FeaturedВажноНајновијеПрипремеФудбал

Канонада Звезда за крај првог дела припрема, двоцифрен број голова, распуцани Уго…

Црвена звезда је завршила припреме у Словенији, победом – на италијанској граници, против нижеразредне италијанске Зарје. Резултат је био 10:2.

Наш тим је одиграо максимално ангажовано и забележио убедљив тријумф, а највише су се истакли играчи који су били и најзапаженији протекле јесени.

Божовић је на терен послао Супића, Петковић, Павићевића, В. Јовановића, Луковића, Ибањеза, Доналда, Грујића, Плавшића, Срнића и Вијеиру.

fkcz

Већ након неколико минута, Уго је пропустио добру прилику, али је у 6. минуту наш тим повео.

1:0 – Грујић је изблокиран, Звезда је добила корнер, да би нови играч Ливерпула погодио главом.

Груја је након лепе асистенције Срнића, петом, шутирао са 18 метара, али поред гола, а затим и уздрмао пречку противника, са 30 метара.

2:0 – Расположени Срнић је у 15. минуту постигао погодак за 2:0.

Комбиновали су потом Петковић и сјајни Грујић, али Вијеира је опет био непрецизан. Наредна два напада обележили су Грујић и Плавшић. Омалени офанзивац умало није постигао још један ефектан погодак на овим припремама, а потом је високи везиста на његов пас пребацио гол.

3:0 – Већ у 24. минуту, Уго се уписао. Погодио је мрежу Зарје након што је до лопте стигао пре голмана.

Два минута касније, пропустио је нову прилику, а затим смо у два минута видели два гола.

4:0, 5:0 – Голгетерски веома расположен Плавшић погодио је у 30. минуту, а Вијеира други пут само минут касније, након што је лепо пребацио голмана.

Пробао је и Доналд, али је голман Зарје добро интервенисао.

6:0 – До краја полувремена, још једном је погодио Срнић, у 38. минуту.

План је био да већина играча који су почели меч одиграју 60 минута, а једина промена на полувремену била је излазак Супића, који је место уступио талентованом Вићићу, који ће вероватно бранити гол Лознице овог пролећа.

fk

Млади голман одмах се истакао интервенцијом.

До 60. минута покушао је Ибањез два пута, али без успеха.

6:1 – У међувремену, у 55. минуту, Марцини је погодио након полуконтре домаћих.

7:1 – Пет минута касније, хет-трик је комплетирао Уго Вијеира, који је погодио за 7:1.

У исто време, Луковића је заменио Никола Јовановић и отишао на позицију задњег везног, док се његов презимењак Вукашин вратио у последњу линију.

Сикимић и Јовић су потом заменили Уга и Доналда, а Звезда кренула још офанзивније. Ристић и Лука Илић такође су добили шансу.

Сикимић је у 70. минуту центрирао и – погодио пречку.

До краја утакмице, виђена је права голеада!

7:2 – Већ у 71. минуту, Тарабле је постигао гол за Зарју и смањио.

Лука Јовић пропустио је две добре прилике, а онда су за четири минута наши играчи постигли три гола.

8:2, 9:2, 10:2 – Очигледно много физички спремнији, наш тим је преко Сикимића (два пута) и Николе Јовановића дошао до десетог поготка у 82. минуту, све из казненог простора.

Пробао је Лука још једном, али без успеха. Наш тим је победио са 10:2.