ВажноКошаркаМлађе категоријеНајновије

Јуниори максимални у групи!

Кошаркаши Црвене звезде Телеком су са све три победе окончали групну фазу „Adidas Next Generation“ турнира под називом „Марко Ивковић, а у последњем мечу су савладали екипу Албе из Берлина резултатом 96:78 (24:17, 22:27, 31:12, 21:21).

У последњем мечу групне фазе „Adidas Next Generation“ турнира „Марко Ивковић“, црвено-бели јуниори су били бољи од немачке Албе резултатом 96:78 (24:17, 22:27, 31:12, 21:21). Пред неколико стотина гледалаца у хали „ФМП“ у Железнику, најбољи код домаћина били су Симанић са 25 поена и Ребић са 15 поена. У пораженом тиму, Зилка је постигао 20 поена.

Екипа Александра Глишића после нешто слабијег старта, успела је да пронађе неколико добрих решења на зонску одбрану гостију и пре свега тројкама Раданова и Ребића одржавала предност која је после првих десет минута износила 24:17. Нису гости одустајали од зонске одбране која им је у другој деоници донела резултата и на четири минута пре краја полувремена и плус три, 36:33. Међутим, после тајм-аута тренера Глишића, актуелни шампион је појачао игру у одбрану и новим тројкама Ребића и Симанића преокренуо резултат и после првих 20 минута водио 46:44. Нешто више од три минута наставка била су довољна да црвено-бели додају гас и серијом 22:3, сломе отпор немачког тима. Разлетео се Симанић по терену и већ на крају треће деонице постигао 25 поена. Без много узбуђења било је у последњој деоници меча, Звезда је сигурном игром одржавала високу предност и на крају заслужено славила резултатом 98:78.

КК Црвена звезда Телеком: Ребић 15+7ас, Ускоковић 5+7ас, Ћоровић 6, Радаковић, Стајчић, Момиров , В. Ђорђевић 4, Симанић 25+6ск, Раданов 13(23 индекс), Радовић 12+8ск, С. Ђорђевић 12+10ск, Ковачевић 6.

Црвено-бели су овим тријумфом обезбедили прво место у групи А и свој полуфинални меч играће сутра од 10 часова против другопласираног из групе Б.