ВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Црвено-бело славље у дербију против Металопластике

Рукометаши Црвене звезде савладали су Металопластику у 11. колу Супер лиге Србије на домаћем терену у Београду резултатом 26:25 (14:13) и забележили четврту узастопну победу у шампионату.

Црвено-бели су водили током највећег дела утакмице, у другом полувремену стекли и шест голова предности, да би се гости у финишу приближили на гол заостатка, али је Ненад Мандић отклонио све дилеме око победника голом на око 45 секунди пре краја, чиме је екипа Ненада Перуничића стигла до недостижних два разлике.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12289716_677284082408500_3666560399472284714_n

Почетак је био врло изједначен, да би након тога уследиле серије на обе стране. Најпре је Звезда од 8. до 11. минута направила серију од 3:0 и стекла предност од 6:4. Радосављевић је погодио у контри, затим је прецизан био и Бабић, а након украдене лопте Мандића, контру је истрчао Дамњановић и затресао мрежу.

Није се дуго чекало на одговор екипе Веселина Вуковића, која је серијом од 3:0 преокренула на 9:7 головима Илића, Драгићевића и Рајковића, али су се домаћи експресно вратили и изједначили на 9:9 преко Радосављевића, који је још једном у контри надмудрио противничког чувара мреже.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzz12311130_677283609075214_741191702995121158_n

Разиграни Радован Остојић био је најзапаженији у редовима Шапчана, постигао и гол из неочекиване ситуације, међутим, црвено-бели су имали одговор и у самом финишу првог полувремена стигли су до вођства. Бабић је изједначио резултат, Златановић одбранио покушај ривала, а Дамњановић донео предност од 14:13 пар секунди пре краја првог дела игре.

У наставку Звезда делује још сигурније. Расположени Никола Дамњановић и убојити стрелац Александар Драгутиновић доносе вођство од 16:13 у 33. минуту, али се домаћи састав на томе није зауставио, већ је сјајним поготком Дејана Бабића из окрета стигао и до +4 (19:15).

Да је Радосављевић искористио два зицера, рукометаши лидера српског првенства могли су и до убедљивије предности, али су и гости имали великих проблема у нападу, што због добре Звездине одбране, што због погођених статива и грешака. Дужи период без поготка прекинуо је Петар Петровић у 41. минуту, али се након тога Бабић још једном сјајно снашао и вратио до тада максималну предност.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12313729_677283122408596_5944850482893240019_n

Уследио је шоу Звездиног голмана Дејана Златановића, који брани седмерац Драгићевићу, а затим још два зицера за кратко време. То је на најбољи начин искористио Дамњановић, који два пута цепа мрежу и доноси Звезди највећу предност на утакмици од шест голова разлике (22:16) у 45. минуту.

Чинило се да ће домаћин лако сачувати високо вођство и уписати нова два бода без много муке, али је баш тада дошло до пада у игри, док су се на другој страни разиграли Вукашин Рајковић и Стефан Илић и убрзо преполовили заостатак и поред неколико скинутих зицера Дејана Златановића у том периоду.

Веома бурно је било у самом финишу. Дејан Бабић је под фаулом шутирао са црте, голман Максимовић је одбранио, судије се нису огласиле, да би Илић на другој страни смањио на 23:24. Изиритиран због недосуђеног прекршаја над пивотом црвено-белих, тренер Београђана, Ненад Перуничић је ушао у терен и попричао са арбитром, након чега је добио црвени картон у 58. минуту. Морао је на трибине, па је његов помоћник Антон Букилић водио екипу у финишу.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12294869_677283995741842_4748393732488139581_n

Звезда је успела да се издигне из ове ситуације и сачува прибраност у одсудним моментима. Радосављевић је украо лопту гостима, а Бабић погодио у контри за 25:23, да би узвратио Митровић голом у 59. минуту. У пресудном нападу, одговорност је још једном преузео Ненад Мандић, и својим четвртим голом на утакмици разрешио све дилеме, да би до краја Илић смањио и поставио коначан резултат из седмерца. До краја је остало свега шест секунди. Митровић је добио црвени картон због несмотрености у финишу, а Звезда је славила своју девету победу у Супер лиги ове сезоне.

Најефикаснији у победничком тиму били су Дејан Бабић, Никола Дамњановић и Александар Драгутиновић са по пет погодака, док је Ненад Мандић четири пута затресао мрежу. Код гостију су се истакли Стефан Илић са осам и Радован Остојић са пет голова.

Црвена звезда – Металопластика 26:25 (14:13)

Београд – Дворана: СЦ Шумице. Гледалаца: 300. Судије: Мошорински (Нови Сад) и Панџић (Зрењанин). Седмерци: Црвена звезда 3 (3), Металопластика 2 (1). Искључења: Црвена звезда 6, Металопластика 4 минута.

Црвена звезда: Јанкетић, Шотић, Бојичић, Радосављевић 3, Драгутиновић 5 (3), Дамњановић 5, Гачевић, Антељ, Драшкић, Златановић, Тодоровић 3, Мандић 4, Бабић 5, Слободан Димитрић 1, Леовац, Милутиновић.

Металопластика: Максимовић, Драгићевић 2, Миловановић 1, Стевановић, Дошен, Мариновић, Рајковић 3, Остојић 5, Марковић, Арсић, Митровић 1, Илић 8 (1), Јевтић, Ивановић 4, Бојанић, Петровић 1.

Коло пре краја јесењег дела сезоне Црвена звезда води на табели са два бода више од другопласиране Слоге из Пожеге. У 12. колу Супер лиге црвено-бели гостују против Мораве у Великој Плани.