FeaturedВажноДомаћа такмичењаКошаркаНајновије

Звезда лагано до полуфинала Купа Кораћа

Црвена звезда је, према очекивањима, лако савладала Смедерево, у четвртфиналу Купа Радивоја Кораћа, и заказала утакмицу против вечитог ривала у полуфиналу. На крају:

ЗВЕЗДА – СМЕДЕРЕВО 89:44 (30:12, 17:12, 14:11, 28:9)

Звезда је водила од почетка до краја, веома убедљиво, многи играчи су одмарали, а у тиму није било Стефана Јовића.

Наш тим је одлично отворио утакмицу и већ на крају прве четвртине имао великих +18 (30:12). Било је 11:0, предност је само расла, па је било простора и за већу минутажу Тејића, Ребића и Симанића. Мицић је убацио три тројке за кратко време и постао први „двоцифрен“ у нашем тиму, а до полувремена само Симоновић није постигао поене. Први део игре завршен је резултатом 47:24.

Ни у другом полувремену није било другачије. Звезда је веома брзо дошла и до близу +30 и трећу четвртину завршила више него убедљивом предношћу (61:35), иако је више од половине овог периода било изразито неефикасно на обе стране. У четвртом периоду је наш тим само довршио посао, а тројкама Симанића и Ребића је дошао и до преко 40 поена разлике и лако изборио пласман у наредну рунду такмичења.