NLB 4. kolo: Igokea-C.zvezda 77:59

Dušan Katnić opravdao poverenje protiv Igokee

Igokea – Crvena zvezda 77:59
(20-15 ;14-7 ;14-15 ;29-22)

Utakmica 4.tog kola NLB lige između Igokee i Crvene zvezde završena je pobedom domaće ekipe 77:59

Očekivanja da Zvezdu čeka teško gostovanje su se i ostvarila, što je Igokea i pokazala odmah na početku meča kada su zaigrali agresivno i sa puno želje da ostvare
prvu pobedu u sezoni.

Prva četvrtina je završena rezultatom 20:15 u korist ekipe iz Laktaša. Katnić je sa vezanim poenima pokrenuo crveno bele koji su pokazali da se nece lako predati. Ipak, Zvezda nije imala konkretna rešenja u napadu i dopustila je domaćoj
ekipi da napravi osetniju prednost pred odlazak na odmor.
Rezultat posle prvog poluvremena je bio 34-22 za Igokeu.

Početko drugog poluvremena Crvena zvezda je zaigrala agresivnije, što je nateralo igrače Igokee da vec posle prva dva minuta izadju iz bonusa. I u ovoj utakmici crveno beli su imali problema pri izvodjenju slobodnih bacanja, što je ipak iskusnija Igokea uspela da iskoristi i sigurnijom igrom uveca prednost koju je stekla u prvom poluvremenu.
Rezultat je I dalje bio na strani ekipe koju vodi Slobodan Klipa, I na kraju treće četvrtine je bilo 48-37.

I poslednja četvrtina je protekla u znaku ekipe iz Laktaša. Atraktivnim potezima Čejsa i Herisa, Igokea je dosla i do dvadeset poena razlike,bilo je 68-48. U ovom periodu igre jedini raspoloženi u crveno belom dresu bio je Dusan Katnić koji je ujedno bio i najefikasniji igrac sa 22 poena. Jelovac je postigao 12 poena. U domacoj ekipi najefikasniji je bio Heris sa 20 i Čejs sa 16 poena.

Igokea: Heris 20, Djerasimović, Dozet 4, Ivanović, Djurica, Nadjfeji 11, Mirković 3,
Rakocević 5, Vučenović, Vitkovac 8, Čejs 16, Pantić 10, Joksimović.

C. Zvezda: Čvorović, Mirković 3, Arnautović 4, Radosavljević 4, Balaban, Jelovac 12,
Katnić 22, Milošević 8, Nikolić 4, Marinković 2.