ВажноНајновијеОсталоХокеј

Хокејаши блистали и славили против Загреба и Марибора

Хокејаши Црвене звезде претходних дана одиграли су два меча у Сло хокеј лиги и са две победе успели су да се пробију на друго место у групи А са два бода мање од Триглава који има и два меча више.

Црвено-бели су се најпре експресно реванширали Марибору за пораз у продужетку савладавши Словенце на њиховом терену резултатом 4:2, а затим су одиграли и први меч у Београду и оборили Загреб резултатом 6:2 за пету победу у шест мечева.

Да ова Звездина екипа има велико самопоуздање и победнички менталитет показује и тријумф над Марибором само дан након шокантног преокрета словеначког састава. Овога пута екипа Ненада Милинковића није дозволила противнику да се разигра, али су Словенци ипак први повели и то у 6. минуту преко Артија Жунка на асистенцију Луке Штебиха. Црвено-бели узвраћају само три минута касније поготком репрезентативца Србије Андреја Цвика, да би његов клупски и репрезентативни друг Павел Поправка у 14. минуту погодио мрежу на додавање Уроша Бјелогрлића за преокрет и вођство од 2:1 после прве трећине.

Друга деоница завршена је без погодака, пошто су на висини задатка били чувари мреже. Петар Степановић на голу Црвене звезде и Вито Николић код Марибора остали су несавладани, а затим је Павел Поправка наставио своју доминацију Сло хокеј лигом ове сезоне. У 45. минуту матирао је Николића у акцији коју су припремили Угљеша Новаковић и Урош Бјелогрлић за вођство од 3:1. Када је Лука Винчец у 55. минуту смањио на 2:3 после додавања Артија Жунка, многи су помислили да ће Звезда поново посустати у финишу. Да се то не деси побринуо се феноменални Павел Поправка, који је у 59. минуту решио меч, постигао хет-трик и донео тријумф црвено-белима резултатом 4:2.

Марибор – Црвена звезда 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)

Марибор – Ледена дворана Табор. Главни судија: Чрт Краљ (Словенија). Помоћне судије: Грегор Ројко и Грегор Миклич (Словенија). Искључења: Марибор 6, Црвена звезда 8 минута. Шутеви на гол: Марибор 28, Црвена звезда 27.

2:4 Поправка 58:32

Марибор: Јуре Волк, Вито Николић (23 одбране од 27 шутева), Матиц Раушл, Себастјан Цвирн, Бранко Хабјанич, Борут Ивануша, Лука Винчец, Арти Жунко, Лука Штебих, Дејан Крајник, Клемен Дрозг, Жига Крањц, Денис Кадић, Матиц Корен, Жан Кузман, Рене Зернко.

Црвена звезда: Синиша Пауновић, Петар Степановић (26 одбрана од 28 шутева), Марко Тадић, Стефан Гачић, Маријан Микуш, Петар Новаковић, Угљеша Новаковић, Доминик Црногорац, Урош Бјелогрлић, Андреј Цвик, Владимир Живић, Павел Поправка, Милош Николић, Филип Пајевић, Лука Вукићевић, Никола Керезовић, Иван Анић, Божидар Игњатовић, Роберт Сабадош.

Црвена звезда је у среду по први пут ове сезоне заиграла на домаћем терену у леденој дворани Пионир, када је дочекала екипу Загреба, коју је мало више од месец дана раније савладала на гостовању резултатом 7:4.

zzzzzzzzzzzzzzzzzz markelov 042915_042971646178Овога пута Звездаши су били још убедљивији, а по први пут у сезони заиграо је Стефан Пожар, као и Звездино најновије појачање, 33-годишњи руски нападач Дмитриј Маркелов, који се одлично показао на дебију са два поготка и асистенцијом. Маркелов је прошле сезоне наступао за Јамалскије Стерхи из Нојабрска и забележио учинак од 22 поготка и 20 асистенција, а затим је кратко боравио у Мордовији. У богатој каријери играо је и за Сибир, Јантар из Северска, Вимпел из Междуреченска, Јермак из Ангарска, Кристал из Бердска и у Казахстану за Арлан из Кокшетауа.

