ВажноКошаркаНајновијеРегионална лига

Кошаркаши наставили победнички низ, савладана и Цибона

Кошаркаши Црвене звезде Телеком после сјајне победе над европским прваком, успели су да савладају Цибону из Загреба резултатом 75-58 (19-10, 19-11, 23-24, 14-13), y 12.колу АБА лиге и тако се врате на друго место на табели.

У дворани „Пионир“ било је присутно 3500 гледалаца, а најбољи у победничком тиму био је Марко Симоновић са 19 поена, док је Јовић додао 15. У пораженом тиму Јагодић-Куриџа постигао је 21 поен.

Фудбалери Црвене звезде Марко Грујић и Уго Виеира после тријумфа против Вождовца и сувереног одржавања првог места на табели стигли су у „Пионир“ да бодре кошаркаше. Није мењао тренер Радоњић стартних пет у односу на меч са Реалом па су на паркет изашли Лазић, Јовић, Цирбес, Милер и Симоновић.

Доста нервозан почетак меча обе екипе и након уводних 5 минута игре 8:3 за домаће кошаркаше, а први тајмаут на утакмици тражи тренер гостију Славен Римац. После поена Рајана Томпсона и Марка Симоновића, Звезда је стекла двоцифрену предност 19:7, два минута пре краја прве деонице. Три поена кошаркаша Цибоне у наставку за коначних 19:10 после првих 10 минута.

Одлична одбрана црвено-белих омогућила је велику импровизацију у нападу, предност је расла из минута у минут, а после 16 минута игре Звезда је постигла дупло више поена од гостију 28:14. Мук у хали „Пионир“ наступио је после пада на паркет рекордера Евролиге Стефана Јовића који је уз помоћ својих саиграча напустио терен. Две тројке за 15 секунди Симоновића доноси плус 21 Црвеној Звезди, али загребачки тим серијом 4:0 смањује предност за коначних 38:21 после првог полувремена. Најефикаснији био је управо поменути Симоновић са 12 поена.

Последња деоница послужила је Дејану Радоњићу да одмори стартне играче и шансу пружи младим Звездиним појединцима који су ове сезоне показали да ће бити највећа појачања тима са Калемегдана. Стечена предност на крају је само порасла и црвено-бели забележили су 9. тријумф у регионалном такмичењу резултатом 75:58.

У петак са почетком од 20 часова у хали „Пионир” кошаркаши Црвене звезде Телеком дочекују екипу Химкија у оквиру осмог кола Евролиге.

12.коло, АБА лига

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ЦИБОНА 75-58 (19-10, 19-11, 23-24, 14-13)

Београд. Хала Пионир.

Гледалаца: 3.547

Судије: Јавор, Драгојевић, Шундић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ребић 3п 5ас 3укл, Томпсон 3, Мекел, Лазић 6п 2ск 2укл, Симанић, Тејић 6п 1блк, Симоновић 19п 2ас (4/6 за два, 3/8 за три), Гудурић 2п 2ас, Јовић 15п 6ск 4ас 4укл 4изл (5/7 за два) . индекс 23, Милер 6п 5ск 2укл 3блк, Цирбес 9п 6ск 2укл 1блк, Штимац 6п 6ск. Тренер: Дејан Радоњић.

ЦИБОНА: Флоренс 12, Крушлин 5, Хукић 5, Шишко 2, Рожић, Јагодић-Куриџа 21, Салвица, Мавра, Јоксимовић 3, Жижић 2, Зубац 4, Сиришчевић 4. Тренер: Славен Римац.

ТОК МЕЧА

1/4 (19-10)

Сигурна игра домаћег тима од самог почетка и одржавање вођства до краја првог периода. Упркос рано зарађеној техничкој грешци наше клупе, то није пореметило играче на паркету, већ их је додатно фокусирало на јаку одбрану и лаке поене из транзиције и рекета.

2/4 (19:11)

Наставила је Звезда у истом ритму и у другом полувремену, коначно је све време без грешке функционисала одбрана домаћих, а гости су тек с времена на време покушавали безуспешно да се врате у игру. Јовић је зарадио лакшу повреду, али се убрзо вратио на паркет, а честим изменама тренер Радоњић је држао јак темпо игре и успут одмарао неке од носилаца, као што је Милер.

Најефикаснији у Звездином тиму је Симоновић са 12 поена.

3/4 (23:24)

Доста су грешили играчи Црвене звезде на старту овог дела, али Цибона то није казнила. Временом су се консолидовали редови црвено-белих, Милер је унео свежину у тим и разлика је поново била убедљива. Наставили су да доминирају на оба дела терена кошаркаши Звезде и успевали да одржавају високу предност која је после половине треће четвртине износила 51:27. Мини-серију 6:0 изабраника Славена Римца прекинуо је минутом одмора Дејан Радоњић. После треће техничке грешке кошаркаша Звезде, Цибона је направила серију 10:4, али и после треће четвртине црвено-бели су имали вођство 61:45.