ВажноДомаћи шампионатЖенски фудбалНајновијеФудбал

Тријумф Звездиних дама на крају јесењег дела Супер лиге

Фудбалерке Црвене звезде савладале су Слогу Раднички на помоћном терену стадиона Рајко Митић резултатом 5:1 и трећом узастопном победом завршиле јесењу полусезону.

Очекивао се тријумф екипе Дарка Стојановића у 12. колу против фењераша, а мрежу је начела репрезентативка Србије Дина Благојевић после акције по десној страни у 27. минуту. Само два минута касније уследио је и погодак Кристине Пантелић, која пружа све боље партије, тако да су вучице са Маракане са предношћу од 2:0 отишле на паузу.

У наставку гошће успевају да смање преко Марије Гангољ након акције са половине терена у 60. минуту и асистенције Марије Лунове. Пет минута касније Црвена звезда враћа вођство од два разлике четвртим голом у сезони Јоване Аранђеловић.

Доминација домаћег тима крунисана је у последњих двадесетак минута са још два поготка. Најпре је Дина Благојевић повисила на 4:1 у 70. минуту својим седмим голом у сезони, да би Ивана Бобић затресла мрежу у 90. минуту и ставила тачку на убедљив тријумф. Црвено-беле су завршиле јесен на трећем месту са пет бодова мање од другопласираног Машинца.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz11215507_925461107545851_6839003051354582975_n

Црвена звезда – Слога Раднички 5:1 (2:0)

Београд – Помоћни терен стадиона Црвене звезде. Гледалаца: 100. Судија: Марина Машић. Стрелци: Благојевић у 27. и 70, Пантелић у 29, Аранђеловић у 65. и Бобић у 90. минуту за Црвену звезду, а Гангољ у 60. минуту за Слогу Раднички.

Црвена звезда: Милојевић (од 80. Вуковић), Стојановић, Т. Ђорђевић, Јанковић (од 70. Бобић), Миладиновић (од 70. Ерац), Круз (од 46. Тришић), Пантелић, Стефановић, Аранђеловић, Мијатовић, Благојевић.

Слога Раднички: Јевтић, Росић (од 76. Мрђић), Лунова, Крунић, Мостарац, Тешић, Милиновић (од 72. Марковић), Величковић (од 90. Буњаку), Гангољ, Јовановић, Ратковић.

8. Слога Раднички 12  1 0 11 7:56     3

Заостала утакмица 11. кола Напредак – Мачва биће одиграна 28. новембра.

За Црвену звезду су у првом делу сезоне наступале 22 фудбалерке. Ево и њиховог учинка: Дина Благојевић (12 утакмица – 7 голова), Дејана Стефановић (12-4), Ивана Ерац (12-2), Тијана Ђорђевић (12-2), Кристина Пантелић (11-6), Милена Вуковић (11-0), Тијана Јанковић (11-0), Јована Стојановић (11-1), Јована Миладиновић (11-0), Мирела Тенков (10-10), Милица Мијатовић (10-4), Андријана Тришић (10-0), Јована Аранђеловић (10-4), Катарина Ђорђевић (8-3), Данијела Круз (7-0), Ивана Бобић (6-1), Хелена Божић (5-0), Анђела Фрајтовић (5-4), Невена Мичић (3-0), Сандра Милојевић (3-0), Тијана Ђуричек (1-0), Јована Ракић (1-0).