ВажноДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Катарина Зец водила Звезду до победе против Вршца

Кошаркашице Црвене звезде реванширале су се екипи Вршца за пораз у првом делу сезоне. Црвено-беле су славиле на домаћем терену резултатом 65:57 (14:9, 14:19, 16:16, 21:13) у 18. колу шампионата Србије.

Све је почело као у најбољим замислима играчица и стручног штаба Црвене звезде. МВП лиге, Марина Мандић, ређала је изгубљене лопте и промашаје, а за то време је Звездин први стрелац, Катарина Зец, два пута поентирала, уз два реализована слободна бацања Милице Бојовић за вођство од 6:0, које је трајало до петог минута. Минут касније већ је било 10:2 након поготка капитена Александре Катанић, па је са гостујуће клупе затражен тајм-аут. Непрецизност је након тога коштала црвено-бели тим губитка осетне предности, а Вршац је то искористио и тројком Иване Јовановић пришао на 9:10. Ипак, екипа Драгана Вуковића је имала добар финиш прве деонице и са два узастопна поготка Катарине Зец повећала је предност на 14:9.

Катарина велика је до свог 10. поена стигла на почетку друге деонице, а серија од 11:0 је настављена кошевима Снежане Богићевић и Мине Ђорђевић за 21:9 у 12. минуту. Све је црвено-белом тиму полазило за руком у тим тренуцима. Шут за два поена и скок су доносили превагу у односу на ривала, а Марина Мандић у нападу дуго није могла да дође до изражаја. Серија промашаја након офанзивних скокова наговестила је пад у игри Звезде, а то је искористила Инес Ћорда и са шест поена у низу изједначила на 23:23. Нови узлет домаћих на крилима Снежане Богићевић и Александре Катанић и серија од 5:0 убрзо су анулирани тројком Марине Мандић и погођеним слободним бацањима Инес Ћорде, тако да се на полувреме отишло са нерешених 28:28.

zkkcz_spartak_19012016_0039

Екипе су се смењивале у вођству током већег дела треће четвртине. Звезди су предност доносиле Мина Ђорђевић, Милица Бојовић, Катарина Зец и Наташа Ковачевић за 37:34 у 26. минуту, док је на другој страни Марина Мандић дошла до своје игре, да би Анђела Радовић са пет узастопних поена преокренула на 42:38. Пред крај трећег периода игре ново изједначење доноси Снежана Чолић – 44:44.

Сјајна Катарина Зец је тројком отворила последњу деоницу, а након тога је Снежана Богићевић везала четири поена за +5 (51:46) у 34. минуту. Снежана Чолић је одржала екипу у вођству, а Наташа Ковачевић је разбила малер и својом првом тројком на утакмици одвела Звезду до 56:50, затим и изблокирала покушај Анђеле Радовић. Међутим, врло брзо је Марина Мандић са пенала смањила на само два разлике, да би на другој страни севнула тројка Снежане Богићевић. У финишу је Катарина Зец ставила свој печат на одличну партију. Кош, блокада, скок у одбрани и погођена слободна бацања донели су коначну превагу нашем најтрофејнијем клубу. Гошће без Жаклине Јанковић и Инес Бошњић уз проблеме са личним грешкама нису више могле да држе висок ритам са само шест играчица које су наступиле на овом мечу, а у последњем минуту, када је све већ било решено, тренери оба тима су се надмудривали тајм-аутима.

Најефикаснија у победничком тиму била је Катарина Зец, која је са 21 поеном забележила свој лични рекорд у првом тиму Црвене звезде. За два поена је шутирала сјајних 7/11, слободна бацања 4/4, а додала је по пет скокова и асистенција уз три украдене лопте. Снежана Богићевић је такође одиграла велику улогу у овом тријумфу са 13 поена, осам скокова и две украдене лопте, док је Мина Ђорђевић поново била на свом нивоу са учинком од 10 поена и осам скокова. МВП и најефикаснија кошаркашица утакмице још једном је била Марина Мандић са 24 поена, 16 скокова, пет блокада и три украдене лопте – индекс 44. Звезда је имала по седам скокова и асистенција више од ривала уз бољи шут за два поена, што је било довољно за 14. победу ове сезоне и поред тога што је индекс на крају био изједначен (56:56).

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12345463_1042390425821853_1977253043724509701_n

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ВРШАЦ СВИСЛАЈОН 65:57 (14:9, 14:19, 16:16, 21:13)

Београд – Дворана: Баскет сити. Гледалаца: 100. Судије: Савић и Влаховић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Зец 21 (5 ск, 5 ас, 3 ул, 2 ил), Наумчев (2 ас, 2 ул), Ковачевић 5 (6 ск, 3 ил), Богићевић 13 (8 ск, 2 ул, 5 ил), И. Катанић (2 ск), А. Катанић 4 (2 ул, 3 ил), Ћирић (2 ск), Чолић 8 (4 ас, 3 ул, 2 ск, 3 ил), Бојовић 4 (3 ск, 4 ил), Ђорђевић 10 (8 ск). Нису играле: Ђокић и Зукановић.

ВРШАЦ СВИСЛАЈОН: И. Ћорда 10 (6 ас, 3 ск, 5 ил), Мандић 24 (16 ск, 5 бл, 3 ул, 5 ил), Бабић 7 (3 ск), Јовановић 6 (5 ск, 3 ул, 5 ил), Радовић 10 (4 ск, 5 ил), Н. Ћорда (2 ул). Нису играле: Ратковић, Стјепановић, Жижа, Петроман, Јанковић и Бошњић.

Црвено-беле су сада за корак ближе да обезбеде другу позицију пред плеј-оф. Тренутно имају скор 14-4, а већ за викенд у оквиру 19. кола дочекују Војводину.