ВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Црвена звезда јесењи првак

Рукометаши Црвене звезде у великом стилу су завршили такмичење у Супер лиги Србије за 2015. годину. Црвено-бели су савладали Мораву у Великој Плани резултатом 28:24 (13:13), у 12. колу, и на зимску паузу отишли као лидери на табели.

Екипа Ненада Перуничића није дозволила изненађење неугодној Морави. Гости су у највећем делу утакмице били у вођству и сигурном игром одржавали предност од три до четири гола у другом полувремену. Тако је Звезда на гостовањима ове сезоне забележила импресиван скор од пет победа и реми у шест утакмица и једина је непоражена екипа на гостујућим теренима у сезони.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12359962_680108835459358_9194699041085289906_n

Силовито су Звездаши почели меч и после седам минута водили са 3:0 головима Дамњановића, Бабића и Радосављевића. Међутим, Морава се убрзо потпуно вратила у игру. Милан Потпара и Мирко Михајловић доносе изједначење (7:7) домаћем саставу у 15. минуту. Одговор је одмах уследио погоцима Мандића и Драгутиновића, да би тим из Велике Плане серијом од 3:0 преко Потпаре, Михајловића и Аврамовића први пут повео са 11:10 у 24. минуту.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz11060280_680109072126001_2362017444577293121_o

Морава је други и последњи пут била у вођству у 27. минуту код резултата 12:11. Београђани су преокренули голом Радосављевића, а изједначио је незадрживи Потпара, па су ривали на одмор отишли резултатски поравнати (13:13).

Домаћи су држали прикључак до 36. минута, када је Антић изједначио на 15:15. Тада су се у Звездиним редовима разиграли Дејан Бабић и Александар Драгутиновић и почели да праве разлику. Бабић је за кратко време три пута успео да се упише у стрелце, затим је уследила серија лидера од 3:0 преко Дамњановића, Драгутиновића и Бабића за +5 (22:17) у 48. минуту.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12316442_680109052126003_6424571978246529100_n

Уз све то је и Звездин голман Дејан Златановић поново имао свој дан. Још једном је бравурозним интервенцијама погурао тим ка тријумфу и трећи пут на последње четири утакмице понео је епитет најбољег појединца на утакмици у редовима екипе из престонице. Са друге стране су Драгутиновић и Мандић головима одржавали довољну залиху од три до четири гола разлике, за мирну завршницу и пету победу у низу.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12376497_680108945459347_1489609177704609790_n

Дејан Бабић је био најефикаснији у редовима Црвене звезде са осам погодака. Пратили су га Александар Драгутиновић са седам и Ненад Мандић са шест голова. Најбољи у саставу Мораве био је Милан Потпара, који се осам пута уписао у стрелце, док је Мирко Михајловић шест пута затресао мрежу. Црвено-бели су имали и велику подршку својих навијача у Великој Плани, којима се клуб захваљује на бодрењу током читавог меча, а песма Делија још једном је помогла екипи да стигне до нове, 10. победе у шампионату.

????????????????????????????????????

Морава – Црвена звезда 24:28 (13:13)

Дворана: ТСЦ Велика Плана. Гледалаца: 600. Судије: Стојковић (Ниш) и Николић (Лесковац). Седмерци: Морава 3 (1), Црвена звезда 4 (3). Искључења: Морава 4, Црвена звезда 8 минута.

Морава: Бојковић, Потпара 8, Ђурковић, Ракић, Трпковић, Рајић, Ђорђевић, Бугариновић 3, Антић 3 (1), Поповић, Лазовић, Радојевић, Божић, Божанић 3, Аврамовић 1, Михајловић 6.

Црвена звезда: Јанкетић, Шотић, Бојичић, Радосављевић 3 (2), Драгутиновић 7 (1), Дамњановић 4, Гачевић, Антељ, Драшкић, Златановић, Тодоровић, Мандић 6, Бабић 8, Слободан Димитрић, Леовац, Милутиновић.

Звезда је јесењи део шампионата завршила на првој позицији са 21 бодом и већ сада је близу пласмана у плеј-оф, јер има предност у односу на петопласирани тим од седам бодова.