FeaturedВажноЕвропска такмичењаКошаркаНајновије

Звездин брзи воз прегазио скупоцену руску Локомотиву за евролигашки хет-трик!

Црвена звезда је савладала Локомотиву из Кубана са 80:66, у 5. колу Евролиге и забележила трећи везани тријумф!

5. коло ТОП 16 фазе Евролиге

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ТЕЛЕКОМ – ЛОКОМОТИВА КУБАН 80:66 (33:21, 17:16, 17:17, 13:12)

Хала Пионир
Гледалаца: 6 479
Судије: Перез, Сахин, Хаљико

Црвена звезда Телеком: Кинзи 19п, 3ск, 4ас, Ребић, Дангубић 3, Лазић, Мицић 2, Тејић, Симоновић, Гудурић 7, Јовић 3п, 6ас, Милер 24п, 5ск, Цирбес 18п, 9ск, Штимац 4п, 2ск. Тренер: Дејан Радоњић

Локомотива: Дилејни 16, Синглтон, Рендолф 22, Дрејпер 3, Книгин, Клавер 15, Биков 1, Колушкин, Балашов, Воронов, Зубков 2, Бројхоф 7. Тренер: Барцокас

Од прве секунде наш тим је био у вођству, а Руси од 25:19 нису пришли на мање од шест поена заостатка.

Звезда је фантастично отворила утакмицу и преко Милера, Цирбеса и Кинзија стигла до великих 23:9. Имали су наши момци шансу да дођу и до убедљивије предности, али нису успевали, а на другој страни, судије су досудиле намерну грешку Лазићу, док на другој страни нису биле дарежљиве. Ипак, Руси су стигли само до -6, а Звезда наставила где је стала и на паузи имала +12 (33:21), уз 14 поена Милера (три тројке), без промашаја! Црвено-бели су за пет минута постигли 19 поена!

У другом делу, гости су кренули серијом 4:0, Звезда била без поена готово четири минута, али је одличном одбраном задржала предност. Кренули су поново Милер и Цирбес, Дилејни је добио техничку грешку, а Гудурић након три погођена пенала одвео свој тим на +13 (40:27), на 03:45 до полувремена.

Милер, Кинзи и Цирбес постигли су 41 Звездин поен у првом полувремену, уз 5 Гудурића и по 2 Штимца и Мицића.

Звезда је фантастично кренула и у трећи део игре и дошла до +18, али су гости убрзо узвратили и смањили. Ипак, све до 27. минута, Локомотива није могла до једноцифреног заостатка, а у тим тренуцима је Цирбес буквално тучен на паркету, а судије су углавном немо посматрале шта се дешава. За разлику од прве четвртине, у другој и трећој се играло много чвршће, уз лошије проценте шута, па је виђен и мањи број поена.

На +9, Радоњић је затражио тајм-аут, а Кинзи одмах након тога погодио два пенала, за ново двоцифрено вођство свог тима. До краја овог дела игре, Звезда је смогла снаге и највише преко Милера стекла великих 13 поена предности, колико је било и на полувремену.

У последњој четвртини, оптерећена фауловима, Звезда је морала да паметно троши сваки секунд и у томе су наши момци успевали у великој мери. На 06:21, наш тим је имао +13 и напад, након тајм-аута, а Пионир је бивао све бучнији. У последњих пет минута утакмице ушло се с резултатом 71:60, да би наш тим „потрошио“ два минута и увећао предност за још два поена.

Симоновићева тројка је испала из обруча за +14, на два минута пре краја, али је наш тим успео до краја да забележи убедљиву победу и настави борбу за ТОП 16!

ТОК МЕЧА

4/4 (13:12)

Гудурић је погодио уз фаул и постигао прве поене у последњем периоду, а Цирбесу судије поново свирале офанзивни фаул приликом скока, за +15 (69:54). Звезда је и наредна два минута задржала ову, веома велику предност.

У последњих пет минута игре, Звезда је ушла са +11 (71:60), уз много промашаја и изгубљених лопти на обе стране. Цирбес је повећао на +13, на нека три минута пре краја.

Симоновићева тројка буквално је испала из обруча, за +14, али на срећу ни гости нису били успешни у нападу. До краја, наши момци су успели да сачувају велику предност и забележе још већу победу!

3/4 (17:17)

Звезда је боље отворила и трећу четвртину и преко Цирбеса и Дангубића дошла до великих +18 (55:37). Ипак, Руси су експресно узвратили и великом серијом смањили предност нашег тима на једанаест поена.

Судије су изгубиле конце при резултату 57:44, у тренуцима када је Маик Цирбес буквално тучен на терену и уследило је неколико лоших одлука. На 03:35, Руси су дошли до девет поена заостатка, па је Радоњић затражио тајм-аут.

Звезда је поново кренула у серију и у последњи минут ушла са +13 (65:52). На крају 3/4 било је 67:54!

ПОЛУВРЕМЕ

На полувремену, Звезда – Локомотива 50:37 (23:11, 17:16)!

Милер 18, Кинзи 13, уз 4 асистенције и Цирбес 10 поена.

2/4 (17:16)

Гости су смањили на -8 највише захваљујући лошем грађењу рекета од стране наших кошаркаша, па су Руси ухватили чак 4 лопте у нападу. Звезда је била без коша више од три минута, уз једна очигледан прекршај над Цирбесом под кошем, који није досуђен.

Ипак, веома брзо, поенима Цирбеса и Милера, Звезда је дошла до предности с крај прве четвртине. Проблем, и то велики, представљала је контрола скока.

Звезда је отишла преко Гудурића +13, на 4 минута до полувремена. Звезда је везаним поенима Кинзија одржавала +12 и са том разликом дошла до уласка у последњи минут.

На крају, поенима Мицића уз звук сирене 50:37!

1/4 (33:21)

Радоњић је почео утакмицу петорком Јовић, Дангубић, Кинзи, Милер, Цирбес.

Звезда је фантастично кренула у меч и са 8 поена Милера и 5Кинзија дошла до великих 13:2 након само три минута. На 15:5, Звезда је имала контру за +12, али није досуђен фаул над Јовићем, да би затим у контри Руса судије свирале намеран фаул Лазићу, па потом и још два за кратко време, на опште негодовање наше публике и целог тима. Руси су тако пришли на 15:9.

Ипак, Цирбес и Милер, страшним закуцавањем, враћају Звезди +10, уз невероватних 19 постигнутих поена за свега пет минута игре!

Ни тајм-аут није помогао Русима, па је наш наставио да решета кош гостију, а Дилејни се није видео поред Лазића и Дангубића. Дошао је наш тим и до +14 (23:9), али затим пропустио два напада да увећа предност.

Гости су потом, преко Дилејнија, смањили на 25:19, па је Радоњић тражио минут одмора.

Надобудни Дилејни је затим добио техничку због приговора, па је Звезда до краја првог периода преко Милера отишла на 33:21! Квинси није промашио из игре!

———————

Црвена звезда дочекује Локомотиву у 5. колу ТОП 16 фазе Евролиге и тражи трећи тријумф.

Наш тим је премијерни евролигашки меч у сезони 2013/14. играо против ове екипе, али је тада руски тим гостовао у Арени, док сада први пут стиже у Пионир.

Локомотива, изузетна шутерска екипа је једна од две које се налазе испред црвено-белих на табели, а забележили су три тријумфа у четири утакмице.