ПрипремеФудбал

Radnički Obrenovac – Crvena zvezda 0:3 (0:2)

Crvena zvezda je odigrala prijateljsku utakmicu u Obrenovcu sa domaćim Radničkim, a rezultat na kraju meča bio je 3-0 za crveno bele. Pre početka utakmice priređena je svečanost povodom otkrivanja spomen ploče legendi Crvene zvezde Borivoju Bori Kostiću.

Utakmica је počela od 17 sati, a Crvena zvezda je gostovala sa celom drugom postavom tj. igračima iz Sopota i omladinacima. Na klupi našeg tima nije bilo Roberta Prosinečkog, već je tim vodio Dragan Spasić.

Na teren su istrčali sledeći igrači

Crvena zvezda: Vesić, Ignjatijević, Vešović, Jeremić, Savio, Rudić, Požar, Živančević, Đorđević, Trkulja, Đuričković. Na klupi su bili Trkulja, Stamenković, Deratić, Stanković, Perić, Milinković i svi osim golmana Trkulje su dobili šansu u nastavku igre. Ceo meč su odigrali Ignajtijević(koji je bio kapiten), Savio, Vesić, Đuričković kao i štoperski par Rudić i Živančević.

Radnički: Belić, Stević, Vojvodić, Branković, Savić, Gavrilović, Mojsilović, Janković, Brajović, Docić i Grujčić. U igru su ušli i Jovanović, Milisavljević, Stanojević, Miladinov, Šainović, Todić, Srećković.

Na početku meča nije bilo nekih ozbiljnijih prilika, a prva se desila tek u 24. minutu kada je Jeremić iskoristio loš pas obrane Radničkog presekao loptu, povukao malo, a onda preciznim udarcem savladao golmana domaćina za 0-1. Posle toga igrači Radničkog su u dva navrata pokušali udarcima iz daljine, ali je Vesić bio dobro postavljen. U 32. minutu Vešović se izborio na desnoj strani za loptu, istrčao sam pred golmana i poslao loptu u suprotni donji ugao za 0-2. U 41. Jeremić je potpuno nepotreno zaradio crveni karton. Prethodno je zbog grubog starta dobio je žuti, a samo minut kasnije i crveni. Jeremić je u laktom u glavu udario igrača Radničkog, koji je pokušao da mu provuče loptu kroz noge, pa je sudija morao da mu pokaže put u svlačionicu. Na poluvremenu našoj ekipi je dozvoljeno da ubaci igrača umesto Jeremića, a u svlačionici je ostao još i Vešović.

U drugom poluvremenu odmah su izvršene i ostale izmene , pa je atraktivnost u igri bila još manja. Igralo se dosta sporo i bez mnogo prilika, a najbolju za domaće imao je Srećković u 84. minutu, kada mu je Vesić odbranio zicer. Crvena zvezda je do trećeg gola došla u 65. minut kada je Perić istrčao do linije 16 metara i iz prve levom nogom postigao lep pogodak. Do kraja utamice se više čekala pištaljka sudije nego neki konkretni potezi. Meču i ceremoniji prisustvovali su i Mirko Abramović i predsednik kluba Vladan Lukić. Na severnoj tribini bilo je i pedesetak vatrenijih navijača koji su sve vreme pevali pesme koje su stalno čuju i na Marakani.