FeaturedВажноДомаћи шампионатНајновијеФудбал

Ле Талек погодио на дебију, Уго и Звезда наставили где су стали, за двадесету у низу!

Црвена звезда је савладала Младост из Лучана у првом пролећном колу Супер лиге. Наш тим се прилично мучио и јасно се видела неуиграност екипе. Лучанци су претили у неколико наврата, а након што је Звезда коначно повела, голом Ле Талека, Луковић је гостима донео изједначење. Ипак, Вијеира је само неколико тренутака касније постигао гол за нову предност црвено-белих, на асистенцију Ибањеза.

Ово је био 20. тријумф у низу нашег тима, а дебитовали су Едсон, Бабунски и Ле Талек.

Звезда је на овај начин остварила циљ, а то је почетак овог дела сезоне победом, пред дерби који следи и који ће наредног викенда бити одигран на стадиону ЈНА.

23. коло Супер лиге

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – МЛАДОСТ 2:1 (0:0)

Стадион: Рајко Митић
Гледалаца: око 15 000
Стрелци: Ле Талек у 74. и Вијеира у 82. за Звезду, а Луковић у 81. минуту за Младост
Судије: Чепеги-Киш, Милин, Петровић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кахриман, Петковић, Ибањез, Луковић, Едсон, Ле Талек, Доналд, Грујић, Срнић, Катаи, Вијеира

МЛАДОСТ: Крзнарић, Китановић, Саничанин, Пешић, Живановић, Луковић, Гаврић, Станојевић, Милосављевић, Јовановић, Ваилан

ТОК МЕЧА 2/2

До краја меча није било већих узбуђења, па је Звезда славила победу, резултатом 2:1.

84′ Бабунски је пробао са 20-ак метара, али је лопта отишла преко гола.

ГООООООООООЛ! Звезда је поново повела, само неколико тренутака након што је Бабунски ушао у игру. Сјајно је Ибањез центрирао, а Уго Вијеира погодио мрежу Крзнарића.

81′ ГОЛ. Изједначили су Лучанци, голом Луковића са 20-ак метара. Одмах је Божовић на терен послао Бабунског, који дебитује за наш тим.
79′ Пробали су Лучанци поново, искоса са леве стране, али без успеха.

ГОООООООООЛ! Звезда је повела у 74. минуту, голом Демијана Ле Талека. Центрирао је Петковић, а Француз одлично шутирао у доњи десни угао Крзнарића и постигао гол на свом дебију.

72′ Нови покушај Доналда на асистенцију Вијеире, али поново право у голмана.
69′ Игра Звезде је убрзана уласком Плавшића, а Грујић је покушао главом, након корнера, али слабо.
68′ Доналд је покушао, али слабо, па је Крзнарић лако интервенисао.
67′ Плавшић је заменио Срнића.
65′ Грујић је шутирао са 20-ак метара, али поред гола.
63′ Покушао је и Милосављевић, али поред стативе Кахримановог гола је завршила лопта.
60′ Катаи је покушао из даљине, левом ногом, али преко гола.
57′ Кахриман је сјајно зауставио ударац Јовановића из непосредне близине.
56′ Након неколико минута паузе, због дима са трибина, настављена је утакмица, а Грујићев шут је зауставио Крзнарић.
46′ Друго полувреме почело је ударцем Срнића, али је Крзнарић интервенисао.

1/2

45+2′ Након корнера, добро је шутирао Вијеира, али је Крзнарић одбранио.
33′ Са обе стране су упућени центаршутеви у петерац Младости, али је оба пута чувар мреже гостију добро интервенисао.
20′ Након неколико минута без већих узбуђења, покушали су Ибањез и Катаи након прекида, али без веће опасности.
12′ Исти играч се још једном нашао у доброј позицији, након паса Доналда, али није успео да погоди мрежу Лучанаца.
10′ Вијеира се одлично снашао након дуге лопте Луковића, али је лопта завршила тик поред десне стативе.
9′ Срнић је покушао из даљине, али је први покушај Звезда Крзнарић зауставио.
4′ Исти играч је имао велику шансу, али је Кахриман одбранио. Слаб почетак Звезде и веома агилни гости.
зауставио.
3′ Покушао је Ваилан да уђе у казнени простор, али га је сустигао

Тиме је и завршено прво полувреме, без голова.

Утакмица је почела минутом ћутања, у част Слободана Сантрача.

——————————-

Црвена звезда након више од два месеца и убедљивог тријумфа против Јавора у Ивањици поново наступа у домаћем шампионату.

Противник је лучанска Младост, против које је наш тим такође убедљиво славила крајем августа, у гостима, резултатом 3:0. Тада су голове постигли Веред, који није у комбинацији за тим овог пролећа, Доналд, који је ове зиме откупљен од руске Мордовије и Вукашин Јовановић, који каријеру наставља у Зениту.

Звезда ће вероватно у саставу имати два нова играча, штопера Едсона и везисту Ле Талека, док би шансу могао да добије и талентовани Бабунски, који је дошао из Барселоне.

Наш тим има велику предност у односу на прве пратиоце, па ће овог пролећа имати не много тежак задатак, да је задржи и дође до титуле након две године.