ВажноКошаркаНајновијеРегионална лига

Цирбес доминирао, Звезда савладала МЗТ

Кошаркаши Црвене звезде су забележили 16.победу у АБА лиги након што су у хали Пионир савладали скопски МЗТ, 92-79 (29-18, 19-22, 30-13, 14-26)! Најефикаснији је био Маик Цирбес са 28 поена.

Црвена звезда је играла без Таренса Кинсија и Квинсија Милера, али од почетка меча је био познат победник. Црвено-бели су меч отворили серијом 7-0, а до краја чеетвртине су већ имали двоцифрену предност. МЗТ је до краја полувремена успео да смањи двоцифрену разлику.

Ипак, у трећој четвртини су црвено-бели преломили меч у своју корист и решили питање победника. У последњој четвртини гости из Скопља су успели да смање резултат и дођу до прихватљивог минуса.

Маик Цирбес је доминирао током целог меча и постигао 28 поена, уз 11 скокова. Васа Мицић је постигао 12 поена и уз 12 асистенција, пружио најбољу утакмицу у црвено-белом дресу. Стефан Јовић је имао мању минутажу, што је битно пред предстојеће изазове.

У следећем колу, Црвена звезда гостује Игокеи, након меча 6.кола Топ16 фазе Евролиге у Инстанбулу.