FeaturedВажноДомаћи шампионатНајновијеФудбал

Звезда победом прославила рођендан!

Лучо Ибањез

Црвена звезда је савладала Јагодину са 3:1 и на тај начин дошла до 22. победе у низу у домаћем првенству! Стрелци су били Катаи, Ибањез и Вијеира, док је за Јагодину погодио Јевтић, некадашњи играч нашег клуба.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ЈАГОДИНА 3:1 (0:0)

Стадион: Рајко Митић
Гледалаца: 22 122
Судије: Пипер, Јовановић, Минић
Жути картони: Савковић
Стрелци: Ибањез у 59, Катаи у 71. и Вијеира у 92. за Звезду, а Јевтић у 61. минуту за Јагодину

ЗВЕЗДА: Кахриман, Петковић, Ибањез, Павићевић, Едсон, Грујић, Доналд, Ле Талек, Срнић, Ибањез, Вијеира

ЈАГОДИНА: Татић, Филиповић, Гашић, Ђорђевић, Миладиновић, Митошевић, Николић, Недовић, Јевтић, Френсис, Савковић

Звезда је добро отворила меч, одиграла одлично у првих пет минута, створила чак три прилике, али није погодила мрежу Јагодине. Гости су претили, покушавали да користе, често и лоше постављене, офсајд замке Звезде, па су у неколико наврата и озбиљно угрозили наш тим. Савковић је средином првог дела постигао и погодак, који је поништен због офсајда. Чини се – неоправдано.

До полувремена није било већих узбуђења, па је наш тим кренуо агресивно у другом делу игре. И видели смо резултат!

Луис Ибањез је прво погодио мрежу гостију, у свом стилу, на прелеп начин, а потом и асистирао Александру Катаију, који је погодио први пут овог пролећа. У међувремену, Звезда је примила гол, а стрелац је био некадашњи играч нашег клуба, Александар Јевтић.

Имала је Јагодина својих прилика, али нису успели да постигну погодак, па је Звезда потврдила победу преко Вијеире, коме је сјајно асистирао Ристић, који је заиграо у другом делу.

Може бринути повреда Павићевића, кога је заменио Плавшић, али и лоше реакције последње линије у неколико наврата.

Звездини навијачи прославили су и клупски рођендан на овој утакмици, а наш тим забележио 22. другу узастопну победу у лиги. Толико има и холандски ПСВ, а шведски Малме је уписао једну више. Апсолутни лидер је Бенфика, са 29.

С обзиром на квалитет, али и велику предност и непостојање притиска, није немогуће и да ће се појурити резултат Португалаца…

ТОК МЕЧА:

90+2′ НОВИ ГОЛ У МРЕЖИ ЈАГОДИНЕ! Ристић је сјајно центрирао, а Вијеира постигао погодак и на трећем мечу овог пролећа!

71′ КАТАИ! Одавно није било поготка Катаија, а онда је погодио, постигавши други погодак за Звезду, чиме јој је вратио предност.

66′ Поништен гол Звезди због офсајда. Пре тога и принудна измена. Павићевића је заменио Плавшић, а Ле Талек прешао у последњу линију.

62′ Изједначили су Јагодинци! Некадашњи играч Звезде, Александар Јевтић, постиже погодак.

59′ ЗВЕЗДА ЈЕ ПОВЕЛА! Грујић је фаулиран, а Ибањез у свом стилу постигао 7. гол у сезони и донео предност свом тиму!

55′ Николић је пропустио велику шансу да доведе свој тим у вођство.

45′ Катаи је пробао главом, али поред гола.

34′ Грујић је шутирао са 30-ак метара, прошла је лопта кроз руке Татићу, али и завршила изнад пречке. Шутирао је и три минута касније, али знатно лошије.

32′ Јагодина је још једном искористила офсајд замку Црвене звезде, али је Кахриман мајсторски зауставио ударац Савковића.

Лоше иде црвено-белима постављење офсајд замки, од самог старта утакмице.

Није било много узбуђења у првом делу утакмице, након сјајних 7-8 минута. Треба истаћи и да је Јагодинцима, како се чини, поништен регуларан гол.

27′ Катаи је шутирао левом ногом са 20-ак метара, али поред леве стативе Татићевог гола.

14′ Након готово десет минута без већих узбуђења, Едсон је поново шутирао главом, али је још једном за мало био непрецизан.

5′ Едсон је одлично шутирао главом након корнера Катаија, али је лопта отишла тик поред стативе.

6′ Катаи је шутирао са десног бока, али је голман гостију интервенисао. Само пола минута касније, Савковић је изашао очи у очи са Кахриманом, али је наш голман сјајно интервенисао.

—————-

Црвена звезда игра у 25. колу Супер лиге против Јагодине и жели, да у дану прославе рођендана клуба на стадиону „Рајко Митић“, слави и 22. узастопни тријумф у домаћем првенству.