ВажноЖенски фудбалНајновијеФудбал

Црвено-беле се шестицом вратиле на победнички колосек

Фудбалерке Црвене звезде убедљиво су славиле против крушевачког Напретка на домаћем терену у Београду резултатом 6:0 у 10. колу Супер лиге Србије.

Екипа Дарка Стојановића прекинула је серију утакмица без тријумфа и учврстила се на трећој позицији. Канонаду голова отворила је Мирела Тенков поготком у 25. минуту из близине када је одлично реаговала након шута Дејане Стефановић. Шест минута касније већ је било 2:0. Кристина Пантелић је упутила ударац ка голу, а лопту је у сопствену мрежу спровела Тамара Марковић, која није успела да спречи нови погодак домаћег тима. Кристина се ипак уписала у стрелце у 42. минуту када је савладала Милојевићеву из слободног ударца са око 20 метара и повисила на 3:0.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12191722_919581131467182_6719641955351927540_n

У наставку црвено-беле успевају да матирају чувара мреже екипе из Крушевца још три пута. Најпре је Мирела Тенков у 70. минуту после сјајног продора са центра крунисала сјајну акцију и постигла свој 10. погодак у сезони. Након тога је Ивана Ерац затресла мрежу након изведеног слободног ударца Дине Благојевић у 81. минуту, а коначних 6:0 поставила је управо Дина Благојевић ударцем главом са пет метара у 90. минуту. Био је то 40. гол Црвене звезде у шампионату ове сезоне, па је заокружен просек екипе од четири поготка по мечу.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12208709_919580994800529_8387636903028698029_n

Црвена звезда – Напредак 6:0 (3:0)

Београд – Помоћни терен стадиона “Рајко Митић“. Гледалаца: 100. Судија: Биљана Трифуновић. Жути картони: Петронијевић, Јосић (Напредак). Стрелци: Тенков у 25. и 70, Марковић аутогол у 31, Пантелић у 42, Ерац у 81. и Благојевић у 90. минуту.

Црвена звезда: Вуковић, Стојановић (од 56. Божић), Тришић, Јанковић, Стефановић (од 64. Аранђеловић), Круз (од 58. Бобић), Пантелић, Ерац, Тенков (од 71. Т. Ђорђевић), Благојевић, Фрајтовић (од 46. К. Ђорђевић).

Напредак: Милојевић, Марковић, Караџић, Брадић, Јоновић, Бонџић (од 73. Лисинац), Кричак (од 78. Радовановић), Петровић, Петронијевић, Стојковић (од 59. Сретеновић), Јосић.

Након 10. кола Звезда заузима трећу позицију са 19 освојених бодова, четири више од четвртопласираног Пожаревца коме црвено-беле вучице гостују у наредној рунди такмичења.