ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Одбојкаши наставили серију победа у „вечитим дербијима“

Пред (поново) малобројном публиком, одбојкаши Црвене звезде су као домаћини победили Партизан након четири сета: Црвена звезда – Партизан 3:1 (25:13, 25:20, 23:25, 25:19). Црвено-бели су тако након освајања Купа Србије, везали петнаесту узастопну победу у Лиги.

Пред почетак меча, капитену Црвене звезде, Максиму Буцуљевићу, уручена је награда за најбољег играча фебруара.

Меч је отворио Душан Стојсављевић одличним сервисом, а убрзо је Црвена звезда након неколико фанатастичних одбрана стигла до +4, што је приморало тренера гостију да већ у раној фази сета затражи предах (5:1). Црвено-бели су освојили и први поен након паузе, да би Партизан коначно успео да прекине Звездину серију. Дошло је до благог пада у игри нашег тима, па је Партизан стигао на два поена заостатка (9:7). Црвено-бели су се ипак вратили на +4 пред одлазак на технички тајм-аут (12:8). Партизан је освојио наредна два поена, али је Јаковљевић зауставио серију, поентиравши  из тешке позиције, и започео Звездину серију. Благојевић и Мунћан су били одлични у наредне две акције, па је тренер црно-белих још једном затражио предах (15:10). То није пореметило нашу екипу, два одлична сервиса Милутиновића допринела су наставку серије (17:10). У завршници сета предност је била двоцифрена (23:12), па Звезди није било тешко да овај део игре реши у своју корист – 1:0 (25:13).

Црвена звезда је боље отворила и други сет (5:1). Ас поеном Мунћана, предност је увећана (8:3), да би након тога гости везали пет поена, и стигли до изједначења (8:8). Пожртвована игра црвено-белих им омогућава да поново дођу до осетније предности. Уз неколико сјајних одбрана Јевтића, Звезда је отишла на технички тајм-аут у другом сету са истом разликом као и у првом (12:8). Игра у серијама се наставила, пошто је Партизан освојио прва три поена после одмора, а блок Стојсављевић-Милутиновић спречава ново изједначење (13:11). Уследила је Звездима серија, па су гости након поена Јаковљевића затражили тајм-аут (15:11). Партизан је успео да поново приђе на поен заостатка (18:17), али је након одличних блокова наше екипе, Звезда поново дошла до +4 (21:17). Након поена Благојевића, Звезда је стигла до пет сет лопти, црно-бели су спасили прву, али је потом њихова сервис-грешка означила крај другог сета – 2:0 (25:20).

Трећи сет је отворио Милутиновић са два везана поена (блок, па смеч), да би затим уследила игра поен за поен, што је прекинуо тек одличан блок Благојевића (9:6). Партизан је убрзо изједначио резултат (10:10), а на техничком тајм-ауту је Звезда имала мининалну предност (12:11). После паузе гости су и повели, везавши три поена (12:14). Рефлексна одбрана Стојсављевића, а потом и смеч доносе ново изједначење (15:15), након чега је поново уследила игра поен за поен. Црно-бели поново долазе до два поена предности, што је било сигнал за тренера црвено-белих, Кобиљског, да реагује тајм-аутом (17:19). Уследило је ново изједначење (19:19). Буцуљевић једну „изгубљену“ лопту претвара у поен (22:22), али Партизан са два узастопна поена долази до две сет лопте. Уследила је по грешка са обе стране, па је Партизан смањио резултат у сетовима – 2:1 (23:25).

На почетку четвртог сета видели смо велику борбу, један „дуг“ поен са великим бројем напада са обе стране, на крају је припао Партизану (3:2). Након игре поен за поен, гости долазе до изједначења (8:8), а пред технички тајм-аут су и повели (11:12). Кобиљски је затражио тајм-аут након што је Партизан повећао предност (12:14). Одличан блок Јаковљевића доноси изједначење (14:14), а убрзо грешка црно-белих враћа предност на Звездину страну, па су и гости затражили предах (16:15). Уследила је још једна грешка гостију, а црвено-бели су потом пропустили прилику да додатно одвоје (17:16). Након блока Благојевића, гости су затражили још један тајм-аут, али то није пореметило Благојевића, који са два узастопна одлична сервиса  доноси Звезди +4 пред завршницу сета (20:16). Нова грешка црно-белих продужила је Звездину серију, која је прекинута тек сервис грешком (21:17). Звезда је стигла до пет меч лопти, искористила прву и победила у овом мечу – 3:1 (25:19).

Најефикаснији на мечу био је Александар Благојевић са 24 поена, док су код гостију највише поена постигли Буша и Пантић (по 15).

Црвено-белима је ово петнаеста узастопна победа у шампионту Србије, и сва је прилика да ће плеј-оф дочекати са прве позиције.

Браво, момци!

Црвена звезда – Партизан 3:1 (25:13, 25:20, 23:25, 25:19)
Дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца: 300. Судије: М. Јанковић, Д. Рогић. Трајање меча: 103 минута.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Милутиновић 9, Јаковљевић 12, Стоисављевић 11, Мунћан 7, Благојевић 24, Буцуљевић 3, Јевтић (либеро), Околић, Шкрбић, Гмитровић, Ставлић, Вељовић. Тренер: Драган Кобиљски.
ПАРТИЗАН: Буша 15, Пантић 15, Лопар 7, Костић 2, Величковић 5, Поломац 7, Рајковић (либеро), Недељковић, Јокановић, Поповић 3, Жугић, Перишић. Тренер: Владимир Васовић.