ВажноКошаркаНајновијеРегионална лига

Кошаркаши победом завршили најуспешнију годину у историји клуба

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Тајфун у Цељу, 73-63 (20-21, 19-14, 18-14, 14-18) и забележили дванаести тријумф у АБА лиги. Црвено-бели су победом завршили најуспешнију годину у историји клуба.

Словеначки шампион је само у првој четвртини био резултатски конкурентан, када је мини серијом 4-0 први период завршио у вођству, 21-20. Највећу предност су имали средином другог периода (30-26), када су црвено-бели поенима Штимца, Томпсона и Јовића направили серију 8-0, преузели вођство и одржавали до краја меча.

Крајем треће четвртине, црвено-бели су новом серијом 8-0 практично решили меч. Стефан Јовић је још једном пружио одличну партију и потврдио феноменалну форму. Највећу предност изабраници Дејана Радоњића су достигли у 37.минуту када је на семафору стајао резултат 55-71, након што је Марко Гудурић поновиопотез као против Бајерна, тројка уз фаул. Гудурић је у другом полувремену постигао све поене, практично све у последњој четвртини. Тајфун је серијом 6-0 на самом крају смањио разлику, а Бориша Симанић првим поенима ставио тачку на меч.

Црвено-бели су успешно завршили 2015.годину, новом победом и завршили серију тешких и неугодних гостовања у АБА лиги. Места за одмор има јако мало јер нас већ у првим данима 2016.године, 4.јануара, очекује евролигашки дерби АБА лиге у Пиониру, Црвена звезда – Цедевита.

Пре тога, последњи меч у 2015.годину, 30.децембар у Инстанбулу (18), Анадолу Ефес – Црвена звезда, 1.коло ТОП16 фазе Евролиге.