ВажноЖенска кошаркаКошаркаМлађе категоријеНајновије

Кадеткиње боље од Пролетера у дербију 6. кола

Кадеткиње Црвене звезде савладале су зрењанински Пролетер 023 на гостовању у дерби мечу 6. кола резултатом 61:55 (28:11, 16:19, 10:6, 7:19) и задржале максималан учинак на врху табеле.

Коначан резултат на први поглед може да завара, јер су црвено-беле већ у првој четвртини оствариле велику предност, коју су дуго одржавале, а домаће кошаркашице су у самом финишу успеле да ублаже пораз.

Пролетер је повео са линије слободних бацања, али су шампионке већ након пет минута игре побегле на +12 (16:4) након тројке Иване Катанић, која је уз Невену Наумчев и Мину Ђорђевић бриљирала у великом Звездином налету. Када им се у финишу првог периода игре прикључила Нина Тешић са осам узастопних поена, предност је већ достигла +19 (28:9).

Тројком Невене Наумчев, екипа Предрага Станојчића долази и до 21 поена предности (33:12) у 12. минуту, након чега Пролетер успева да се поправи и постепено смањи заостатак до полувремена на -14 (30:44). У наставку није виђена тако атрактивна кошарка као у првој четвртини. Добра одбрана, али и грешке на обе стране донеле су десетоминутни период у коме су обе екипе убациле збирно само 16 поена. Ипак, гостујући састав је повисио предност на убедљивих 54:36, тако да је остало да у последњој деоници заврши започето и упише нове бодове.

Невена Наумчев је у 31. минуту својом новом тројком вратила максималну предност од +21 (57:36), али су Зрењанинке до краја извеле много слободних бацања и преко Олићеве успеле да добро истопе велики заостатак. Нису угрозиле Звездин тријумф, али су показале да ће бити највећи ривал црвено-белом тиму у борби за титулу.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12241759_1031610473566515_6174981399264490547_n

Још једном је Невена Наумчев била најефикаснија у екипи Црвене звезде са 19 постигнутих поена (5/10 за два поена, 2/4 тројке, 3/6 слободна бацања) уз пет скокова, четири украдене лопте и три асистенције. Ивана Катанић је забележила 13 поена (5/7 за два поена, тројке 1/1) уз пет скокова, три украдене, али и седам изгубљених лопти. Мина Ђорђевић је имала највећи индекс у победничком тиму – 22. Забележила је дабл-дабл учинак од 10 поена и 16 скокова (12 у одбрани) уз три украдене лопте. Двоцифрен учинак од 10 поена имала је и Нина Тешић уз шест скокова, три украдене, четири изгубљене лопте и две асистенције.

Софија Олић је била МВП утакмице са 27 индексних поена у тиму Пролетера. Забележила је 21 поен, шест украдених лопти, четири скока (слободна бацања 13/16, шут за два поена 1/4, тројке 2/6). Пратиле су је Николина Михајловић са 14 поена, девет скокова, четири украдене и пет изгубљених лопти и Ивана Бранзовски са 13 поена, по три скока и асистенције уз шест изгубљених лопти.

Звезда је била знатно боља у шуту из игре (43 одсто), Пролетер (21 одсто) уз предност у скоку (42:32), било је то довољно за тријумф, иако је Пролетер боље изводио слободна бацања (81 одсто), Звезда (60 одсто) и имао шест изгубљених лопти мање. На крају је укупни индекс био 61:41 у корист победника.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12247155_1031594206901475_7110619432155295635_n

Пролетер 023 – Црвена звезда 55:61 (11:28, 19:16, 6:10, 19:7)

Зрењанин – Дворана: Медисон. Гледалаца: 100. Судије: Олћан и Својић.

Пролетер 023: Бранзовски 13 (3 ск, 3 ас, 6 ил), Мина Милинковић (2 ск), Ковачевић 5 (3 ск, 2 бл), Палинкаш (3 ск), Михајловић 14 (9 ск, 4 ул, 5 ил), Тепић (2 ск, 2 ул), Олић 21 (6 ул, 4 ск), Ратковић, Комазец 2 (6 ск, 2 ил). Нису играле: Узелац, Маша Милинковић и Дунаи.

Црвена звезда: И. Катанић 13 (5 ск, 3 ул, 7 ил), Наумчев 19 (5 ск, 4 ул, 3 ас, 3 ил), Ћурувија, Зукановић 8 (2 ск, 3 ил), Славковић (2 ск, 2 ил), Дамњановић, Тешић 10 (6 ск, 3 ул, 2 ас, 4 ил), Дробњак, Ракић, Чубра 1 (4 ск), Ђорђевић 10 (16 ск, 3 ул, 3 ил). Није играла: Мољевић.

Црвено-беле у последњој утакмици првог круга кадетске лиге дочекују Шабац. То ће екипи бити и последњи меч у овој календарској години.