ВажноНајновијеОсталоХокеј

Пораз хокејаша у продужетку

Хокејаши Црвене звезде поражени су од загребачке Младости у 11. колу Сло хокеј лиге на домаћем терену у Леденој дворани Пионир после продужетка резултатом 4:5 (1:0, 2:1, 1:3, 0:1).

Црвено-белима је припао бод за реми након регуларних 60 минута, док су гости освојили два бода. Звезда је остала на трећој позицији са 17 бодова, али су близу загребачкој Младости и Триглаву, који су испред због више одиграних мечева.

Домаћи састав је одлично почео меч против врло квалитетног ривала и повео поготком Ивана Анића, да би руски нападач Дмитриј Маркелов удвостручио предност у 25. минуту. Гости су смањили у 35. минуту голом Тадије Мирића, а затим је Маркелов својим другим поготком вратио Звезди вођство од два разлике. Стрелац четвртог гола за београдски тим био је Доминик Црногорац. Међутим, Звезда је касније испустила лепу предност. Најпре је Роберт Церовечки погодио мрежу, а затим Матија Копајтић смањио на гол заостатка, да би Миро Смердељ изједначио на 4:4 у 54. минуту.

Стигло се и до продужетка, где Смердељ искористио асистенцију Церовечког и донео победу гостима. Петар Степановић је забележио 19 одбрана у тиму Црвене звезде, док је на другој страни Иван Штимац-Ростинић имао 28 успешних интервенција. Следећу утакмицу Звезда игра у оквиру првенства Србије и то 1. децембра против Партизана у Леденој дворани “Пионир“ од 17 часова и 30 минута у првом овосезонском вечитом дербију.

Црвена звезда – Младост 4:5 (1:0, 2:1, 1:3, 0:1)

Београд – Ледена дворана Пионир. Гледалаца: 73. Главни судија: Ђорђе Фазекаш. Помоћне судије: Немања Николић и Давид Пердув. Искључења: Црвена звезда 10, Младост 12+10 минута. Шутеви на гол: Црвена звезда 32, Младост 24.

4:5 Смердељ (Церовечки) 61′

Црвена звезда: Синиша Пауновић, Петар Степановић (19 одбрана), Маријан Микуш, Иван Анић, Андреј Цвик, Роберт Сабадош, Петар Новаковић, Угљеша Новаковић, Доминик Црногорац, Павел Поправка, Урош Бјелогрлић, Дмитриј Маркелов, Марко Јешић, Филип Пајевић, Божидар Игњатовић, Лука Вукићевић, Марко Тадић, Љубомир Ђорђевић, Никола Керезовић, Стефан Пожар, Стефан Гачић. Тренер: Ненад Милинковић

Младост: Иван Штимац-Ростинић (28 одбрана), Марко Љубић, Јан Смолец, Тадија Мирић, Марио Новак, Никола Граховар, Никша Трстењак, Данијел Плахутар, Роберт Церовечки, Миро Смердељ, Матија Копајтић, Јанко Вечерина, Д. М. Сабо, Иван Шимуновић. Тренер: Бруно Брегант.