ВажноНајновијеОсталоХокеј

Хокејаши декласирали Војводину и избили на чело табеле

Хокејаши Црвене звезде забележили су очекивану победу у утакмици шампионата Србије на домаћем терену у леденој дворани Пионир. Црвено-бели су се потрудили да до врха напуне мрежу Војводине и на крају су славили резултатом 14:1 (2:1, 4:0, 8:0).

Војводина се тек недавно вратила на хокејашку сцену, али је у Београду пружила велики отпор против фаворизованог ривала у првој трећини. Гости су на изненађење малобројних хокејашких заљубљеника у леденој дворани Пионир успели да поведу у осмом минуту. Стрелац је био Виктор Ченгери, а асистент Војислав Козарски. Дуго се чекало да екипа Ненада Милинковића затресе мрежу. Изједначење је пало у 15. минуту, када је Андреј Цвик погодио мрежу на асистенцију Доминика Црногорца. Минут касније Звезда је већ преокренула на 2:1 преко Павела Поправке, а акцију су припремили Дмитриј Маркелов и Доминик Црногорац.

Велики број удараца ка голу Војводине морао је да резултира кад-тад. У 25. минуту прецизан је био Угљеша Новаковић, а напад су креирали Урош Бјелогрлић и поново одлични Доминик Црногорац. На половини утакмице уписао се и Маркелов за 4:1 уз помоћ Павела Поправке и Угљеше Новаковића. Већ тада је било јасно да ће гости тешко моћи да избегну пораз. До краја друге трећине у стрелце су се уписали Црногорац и Љубомир Ђорђевић, а асистирали су им Угљеша Новаковић и Никола Керезовић.

У последњем периоду игре виђена је канонда београдских црвено-белих. Гости су потпуно пали, а резултат је вртоглаво растао од 7:1 до коначних 14:1. Редом су погађали Поправка, Сабадош, Бјелогрлић, Керезовић, поново Сабадош, па Маркелов, Петар Новаковић и опет Дмитриј Маркелов, који је поставио коначан резултат.

Звездин голман Арсеније Ранковић није ни имао много посла. Од шест удараца зауставио је пет, док су гостујући чувари мреже били буквално избомбардовани паковима са свих страна. Иван Белић је успео да одбрани 38 од 44 шута, док је Стефан Гнип забележио 14 одбрана уз осам примљених голова. Поред троструког стрелца Дмитрија Маркелова, код Звезде су се истакли Павел Поправка са два поготка и три асистенције, као и Доминик Црногорац са једним голом и четири успешна додавања.

Црвена звезда – Војводина 14:1 (2:1, 4:0, 8:0)

Београд – Ледена дворана Пионир. Гледалаца: 100. Судија: Немања Николић. Помоћник: Иван Недељковић. Искључења: Црвена звезда 8, Војводина 24 минута. Шутеви на гол: Црвена звезда 66, Војводина 6.

14:1 Дмитриј Маркелов (Павел Поправка) 55:31

Црвена звезда: Ранковић (5 одбрана), Анић, Црногорац, Јешић, Микуш, Николић, У. Новаковић, Пајевић, Сабадош, Живић, Бјелогрлић, Гачић, Игњатовић, Керезовић, Маркелов, П. Новаковић, Поправка, Тадић, Вукићевић, Цвик, Ђорђевић.

Војводина: Белић (38 одбрана), Гнип (14 одбрана), Дроздик, Јерковић, Милићевић, Милојковић, Надашки, Нађ, Симијоновић, Бабић, Ченгери, Козарски, Меселџић, Милић, Турински.

Овим тријумфом Црвена звезда је избила на чело табеле са максималних девет бодова, колико има и Тиса Волан из Сегедина са којом црвено-бели још нису играли ове сезоне.