ВажноНајновијеОсталоХокеј

Хокеј: Црвено-бели оклопници оверили прво место у лигашком делу

Хокејаши Црвене звезде савладали су данас екипу НС Старса на гостовању у Новом Саду са убедљивих 9:0 (1:0, 3:0, 5:0) и освојили прво место у лигашком делу првенства Србије.

Звезда је на тај начин обезбедила предност домаћег терена у плеј-офу, где ће јуришати на своју прву титулу после паузе од 11 година.

Требало је изабраницима тренера Милинковића нешто више времена да затресу мрежу, а када се то десило у 16. минуту, касније је све било лакше. Капитен Павел Поправка је начео екипу НС Старса поготком у пауер-плеју, а у улози асистената нашли су се руски интернационалац Дмитриј Маркелов и Словенац Давид Сефич.

У другој трећини Сефич погађа у 24. минуту, а Роберт Сабадош пет минута касније за вођство од 3:0, да би у 33. минуту поново затресао мрежу, овај пут у пауер-плеју у акцији коју су креирали Давид Сефич и Игор Јачмењак.

Последњи период игре протекао је у ревији голова гостију из Београда. Маркелов је у 55. минуту повисио вођство на 5:0, а затим су Звездини тинејџери били у главним улогама. Владимир Живић је у 51. минуту постигао свој први гол у сезони на асистенцију Луке Вукићевића. Само 40 секунди касније у стрелце се уписао и Урош Бјелогрлић после акције Маријана Микуша и Ивана Анића, који је играо и поред фрактуре носне кости и хрскавице на дербију. Дмитриј Маркелов је у 53. минуту забележио други погодак на мечу на асистенцију Николе Керезовића, који је ставио тачку на меч поготком у 56. минуту после додавања Јачмењака. Оба Звездина чувара мреже остала су несавладана. Забележили су популарни шатаут. Арсеније Ранковић је одбранио 17 удараца, а Петар Степановић је имао 14 успешних интервенција. Доминик Црногорац је одрадио меч суспензије од стране лиге после казне због учешћа у инциденту на дербију и моћи ће да игра од почетка такмичења у плеј-офу.

НС СТАРС – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:9 (0:1, 0:3, 0:5)

Нови Сад – Ледена дворана СПЕНС. Главни судија: Ђорђе Фазекаш. Линијске судије: Давид Пердув и Срђан Дакић. Шутеви: НС Старс 31, Црвена звезда 37.

0:9 Никола Керезовић (Игор Јачмењак) 55:05 ПП1

НС СТАРС: Араницки (одбране 24/30), Јесперсен (одбране 4/7), Дамјановић, И. Мирковић, Тумбас, Бабић, Бјекић, Дачарм, Кастел, Ф. Мирковић, С. Пајић, Д. Пајић, Поповић, Радосављевић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ранковић (одбране 17/17), Степановић (одбране 14/14), Анић, Јачмењак, Јешић, Микуш, Николић, Пајевић, Сабадош, Живић, Бјелогрлић, Керезовић, Маркелов, П. Новаковић, Поправка, Сефич, Вукићевић, Цвик.

Црвена звезда је завршила такмичење у лигашком делу на првом месту, али је остало је да се одиграју три утакмице да би се комплетирала табела која тренутно овако изгледа.

6 Војводина 0 9 0 0 9 10:96 -86

У освајању прве позиције у лигашком делу шампионата Србије за Црвену звезду су наступали: Петар Степановић, Арсеније Ранковић, Петер Хричина, Синиша Пауновић, Југ Митић (голмани), Љубомир Ђорђевић, Стефан Гачић, Маријан Микуш, Петар Новаковић, Угљеша Новаковић, Доминик Црногорац, Андреј Цвик, Павел Поправка (капитен), Урош Бјелогрлић, Дмитриј Маркелов, Филип Пајевић, Лука Вукићевић, Иван Анић, Божидар Игњатовић, Роберт Сабадош, Никола Керезовић, Милош Николић, Мирко Јешић, Владимир Живић, Марко Тадић, Матеј Шугар, Игор Јачмењак, Лукаш Клима, Давид Сефич и Владимир Ђаковић.

Поени (голови+асистенције): 32 – Поправка, 27 – Црногорац, 26 – Маркелов, 17 – Сабадош, 17 – Керезовић, 17 – Бјелогрлић, 13 – Клима, 12 – Сефич, 9 – П. Новаковић, 9 – У. Новаковић, 8 – Микуш, 7 – Цвик, 5 – Вукићевић, 5 – Анић, 5 – Јачмењак, 2 – Ђорђевић, 2 – Николић, 2 – Пајевић, 2 – Игњатовић, 1 – Живић, 1 – Гачић, 1 – Шугар.

Голови: 16 – Поправка, 12 – Маркелов, 12 – Сабадош, 11 – Црногорац, 9 – Керезовић, 8 – Бјелогрлић, 6 – Клима, 6 – П. Новаковић, 4 – Сефич, 4 – Цвик, 4 – У. Новаковић, 2 – Микуш, 2 – Игњатовић, 1 – Ђорђевић, 1 – Пајевић, 1 – Вукићевић, 1 – Живић, 1 – Шугар.

Асистенције: 16 – Поправка, 16 – Црногорац, 14 – Маркелов, 9 – Бјелогрлић, 8 – Керезовић, 8 – Сефич, 7 – Клима, 6 – Микуш, 5 – Сабадош, 5 – У. Новаковић, 5 – Анић, 5 – Јачмењак, 4 – Вукићевић, 3 – П. Новаковић, 3 – Цвик, 2 – Николић, 1 – Ђорђевић, 1 – Гачић, 1 – Пајевић.