ВажноДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Шеста узастопна победа црвено-белих кошаркашица

Кошаркашице Црвене звезде забележиле су убедљиву победу на гостовању против Новосадске ЖКА резултатом 71:48 (17:15, 12:12, 24:11, 18:10) у 15. колу шампионата Србије.

Слично претходној утакмици, Звезда је додала гас у трећој четвртини, када је стекла велику предност, коју је до краја додатно увећала. Црвено-беле су доминирале у скоку (52:34), имале осам украдених лопти више уз знатно бољи шут из игре од ривала, па је индекс на крају био 92:29 у корист гостујуће екипе.

Домаћи састав је боље отворио меч и повео са 5:0 преко Николине Витомир и Теодоре Требовац. Уследио је преокрет и Звездина серија од 9:0, а затим је Милица Бојовић имала одличну ролу и са пет поена у низу одвела гостујући тим до вођства од 14:8. У финишу првог периода Новосадска ЖКА стиже до изједначења тројком Дуње Лукач, да би Звездин капитен Александра Катанић донела предност од 17:15 после првих 10 минута.

Неизвесност је потрајала и у другој четвртини. Теодора Требовац је тројком још једном поравнала резултат, а истом мером је одговорила Ивана Катанић. Екипа Драгана Вуковића успела је да се одлепи на 29:25 кошем Катарине Зец, док су домаће кошаркашице смањиле у финишу преко Николине Витомир на 27:29, што је био резултат којим се отишло на велики одмор.

zkkcz_spartak_19012016_0015

Серијом од 6:0 на почетку последње деонице, гошће су најавиле пут ка новим бодовима. Међутим, Новосадска ЖКА није ни помишљала на предају, већ је стигла до још једног изједначења. Од средине треће четвртине црвено-беле потпуно преузимају конце игре у своје руке. Александра Катанић, Мина Ђорђевић, Катарина Зец и Снежана Чолић одвеле су београдски састав на +10 (47:37) за само нешто мало више од једног минута. Велика серија од 16:0 потрајала је до финиша трећег периода, када домаћи тим успева да смањи са линије слободних бацања на 38:53.

Свих шест поена у првих пет минута последње четвртине за Звезду је убацила Снежана Богићевић, а разлика је наставила да се увећава. Након тројке Наташе Ковачевић, а затим и поготка за два поена после украдене лопте Снежане Чолић већ је било 64:42. Црвено-беле су до краја чак стигле и до максималне предности за шесту победу у низу, а 12. ове сезоне.

У Звезди су се истакле Александра Катанић са 12 поена, седам скокова, три украдене лопте и две асистенције, Катарина Зец са 12 поена, осам скокова, три асистенције и две украдене лопте, Снежана Богићевић са 10 поена, девет скокова, три украдене лопте и две асистенције и Снежана Чолић, која је била МВП сусрета са учинком од 11 поена, шест скокова, пет асистенција, четири украдене лопте и индексом 25. У домаћем саставу Јелена Митровић је остварила дабл-дабл учинак од 14 поена и 12 скокова уз две блокаде, док је Теодора Требовац постигла 13 поена уз по три асистенције и украдене лопте. За новосадски тим играла је и Данијела Варда, кошаркашица са великим искуством и некадашња узданица Црвене звезде. На терену је провела два и по минута и уписала један скок.

zkkcz_spartak_19012016_0034

НОВОСАДСКА ЖКА – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 48:71 (15:17, 12:12, 11:24, 10:18)

Нови Сад – Мала сала СПЦ Војводина. Гледалаца: 110. Судије: Новаковић и Својић.

НОВОСАДСКА ЖКА: Стаменковић (2 ск, 2 ас, 2 ил), Вуковић (4 ск), Варда, Гверо 4 (2 ск, 3 ил), Марункић (3 ул, 2 ас), Радуловић 2 (2 ас, 2 ил), Требовац 13 (3 ас, 3 ул, 2 ск, 2 ил), Лукач 5 (2 ас, 3 ил), Витомир 6 (5 ск, 2 ил), Момиров 4 (4 ск), Митровић 14 (12 ск, 2 бл, 3 ил). Није играла: Андроић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Зец 12 (8 ск, 3 ас, 2 ул, 3 ил), Наумчев 2 (5 ск), Ковачевић 5 (4 ул, 2 ск, 3 ил), Богићевић 10 (9 ск, 3 ул, 2 ас, 3 ил), И. Катанић 3 (3 ск), А. Катанић 12 (7 ск, 3 ул, 2 ас), Ћирић 2, Чолић 11 (6 ск, 5 ас, 4 ул), Бојовић 7 (7 ск, 2 ас, 4 ил), Ђорђевић 7 (4 ск). Нису играле: Ђокић и Зукановић.

Црвено-беле се налазе усамљене на другој позицији са учинком од 12 победа и три пораза, а у следећем колу дочекују крагујевачку Шумадију.