ВажноДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Звездине кошаркашице тројкама срушиле Шумадију у Крагујевцу

Кошаркашице Црвене звезде стигле су до четврте победе у шампионату Србије. У оквиру 5. кола савладале су Шумадију на гостовању у Крагујевцу резултатом 68:58 (16:12, 18:20, 15:15, 19:11). Одличан шут за три поена и предност у скоку донеле су превагу црвено-белом тиму на једном од тежих гостовања ове сезоне.

Гошће су боље отвориле меч и повеле са 5:2. У једном дужем периоду прве четвртине резултат је био изједначен, да би Шумадија серијом од 8:0 стигла до вођства од 10:5 у седмом минуту. Тада се у Звездином тиму разиграла Снежана Богићевић, да би ново изједначење тројком донела Снежана Чолић. Црвено-беле у великом стилу завршавају прву деоницу серијом од 7:0 за вођство од 16:12.

Ипак, Крагујевчанке преко Јелене Првуловић и Александре Катић хватају прикључак, али Звезда на кратко одбија њихов налет, да би Кристина Милошевић тројком довела Шумадију у вођство од 27:24. У серију је након тога ушла Катарина Зец, која је убацила две узастопне тројке за преокрет и на крају је екипа Драгана Вуковића отишла на предах са вођством од 34:32.

Велика борба водила се и у наставку. Звезду је за разлику од претходних утакмица на овој изузетно служио шут за три поена, чиме су изненадиле домаћи тим. Са два далекометна поготка Снежане Богићевић и Милице Бојовић у 22. минуту црвено-беле поново стижу до три разлике (40:37), да би три минута касније Катарина Зец два пута поентирала и одвела Звезду до највеће предности од седам поена разлике (46:39). Заостатак је врло брзо сведен на један поен кошевима Александре Катић, Марије Мршић и Милице Тодоровић.

Након тога је тереном потпуно завладала Црвена звезда која прави серију од 9:0 и стиже до осетне предности (58:47) пред последњих шест минута. Снежана Чолић је била одлична у одбрани, украла две лопте за кратко време, а Снежана Богићевић, Мина Ђорђевић и Александра Катанић биле су прецизне што из игре, што са линије слободних бацања.

Меч је дефинитивно преломљен трећом тројком Катарине Зец у 38. минуту, да би Милица Бојовић повисила на 66:51 са линије слободних бацања, што је била највећа предност на утакмици. До краја су кошаркашице Шумадије успеле само да ублаже пораз.

Катарина Зец

Најефикаснија на утакмици била је Катарина Зец, која је убацила 17 поена. Имала је сјајно шутерско вече. За два поена је шутирала без промашаја (3/3), као и са линије слободних бацања (2/2), а тројке одличних 60 одсто (3/5). Снежана Богићевић убацила је 15 поена уз седам скокова и четири украдене лопте (4/8 за два, 1/1 за три поена и 4/4 са линије слободних бацања), тако да је са 22 индексна поена била МВП утакмице. За Шумадију је 15 поена постигла Александра Катић, а Кристина Милошевић је забележила 13 поена.

Звезда је фантастично шутирала тројке 47 одсто (7/15) и практично победила Шумадију њеним најјачим оружјем. Уз бољи шут из игре и седам скокова више победа није могла да изостане, а и укупан индекс корисности (75:48) говори о томе колико је екипа Драгана Вуковића била боља на тешком гостовању у Крагујевцу.

Шумадија – Црвена звезда 58:68 (12:16, 20:18, 15:15, 11:19)

Крагујевац – Дворана: “Гордана Богојевић“. Гледалаца: 50. Судије: Ковинић и Златковић.

Црвена звезда: Зец 17 (3 ск, 2 ил), Богићевић 15 (7 ск, 4 ул, 2 ил), Чолић 5 (6 ск, 4 ас, 2 ул, 5 ил), А. Катанић 6 (4 ас, 3 ск, 6 ил), Ћирић 2 (2 ил), Тешић, Бојовић 9 (8 ск, 3 ил), Наумчев 2 (2 ил), И. Катанић 4 (3 ас, 2 ск, 2 ул), Ђорђевић 8 (6 ск, 2 ул, 2 бл). Нису играле: Ђокић и Лукић.

Шумадија: Првуловић 8 (6 ас, 2 бл, 6 ил), Милошевић 13 (3 ск, 3 ас, 2 ул, 3 ил), Тодоровић 5 (3 ск, 2 ил), Ћулафић (2 ас, 2 ил), Мршић 6, Катић 15 (4 ул, 3 ск, 4 ил), Безаревић, Мартиновић (2 ск), Матовић 4 (3 ск), Лаковић 7 (14 ск, 7 ул, 2 ас, 2 ил). Није играла: Матић.

Црвено-беле са скором 4-1 тренутно заузимају прву позицију. Исти скор има и Војводина, док Радивој Кораћ сутра игра у гостима против Новосадске ЖКА и победом би могао да се врати на чело табеле.