ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Осма максимална победа Звезде

Одбојкаши Црвене звезде забележили су и осми узастопни тријумф максималним резултатом у Винер Штетише Супер лиги. Црвено-бели су у 9. колу савладали Клек Србијашуме резултатом 3:0, по сетовима 25:10, 25:15, 25:22 за свега 65 минута игре.

На Бањици игра „мачке и миша”. Ослабљени гости нису били у стању да пруже јачи отпор Звезди, чији је тренер Кобиљски искористио прилику да промеша карте и са десеторицом играча у комбинацији сачува лидерску позицију на крају 2015. године.

Најефикаснији играч утакмице био је Александар Благојевић који је забележио 15 поена, а пратили су га Душан Стојсављевић са 10 и Вук Милутиновић са 9 поена.

У среду 23. децембра Црвену звезду очекује први меч четвртфинала Купа Србије против Ниша, док је реванш на програму три дана касније у Београду.

Црвена звезда – Клек Србијашуме 3:0 (25:10, 25:15, 25:22)
УСЦ „Вождовац” на Бањици. Гледалаца: 70. Судије: И. Миљковић (Београд), И. Лазаревић (Шабац). Трајање меча: 65 минута.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Милутиновић 9, Јаковљевић 5, Стојсављевић 10, Мунћан 3, Благојевић 15, Буцуљевић 3, Јевтић (либеро), Шкрбић 4, Гмитровић 7, Вељовић 2, Ђурђевић, Штавлић. Тренер: Драган Кобиљски.
КЛЕК СРБИЈАШУМЕ: Томић 11, Атељевић 7, Тановић, Наранчић 4, Ђукановић 3, Провиџало 3, Сташевић (либеро), Грбић 1, Салатић 1, Петровић 1, Рољић. Тренер: Давор Ћук.