ВажноНајновијеОсталоХокеј

Хокејаши посустали против Марибора у продужетку

Хокејаши Црвене звезде поражени су на гостовању против Марибора у Сло хокеј лиги након продужетка резултатом 4:5 (2:0, 2:0, 0:4, 0:1). Црвено-бели су бриљирали у прве две трећине, али су у последњој испустили предност од 4:0 и на крају изгубили меч у додатном периоду.

Београдски састав је био на прагу и четвртог тријумфа на четвртом гостовању у шампионату Словеније, али овога пута им се није дало да направе нови подвиг. Сви прилази голу били су затворени у првих 40 минута, тако да је чувар мреже Петар Степановић остао несавладан током прва два периода игре.

За то време Звезда је направила велику залиху уочи последњег периода, али се испоставило да ни то није било довољно за тријумф. Андреј Цвик је начео Словенце у 11. минуту, а акцију су припремили Роберт Сабадош и Маријан Микуш. Непуна два минута касније већ је било 2:0. Стрелац је био Петар Новаковић, а асистенти Павел Поправка и Доминик Црногорац. Тако је тим Ненада Милинковића лепом предношћу отишао на прву паузу.

Није се много тога променило ни у другој деоници. После нешто дуже паузе мрежа Вита Николића затресла се у 27. минуту када је Марко Тадић постигао првенац у црвено-белом дресу ове сезоне на додавање Божидара Игњатовића, да би пред сам крај друге трећине Доминик Црногорац повисио на 4:0 после одлично припремљене акције српских репрезентативаца Роберта Сабадоша и Павела Поправке.

Након тако сигурне игре и убељивог вођства није се могао очекивати велики пад у последњој трећини. Марибор је кренуо на све или ништа и полако топио Звездину предност. За само пет минута разлика се преполовила головима Луке Штебиха и Себастјана Цвирна. Ипак, чинило се да ће гости издржати, јер Мариборчани у наредних 12 минута нису поентирали. Тада су на сцену ступили Бранко Хабјанич и Денис Кадић, који доносе изједначење у финишу. Меч је отишао у продужетак, а тамо је гол одлуке за домаће постигао Жан Кузман већ после 22 секунде, након чега више није било промена. Црвено-белима остаје жал због испуштене победе. Једна врло добра партија није крунисана тријумфом и поред добре игре, па се екипа морала задовољити утешним бодом за реми након регуларних 60 минута.

Марибор – Црвена звезда 5:4 (0:2, 0:2, 4:0, 1:0)

Марибор – Ледена дворана Табор. Главни судија: Роберт Јерам (Словенија). Помоћне судије: Јан Черне и Јака Чертанц (Словенија).

5:4 Кузман (Кадић, Дрозг) 60:22

Марибор: Матеј Дух, Вито Николић (30 одбрана од 34 шута), Матиц Раушл, Себастјан Цвирн, Бранко Хабјанич, Борут Ивануша, Лука Винчец, Арти Жунко, Лука Штебих, Дејан Крајник, Клемен Дрозг, Жига Крањц, Денис Кадић, Матиц Корен, Жан Кузман, Рене Зернко.

Црвена звезда: Синиша Пауновић, Петар Степановић (23 одбране од 28 удараца), Марко Тадић, Стефан Гачић, Маријан Микуш, Петар Новаковић, Угљеша Новаковић, Доминик Црногорац, Урош Бјелогрлић, Владимир Живић, Павел Поправка, Милош Николић, Филип Пајевић, Лука Вукићевић, Никола Керезовић, Иван Анић, Божидар Игњатовић, Роберт Сабадош.

Црвена звезда ипак и даље одлично стоји на табели, јер је једина непоражена у регуларном делу утакмице, што је податак којим се не може похвалити ниједан тим у групи А.

3. Цеље               2  0 0 0 2  4:9  0

Колоне значе: Утакмице, победе, победе након продужетка, порази након продужетка, порази, гол разлика, бодови.