ВажноВатерполоМлађе категоријеНајновије

Звездини пионири освојили Беовал тријумфом против Партизана

Пионири Ватерполо клуба Црвена звезда, генерација играча рођених 2004. године, савладали су Партизан I у финалу јесењег Беовала након петераца резултатом 9:8, освојили такмичење и заједно са вечитим ривалом се пласирали у полуфинале Купа Србије.

Црвено-бели су после првог полувремена водили са 1:0, да би касније увећали предност, па су након три четвртине имали лепу залиху од два гола разлике (4:2). Ипак, у последњем периоду, Партизан I долази до изједначења (4:4) четири минута пре краја. До краја Звездаши нису искористили петерац, па је меч одлучен тек након шесте пенал серије за славље црвено-белих од 9:8.

Два гола за Црвену звезду постигао је Марковић, по једном су мрежу погодили Ивановић и Мартиновић, док је двоструки стрелац за црно-беле био Димитријевић, а по један погодак забележили су Будрак и Миловановић. Звездина деца су такмичење завршила са свих шест победа, пет у групној фази и финалном против Партизана I.

Ево и резултата такмичења по групама

Група А

1. коло: Црвена звезда – Нови Београд 011 17:1, Београд II – Земун I 4:14, Сингидунум – Земун II 12:0.

2. коло: Црвена звезда – Сингидунум 11:2, Нови Београд 011 – Земун I 0:12, Земун II – Београд II 5:11.

3. коло: Црвена звезда – Београд II 12:1, Земун I – Земун II 13:3, Сингидунум – Нови Београд 011 10:1.

4. коло: Црвена звезда – Земун I 9:2, Сингидунум – Београд II 9:4, Нови Београд 011 – Земун II 6:8 (петерци 6:6).

5. коло: Земун II – Црвена звезда 5:15, Београд II – Нови Београд 011 4:2, Земун I – Сингидунум 7:8.

Пласман: Црвена звезда 15, Сингидунум 12, Земун I 9, Београд II 6, Земун II 3, Нови Београд 011 без бодова.

Група Б

1. коло: Партизан I – Партизан II 23:0, Стари Град – Таш 7:3.

2. коло: Београд I – Стари Град 6:3, Партизан II – Таш 11:10.

3. коло: Партизан II – Стари Град 5:12, Партизан I – Београд I 5:4.

4. коло: Партизан II – Београд 5:13, Партизан I – Таш 11:6.

5. коло: Београд I – Таш 8:6, Партизан I – Стари Град 9:0.

Пласман: Партизан I 12, Београд I 9, Стари Град 6, Партизан II 3, Таш без бодова.