Поред Маркелова истакли су се Угљеша Новаковић (два гола и две асистенције), који пружа све боље партије, Доминик Црногорац, Урош Бјелогрлић и незаобилазни Павел Поправка и Петар Новаковић, који су уписали по две асистенције.

Звезда је начела Загрепчане у 10. минуту, када је Урош Бјелогрлић погодио у акцији коју су креирали Павел Поправка и Дмитриј Маркелов, да би предност већ у 11. минуту удвостручио Доминик Црногорац на додавање Петра Новаковића. На почетку 14. минута гости смањују из пауер-плеја. Стрелац је био Роман Шкрапец, а асистент Игор Јачмењак, али домаћи састав враћа два разлике првенцем Дмитрија Маркелова у 15. минуту за 3:1. У улози асистената били су Павел Поправка и Угљеша Новаковић.

Уследио је нешто дужи период игре без погодака, а гости су смањили на 2:3 преко Јачмењака у 29. минуту. Црвено-бели нису дозволили опуштање, па је “баћушка“ Маркелов на истеку 36. минута повисио на 4:2, а асистент је поново био Угљеша Новаковић.

Бомбардовали су Звездини нападачи Тихомира Филипеца, који је сакупио већи број успешних интервенција, а убитачан финиш имао је Угљеша Новаковић, који је најпре у 52. минуту постигао свој први гол у сезони на додавање Петра Новаковића, а затим у 57. минуту поставио и коначан резултат у акцији коју су сјајно одиграли Урош Бјелогрлић и Доминик Црногорац.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12247054_553660841454886_1669214990637902296_n

Црвена звезда – Загреб 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)

Београд – Ледена дворана Пионир. Гледалаца: 100. Главни судија: Давор Богдан (Србија). Помоћне судије: Тибор Фазекаш и Давид Пердув (Србија). Искључења: Црвена звезда 8, Загреб 6 минута. Шутеви на гол: Црвена звезда 29, Загреб 16.

6:2 У. Новаковић (Бјелогрлић, Црногорац) 56:35

Црвена звезда: Синиша Пауновић, Петар Степановић (14 одбрана од 16 шутева), Урош Бјелогрлић, Љубомир Ђорђевић, Марко Тадић, Стефан Гачић, Маријан Микуш, Петар Новаковић, Угљеша Новаковић, Доминик Црногорац, Андреј Цвик, Владимир Живић, Павел Поправка, Стефан Пожар, Дмитриј Маркелов, Филип Пајевић, Лука Вукићевић, Никола Керезовић, Милош Николић, Божидар Игњатовић, Роберт Сабадош.

Загреб: Тихомир Филипец (23 одбране од 29 шутева), Стјепан Чизмадија, Давид Кос, Игор Јачмењак, Фран Сркетић, Марин Миљак, Јаков Сладе, Леонардо Јовић, Лука Новак, Емилијо Гучец, Јан Новотни, Роман Шкрапец, Крешимир Полашек, Фран Гјони, Патрик Станчић, Домагој Ракић, Филип Јарчов.

На индивидуалним листама доминира Павел Поправка, који је тренутно први стрелац лиге са 11 голова и други поентер са 16 поена (11 голова плус пет асистенција). Најбољи асистент екипе је Урош Бјелогрлић са шест успешних додавања, по чему је осми у шампионату, а одмах иза њега су Поправка и Доминик Црногорац са по пет асистенција. Звездин чувар мреже Патар Степановић је трећи по броју успешних интервенција (140) и са 90,9 одсто одбрана налази се у самом врху када су у питању најбољи голмани.

3. Цеље               3  0 0 0 3   5:11  0

Према распореду такмичења Црвена звезда у следећој утакмици дочекује загребачку Младост у леденој дворани Пионир 28. новембра, а 2. децембра следи гостовање Триглаву у Крању.