ВажноНајновијеОсталоХокеј

Хокејаши савладали Блед на гостовању и стигли до деобе првог места

Хокејаши Црвене звезде наставили су са одличним партијама ове сезоне. Тријумфовали су на гостовању у Бледу резултатом 6:5 (3:3, 2:2, 1:0) у оквиру групе А у Сло хокеј лиги.

Црвено-белима је ово била четврта победа на гостовањима против словеначких клубова, јер су раније савладали Триглав (5:3), Блед (5:4) Марибор (4:2), а укупно шеста у лиги на осам утакмица. Младост је неочекивано изгубила од Загреба (2:4) у градском дербију, па се Звезда изједначила са њима на првом месту групе А са по 20 бодова уз напомену да екипа Ненада Милинковића има меч мање.

Домаћин је боље почео меч и повео са 2:0 до половине прве трећине. Јака Басанесе довео је Блед у вођство на асистенцију Јернеја Водњова у седмом минуту, а три минута касније вођство је дуплирао Тадеј Буразин из пауер-плеја. Уследио је велики преокрет Београђана. Петар Новаковић је смањио на 1:2 у 14. минуту, а Рус Дмитриј Маркелов изједначио на 2:2 у 18. минуту. Није прошло ни 40 секунди, а на семафору је већ писало 2:3. Мрежу је затресао Звездин дугогодишњи хокејаш Љубомир Ђорђевић, а асистирао му је Доминик Црногорац. Сјајну прву деоницу затворио је Јака Басанесе голом за изједначење у 19. минуту у акцији коју су креирали Рок Јакопич и Тадеј Буразин.

Хокејаши Бледа враћају предност у 27. минуту преко Рока Јакопича, а у улози асистента био је Тадеј Буразин. Петар Новаковић је својим другим голом поравнао на 4:4 у 29. минуту на додавање Ивана Анића, а до четвртог вођства домаћи стижу из пауер-плеја у 32. минуту преко Аљажа Новака. Звезда се не предаје и поново долази до изједначења у 35. минуту голом Павела Поправке уз асистенцију Дмитрија Маркелова.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz1arsenije_rankovicДо тада врло ефикасна утакмица, напрасно је променила свој дотадашњи ток. Блед у последњих 28 минута није затресао мрежу. У последњој деоници на голу црвено-белих био је повратник у клуб, сјајни млади чувар мреже Арсеније Ранковић, који је забележио свих 11 одбрана. У првих 40 минута бранио је Петар Степановић, који је такође био врло запажен са 22 одбране. Победоносни гол за Звезду у 55. минуту постигао је Доминик Црногорац у акцији коју су креирали Павел Поправка и Урош Бјелогрлић. Тако је Звезда још једном славила у Словенији и то други пут у Бледу, овога пута са 6:5.

Блед – Црвена звезда 5:6 (3:3, 2:2, 0:1)

Дворана у Бледу. Главни судија: Борут Лешњак (Словенија). Помоћници: Роберт Бохинц и Гашпер Франц (Словенија). Искључења: Блед 4, Црвена звезда 8 минута. Шутеви на гол: Блед 38, Црвена звезда 39.

5:6 Црногорац (Поправка, Бјелогрлић) 54:05

Блед: Лука Ружичич-Червек, Митја Каимел (33 одбране), Рок Јакопич, Јака Зор, Јака Басанесе, Јернеј Водњов, Нејц Синтич, Јон Кос, Жига Јенстерле, Матиц Зор, Аљаж Новак, Клемен Каимел, Тадеј Буразин, Грега Шебјанич.

Црвена звезда: Арсеније Ранковић (11 одбрана), Петар Степановић (22 одбране), Љубомир Ђорђевић, Марко Тадић, Стефан Гачић, Петар Новаковић, Угљеша Новаковић, Доминик Црногорац, Урош Бјелогрлић, Андреј Цвик, Павел Поправка, Дмитриј Маркелов, Милош Николић, Филип Пајевић, Лука Вукићевић, Никола Керезовић, Иван Анић, Роберт Сабадош.