ВажноДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Црвено-беле сломиле отпор Краљева фуриозном партијом у последњих 10 минута

Кошаркашице Црвене звезде стигле су до осме победе ове сезоне у првенству Србије. Црвено-беле су на домаћем терену у Београду савладале Краљево у 11. колу резултатом 71:52 (16:21, 17:6, 14:15, 24:10).

Поновила се ситуација из претходног сусрета, када је екипа после нешто слабије прве четвртине у наставку додала гас и сломила противника убитачним темпом у последњој четвртини.

Црвено-беле су добро започеле меч и повеле резултатом 7:2 уз четири поена Снежане Чолић и тројком Милице Бојовић. Брзо је уследио одговор екипе из Краљева и то серијом од 7:0 у којој је Марина Ристић убацила пет поена. Промашаји, изгубљене лопте и фаулови екипе Драгана Вуковића одразили су се на резултат, па гошће убрзо стижу до осам поена предности за 17:9 у осмом минуту. Тројка Снежане Чолић покренула је екипу у финишу прве деонице, па је заостатак експресно смањен на три поена, да би Марина Ристић одвела гошће до +5 (21:16) на крају првог периода игре.

Било је и седам разлике за Краљево почетком друге четвртине, да би наш најтрофејнији клуб након тога направио серију од 7:0 и са четири поена у низу Снежане Богићевић изједначио на 23:23 у 15. минуту. Фантастичном партијом у другом периоду игре она је одвела црвено-бели тим на полувреме са предношћу од 33:27. Погодила је важну тројку којом се Звезда одлепила на четири разлике, а затим својим 11. поеном у другој четвртини донела домаћем саставу до тада највећу предност, којом је екипа задовољно отишла на паузу.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12345463_1042390425821853_1977253043724509701_n

Маријана Пауновић је у наставку задавала проблеме Звезди под кошем, па су гошће убрзо успеле да стигну до изједначења (33:33), али црвено-беле је тада послужио шут са дистанце, па су Снежана Богићевић и Милица Бојовић тројкама успеле да обезбеде ново вођство од 41:37 у 26. минуту. Након тога екипа стиже и до највеће предности кошевима Мине Ђорђевић и Катарине Зец за 47:39, али жилава екипа из Краљева није ни помишљала на предају, већ је до краја трећег периода игре смањила на минус пет (42:47) преко Татјане Живановић и Маријане Пауновић.

Нови налет црвено-белог тима доноси прву двоцифрену предност на утакмици (54:44) на крилима Милице Бојовић и Катарине Зец. Милица је имала сјајну ролу у овој Звездиној серији. Прво је погодила своју трећу тројку, затим оба слободна бацања, па изблокирала Кристину Арсенић. Касније је још једним кошем уписала свој 13. поен на утакмици, а Катарина Зец је својом првом тројком на мечу донела и +15 (59:44) у 36. минуту. Одбрана домаћег тима била је на високом нивоу, тако да је уз доминацију у скоку надокнађен слабији проценат шута из игре. Финиш је протекао у тоталној доминацији Црвене звезде. Разиграла се и Александра Катанић, која је за кратко време убацила шест поена, тренер Вуковић је пружио шансу свим кошаркашицама, тако да је на крају забележена убедљива победа и то највећом разликом на мечу.

Снежана Богићевић је са 16 поена била најефикаснија у победничком тиму, а уз то је имала и седам скокова, три асистенције и две украдене лопте (шут за два поена 5/9, тројке 2/4). Милица Бојовић је забележила највећи индекс у екипи (17) и са 13 поена, шест скокова, по две асистенције и украдене лопте уз једну блокаду (шут за два 1/1, тројке 3/6, слободна бацања 2/4), одиграла велику улогу у новом тријумфу. Запажен учинак имала је и Катарина Зец са 10 поена и девет скокова. Александра Катанић је забележила осам поена, шест асистенција, три украдене лопте и скока, па је са индексом 15 била друга најкориснија у редовима најтрофејнијег српског клуба.

У тиму Краљева истакла се Маријана Пауновић, која је са 22 индексна поена била МВП утакмице. Забележила је 17 поена, пет скокова, три украдене лопте и две блокаде. Марина Ристић је уписала 12 поена, шест асистенција, пет скокова, али и изгубљених лопти, док се Татјана Живановић зауставила на дабл-дабл учинку од по 10 поена и скокова.

Звезда је доминирала у скоку (45:35), посебно под противничким кошем (25:8), затим у украденим лоптама (14:7) уз знатно мање изгубљених лопти од противника (17:27). Црвено-беле није служио шут за два поена (35 одсто), Краљево (48 одсто), али је то надокнађено са седам постигнутих тројки (шут 7/26), док је екипа Краљева убацила само једну тројку (шут 1/8). На крају је укупан индекс био убедљиво на страни домаћих играчица (73:49).

Црвена звезда – Краљево 71:52 (16:21, 17:6, 14:15, 24:10)

Београд – Дворана: Баскет сити. Гледалаца: 75. Судије: Свркота и Златковић.

Црвена звезда: Зец 10 (9 ск, 4 ил), Наумчев 4 (2 ск), Лукић, Ковачевић 2 (2 ул, 2 ил), Богићевић 16 (7 ск, 3 ас, 2 ул, 3 ил), И. Катанић, А. Катанић 8 (6 ас, 3 ск, 3 ул, 2 ил), Ћирић 1 (5 ск), Чолић 9 (5 ск, 3 ас), Бојовић 13 (6 ск, 2 ас, 2 ул, 3 ил), Зукановић 2, Ђорђевић 6 (7 ск, 3 ул).

Краљево: Арсенић 5 (5 ск, 3 бл, 5 ил), Јозић 6 (3 ск, 3 ас, 2 ул, 6 ил), Зуцовић, Живановић 10 (10 ск, 4 ил), Пауновић 17 (5 ск, 3 ул, 2 бл, 2 ил), Сарић 2 (2 ск), Јоксимовић (2 ск), Тосу-Афанвубо (2 ск, 3 ил), Ристић 12 (6 ас, 5 ск, 5 ил), Стефановић.

На деоби другог места са скором 8-3 сада се налазе Црвена звезда и Врбас, док је Спартак поражен против Шумадије у Крагујевцу, па је пао на четврто место. Радивој Кораћ и даље води на табели са максималним учинком од 11 победа. У следећем колу црвено-беле дочекују Бор, а тај меч ће бити одигран у петак као предигра утакмице кошаркаша Црвене звезде и Бајерна у одлучујућем сусрету за пласман у Топ 16 фазу Евролиге.