FeaturedВажноЕвропска такмичењаКошаркаНајновије

ЗВЕЗДА ПРЕЖИВЕЛА ГРУПУ СМРТИ И ПЛАСИРАЛА СЕ У ТОП 16!

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Бајерн из Минхена у последњем колу прве фазе Евролиге и пласирали се на тај начин у ТОП 16 фазу такмичења!

У фантастичној атмосфери у хали Пионир, Звезда је узела и трећи скалп великих ривала у овој групи, и након Химкија и Реала, савладала и Немце, које са клупе предводи Светислав Пешић. Ово је био директан дуел када је реч о пласману у наредну фазу такмичења, па ће Бајерн правити друштво Стразбуру у Еврокупу.

Фантастичан је у финишу био један од намлађих играча на терену, Марко Гудурић.

10. коло Евролиге

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ТЕЛЕКОМ – БАЈЕРН 85:76 (31:20, 13:20, 12:25, 29:11)

Хала Пионир

Гледалаца: 6 458

Судије: Виатор, Контас, Булто

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Вилијамс, Ребић, Томпсон 4, Дангубић, Лазић 6п, 4изгл, Тејић, Симоновић 8п, 3ск, Гудурић 16п, 2ск, Јовић 9п, 13ас, Милер 21п, 10ск, Цирбес 17п, 9ск, Штимац 4

БАЈЕРН: Риверс 10, Томпсон 17, Сејферт, Ренфро 9, Мицић, Ђедовић 8, Ципсер 2, Савановић 19, Гавел 4, Mајр, Тејлор 4, Брајант 3

У још једној утакмици за инфаркт наш тим је водио, гости преокренули, имали велику предност у трећој и четвртој четвртини, али је Звезда преко Цирбеса, Милера и Гудурића успела да направи велики преокрет и дође до историјске победе!

Звезда је прву четвртину одиграла сјајно и направила залиху од чак 11 поена (31:20). Било је у једном тренутку и +13 (23:10), а наш тим имао је фантастичне проценте шута – 5/7 за два поена, 4/7 за три и 9/11 пенали. Доминирали су Милер, Цирбес и Јовић, а две тројке погодио је Симоновић. Црвено-беле носила је сјајна атмосфера препуног Пионира, од првог тренутка утакмице.

У другој четвртини уследио је очекиван пад, након сјајних 10 минута, па су  гости успели да смање заостатак и врате се у меч. Било је и свега +3, али се на одмор отишло са пола коша предности више. Резултат је био 44:40. Гудурић је био одличан у овом делу меча, а Милер и Симоновић промашајима су „платили“ непогрешивост из прве четвртине.

Трећи период у потпуности је припао Бајерну. Свега 12 поена убацио је наш тим, а од заостатка од шест поена, гости су дошли до +11. Играчи Звезде срљали су у нападу, посебно је нервозан био Лазић, а гости погађали и постепено стизали, а затим и преузели предност у своје руке.

Звезда је постигла свега 25 поена након четвртине у којој је убацила чак 31 поен.

У последњих десет минута Звезда је ушла са невероватном енергијом, и након два минута без поена, постигла чак 14 за нешто више од три минута. Бриљирао је Гудурић, који је погодио две тројке, од чега једну уз фаул, а потом и два слободна бацања.

Било је много тензија у финишу, чак и техничка грешка за Бранка Лазића, али је су Цирбес са пенала, као и Милер, тројком (као против Реала и Химкија) донели Звезди велику предност у самом финишу и пласман у ТОП 16!

Ускоро опширније…

ТОК МЕЧА

4/4 (28:11)

Гости су већ на почетку последње четвртине дошли од +11 и повели са 67:56, а Звезда поново била без коша готово два минута…

Након тога је уследила серија од 9:0 (уз тројке Јовића, па Гудурића уз фаул). Гости су прекинули низ преко Томпсона, али је фантастични Гудурић погодио још једну тројку и довео халу до усијања!

Поенима Милера, Звезда је поново повела. Ипак, након тога, гости су брзо везали четири поена и поново повели. Уследио је нови шоу Гудурића и Милера, за ново вођство Звезде.

На тачно три минута пре краја, Пешић је затражио тајм-аут, при резултату 76:73 за Звезду. Наш тим је могао и до +5, али је погрешио Јовић, а потом Лазић добио техничку грешку. Ипак, гости су постигли свега један поен из свега овога.

До краја, Цирбес је погађао бацања, а Јовић и Милер тројке, за велику победу и пласман даље!

3/4 (12:25)

Друго полувреме поенима је отворио Марко Симоновић. Гости су направили серију и изједначили након више од 20 минута. Имали су и напад за вођство, али нису успели да поведу. Међутим, то се десило врло брзо. Радоњић је при резултату 46:48 затражио тајм-аут, услед неколико изгубљених лопти и само два постигнута поена за готово четири минута игре.

Лазић је погодио за изједначење, али и изгубио три лопте за кратко време и направио два фаула за пенале гостију, па је изашао из игре.

Гости су опет успели да поведу, наш тим се вратио у једном тренутку, али су Немци направили максималних +7 (52:59). Након тајм-аута, гости су дошли до +11, а до до краја 3/4 наши момци су само успели да смање на седам поена заостатка.

ПОЛУВРЕМЕ

Након првих 20 минута, Звезда води против Бајерна, резултатом 44:40. Након сјајне прве четвртине и +11, наш тим је пао у другом делу меча, па се на одмор иде са разликом од свега четири поена.

2/4 (13:20)

Гости су боље отворили други период и смањили на пет поена заостатка, а Звезде веоа брзо ушла у проблем са личним грешкама. Цирбес је убрзо након тога заменио Штимца, а Радоњић затражио минут одмора након три минута без поена.

Коначно је Милер прекинуо ло период и погодио за два, за +7, а потом и Гудурић, тројком са девет метара, којом је подигао халу на ноге. Међутим, уследила су два прецизна шута из даљине гостију, за 36:33 и нови тајм-аут.

До краја, Звезде је одржала разлику и отишла на паузу са пола коша предности.

1/4 (31:20)

Звезда је боље почела утакмицу и повела са 13:5 на самом старту, након две тројке Милера и Симоновића и серије 8:0. Пешић је затражио тајм-аут. Након тога, Звезда је преко Јовића дошла до +11, а Бајерн испунио бонус. Звезда након више од четири минута није имала ниједан фаул. Наш тим је повео и са 23:10, уз четири погођене тројке, а госте су у игри одржавали шутеви из даљине, пре свега Савановића. Бајерн је направио серију 8:2 и смањио на седам поена заостатка. Након тога, Цирбес везује 4 поена, за 29:18.

Први период завршен је резултатом 31:20, уз 9 поена Цирбеса, 7 Милера, 6 Симоновића, али и 6 асистенција Јовића.

Црвена звезда вечерас игра последњу утакмицу у првој фази Евролиге, а противник је Бајерн из Минхена. Наш тим је славио у првој утакмици у Минхену и тада је кренуо низ одличних Звездиних резултата у оба такмичења, па се дошло у ситуацију да се размишља о пласману у ТОП 16.

За тако нешто биће потребна победа против Немаца, које са клупе предводи Светислав Пешић. Бајерн такође тражи победу која би га одвела у наредну фазу.

Само још Црвена звезда или Бајерн се чекају када је реч о учесницима ТОП 16 фазе Евролиге. Познато је преосталих 15 учесника.