Alegreti 3, Kauzin 12, Tomasini 5, Slej, Meini 9, Jovančić, Fantoni, 15, Roseli 18, Brajan 6, Kandusi 2, Pipitone

Tako su momci zadržali stopostotan učinak u pripremnom periodu. Ipak, ovakve utakmice prvashodno služe za uigravanje ekipe i isprobavanje taktičkih zamisli trenera Pešića ali i pobede su važne za sticanje neophodnog samopouzdanja ekipe pred početak sezone.