ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Победа одбојкаша у Краљеву

У петом колу Суперлиге Србије, одбојкаши Звезде су у Новој хали спортова у Краљеву гостовали екипи Рибнице, и победили са 3:0 у сетовима (25:18, 26:24, 25:17).

Рибница је боље отворила утакмицу и повела са 5:2 у првом сету. Црвено-бели су брзо стигли на поен заостатка (6:5), а након игре поен за поен, и до изједначења (9:9). Домаћа екипа је имала поен предности на техничком тајм-ауту, а освојила је и прва два поена након паузе (14:11). Звезда подиже ниво игре, и преокреће резултат у своју корист (15:17). Домаћин је успео да прекине серију, али само на кратко – предност Звезде је наставила да расте (16:23). Седам сет лопти су имали наши одбојкаши, а другу су искористили – 0:1 (18:25).

Други сет је почео обрнуто у односу на први сет – Звезда је повела са 5:2, домаћи су брзо поравнали резултат, а затим и повели (8:7). На техничком тајм-ауту, Рибница је имала два поена предности, а везали су и два поена након предаха (14:10). Звезда одговара серијом од 7:1 и прелази у вођство (15:17). Уследила је „резултатска клацкалица“, пошто су и домаћи направили серију, и то од 3:0, и вратили предност на своју страну (20:19), да би Звезда везала два поена након тога (20:21). Црвено-бели долазе до +2 у самој завршници сета (21:23), домаћа екипа још једном стиже до изједначења (23:23). Звезда је потом стигла до сет лопте, Рибница се одбранила, али само на кратко, пошто су наши одбојкаши следећу сет лопту искористили и повели са 2:0 у сетовима – 0:2 (24:26).

Почетком трећег сета, домаћа екипа је стигла до два поена предности, а затим се неко време играло поен за поен. Црвено-бели серијом од 3:0 долазе до вођства пред одлазак на технички тајм-аут (11:12). Предност је наставила да расте након одмора (13:17). Звезда није стајала, стигла је до девет меч лопти, искористила трећу, и на тај начин освојила нова три бода – 0:3 (17:25).

У победничкој екипи најефикаснији је био Александар Благојевић са 14 поена, док се код домаћина истакао Стефан Окошановић са 17.

Браво, момци!

Рибница – Црвена звезда 0:3 (18:25, 24:26, 17:25)

Хала спортова у Краљеву. Гледалаца: 1.000. Судије: Александар Петровић (Ужице) и Иван Лазаревић (Шабац). Трајање меча: 70 минута.
РИБНИЦА: Илић 2, Окошановић 17, Адамовић 5, Ћосић 3, Вилимановић 1, Миловановић 9, Мочић (либеро), Усиљанин, Павловић 1, Сеизовић, Марковић, Пауновић. Тренер: Бошко Мачужић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 8, Шкрбић 6, Стојсављевић 3, Мунћан 7, Благојевић 14, Буцуљевић 3, Јевтић (либеро), Јаковљевић 8, Ђурђевић, Гмитровић, Милутиновић, Вељовић. Тренер: Драган Кобиљски.