ВажноКошаркаНајновијеРегионална лига

Кошаркаши у тројкашком обрачуну и фудбалским дресовима савладали Металац и изједначили се са Цедевитом

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Металац у 20.колу АБА лиге у Хали Пионир, 86-74 (22-11, 19-17, 23-20,22-26). Најефикаснији је био Немања Дангубић са 17 поена.

Сјајна увертира пред сам почетак меча. Кошаркаши Црвене звезде су изашли на загревање у дресовима фудбалског клуба. Заиста сјајна слика.

На паркету, црвено-бели осокољени тријумфом у Атини, фуриозно су отворили меч и серијом 15-5 на самом старту направили велику, двоцифрену разлику, коју су одржавали до краја меча. Таренс Кинси је био расположен за меч у првој четвртини, отворио је утакмицу тројком, придружили су му се Гудурић и Дангубић. Звезда је одлично шутирала за три поена у првом полувремену (5/11), али је поново имала проблем офанзивног скока (само један) и изгубљених лопти (10).

У другом полувремену, Металац је само на почетку донекле успевао да држи прикључак, али је Марко Гудурић одвео Звезду на +20. Ваљевци су брзо ушли у проблем са личним грешкама, Мајсторовић и Тодоровић по 4, а имали су и проблема у нападу, али су успевали везаним тројкама да се пробуде. Звезда одлична за три поена, доста лаких поена, поделио је минутажу Дејан Радоњић и пружио прилику да се мало одморе играчи који су у досадашњем делу сезоне имали највећу минутажу и изнели највећи терет, (Цирбес, Јовић, Милер, Лазић). Црвена звезда је у трећој четвртини извела више слободних бацања него у целом првом полувремену.

У последњој деоници, мали тројкашки обрачун. Четири тројке Металца, три Звезде. Доста фаулова, лаких поена са пенала, гости из Ваљева су успели у једном тренутку да спусте на предност црвено-белих на -7, али брзо су реаговали изабраници Дејана Радоњића, забележили нову победу у АБА лиги и изједначили се са Цедевитом на табели. Одличан проценат шута за три поена, 11/21 (52%)

Очекује нас „Вечити дерби“ у наредном колу, у понедељак. Али, пре дербија, Уникаха у 4.колу ТОП16 Евролиге, у Пиониру.

20. коло АБА лиге

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ТЕЛЕКОМ – МЕТАЛАЦ ФАРМАКОМ 86-74 (22-11, 19-17, 23-20, 22-26)

Београд. Хала Пионир.

Гледалаца: 2.500

Судије: Војиновић, Обркнежевић, Сундић

Црвена звезда: Кинси 9п 3ск 7асРебић 4п 2ас, Дангубић 17п 4ск 3укл – индекс 22, Лазић 4, Симанић 3, Мицић 4п 3ас 5изл, Симоновић 6 (2/3 за три), Гудурић 10п 2ск 4ас (2/2 за три), Јовић 4п 5ск 4ас, Милер 10п 3ск 2ас (2/2 за три), Цирбес 7п 2ск, Штимац 8п 5ск 1ас 1укл. Тренер: Дејан Радоњић.

Металац: Кочовић 6, Бадовинац, Чампара, Кутлешић 9, Јанковић 4, Мајсторовић 23, Јевтовић 6, Јошило, Ракићевић 13, Бакић 9, Тодоровић 4. Тренер: Владимир Ђокић

12615600_10153266260195952_4144859444217401608_o

ТОК МЕЧА

1/4 (22-11)

Црвена звезда меч започиње у петорци Јовић, Дангубић, Кинси, Милер и Цирбес. Фуриозно су изабраници Дејана Радоњића отворили меч, серијом 15-5. Кинси и Јовић су постигли тројке, Дангубић је додао 4 поена. Металац је успео да смањи предност крајем четвртине.

Кинси 7 поена.

2/4 (19-17)

Звезда је и у другој четвртини одиграла у високом ритму. Нова серија 6-0, за најубедљивијих +16, 29-13, а затим шампион стиже и до +18 (34-18), поенима Николе Ребића. Шансу је добио и Бориша Симанић. Расположен за игру био је Таренс Кинси, који је већ у првом полувремену постигао 9 поена. Велики проблем има Звезда са офазивним скоком и изгубљеним лоптама, Металац поново на крају четвртине смањује предност.

Кинси 9п 2ас, Дангубић 8п 2ск

3/4 (23-20)

Јовић, Лазић, Гудурић, Милер и Цирбес на паркету. Звезда је поенима Лазића и Цирбеса стигла до +17, Мајсторовић је са две тројке смањио на +11. Звезда је одржавала двоцифрену предност, а преко Марка Гудурића поново стигла до +18. Металац је ушао у проблем са фауловима, Мајсторовић и Тодоровић су врло брзо зарадили 4 фаула, а Марко Гудурић новом тројком Звезди доноси +20, 56-36.

Металац је имао проблема у нападу у трећој четвртини, Звезда је то знала да искористи. Највећа предност Звезде износила је +21, 61-40.

Гудурић 10п 2ск 3ас, Дангубић 10п 2ск

4/4 (22-26)

Мали тројкашки обрачун, Металац четири тројке, Звезда три тројке. Иако је Металац успео да спусти Звездину предност на -7 у једном тренутку, брзо су реаговали црвено-бели до краја, потпуно исконстролисали изгубљене лопте, побољшали скок и без проблема је екипа Дејана Радоњића забележила нову победу у АБА лиги, са којом се изједначила на табели са Цедевитом.