ВажноЕвропска такмичењаКошаркаНајновије

Изјаве након меча у Истанбулу

На конференцији за медије, после драматичне утакмице у Истанбулу, говорили су Маик Цирбес, и тренер Дејан Радоњић.

Кошаркаши Црвене звезде Телеком, поражени су у драматичној завршници 84:85 у Истанбулу, али су и поред тога показали да могу равноправно да се носе са свим противницима у ТОП 16 фази, па и са још једним кандидатом за Фајнал фор, екипом Анадолу ЕФЕС-а. Након меча, најбољи појединац црвено-белих, Маик Цирбес, са 22 поена и 12 скокова, најавио је још много тешких мечева у овој фази такмичења, док је тренер црвено-белих Дејан Радоњић детаљно анализирао меч који на крају није завршен у корист КК Црвена звезда Телеком:
Маик Цирбес:
„Била је то тешка утакмица. У Евролиги, на овом нивоу такмичења, свака је тешка. Мислим да смо одиграли добро, посебно у првој четвртини. Правили смо мале грешке, допуштали противнику да постиже лаке поене, а у Евролиги, на овом нивоу, такве грешке не смете да правите“
Дејан Радоњић:

„Честитке екипи Анадолу ЕФЕС-а на победи. Нападачки смо одлично отворили утакмицу, али смо направили неке грешке у одбрани. Јесмо постигли 54 поена у првом полувремену, али смо имали доста проблема са офанзивним скоком противника. Знали смо да ће ЕФЕС одиграти врло агресивно у трећој четвртини, али смо играли боље у одбрани. Међутим, у последњој четвртини направили смо много грешака. Ипак, имали смо лопту за победу. Дошли смо у Истанбул знајући да нас чека меч са једном од најбољих екипа у Европи, са једним од најбољих тренера. Донели смо одлуку да бранимо последњи напад, имали смо и три секунде за последњи напад, али нисмо погодили“.

Кошаркаши Црвене звезде Телеком се враћају за Београд у четвртак у преподневним часовима. Припреме за дуел 18. кола АБА лиге јтд почињу већ са првим даном нове 2016. године…