АтлетикаВажноНајновијеОстало

Атлетика: Првенство Београда за млађе пинире

Одржано је првенство Београда за млађе пионире.

Пионирке и пионири из београдских клубова борили су се 23. јануара у Звездином атлетском „тунелу“ за титулу најбољег у Београду у дисциплинама 60 метара препоне, 60 метара и скок у даљ.

У дисциплини 60 метара препоне победила је Лидија Куртановић из Црвене звезде новим личним рекордом који сада износи 10,57, друга је била Јелена Ћоровић из Новог Београда (11,13) док је бронзану медаљу освојила атлетичарка Младости из Земуна Даница Ђорђевић са 11,25 секунди.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzIMG_20160123_110125-300x225

Код мушкараца победио је „звездаш“ Милош Мијатовић резултатом 10,38 испред „партизановца“ Алексе Секулића који је стигао за 10.48 секунди, а треће место заузео је „Земунац“ Лазар Јурошевић – 10.84.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzIMG_20160123_110106-300x225

На 60 метара код девојчица победе је наставила да ниже Анђела Радоичић из Црвене звезде – 8.25, друга је била Јана Исаиловић (8,34) из Партизана док је трећа кроз циљ прошла Тијана Чулин (8,72) из Новог Београда.

До последње серије неизвесно је било у скоку у даљ за девојчице. На крају такмичења најдаље је летела Марина Бранковић из Црвене звезде – 4,62 метра, док су Маја Љубинковић из Земуна и Александра Балиновац из Црвене звезде скочиле по 4,52 м. Бољи пласман је имала Маја Љубинковић због успешнијег другог скока.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzIMG_20160123_130526-300x225

Код даљаша победио је Никола Илић из Земуна са 4,65 м, а друго и треће место освојили су такмичари АК Црвена звезда Петар Андровић (4.56 м) Лука Јовановић (4,51 м).

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzIMG_20160123_141806-300x225

Највише медаља на такмичењу освојили су млађи пионири и пионирке АК Црвена звезда са укупно четири златне, једном сребрном и две бронзане медаље.