ВажноДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Златна рука Снежане Чолић за вођство у полуфиналној серији

Кошаркашице Црвене звезде успешно су започеле полуфиналну серију на домаћем терену у хали Баскет сити против Врбас Меделе победом након продужетка резултатом 74:71 (18:18, 14:16, 25:24, 8:7, 9:6) за вођство од 1-0 у тријумфима.

Снежана Чолић била је јунак утакмице, јер је тројком одлучила победника у самом финишу додатног периода игре. Црвено-беле су успеле да извојевају победу највише захваљујући врло добром шуту за три поена, јер су погодиле 14 од 35 далекометних шутева (по шест Снежана Чолић и Катарина Зец) и тако анулирале доминацију Врбаса у скоку.

Гостујући тим се од почетка боље снашао и дуже време одржавао предност. Ивана Јововић и Милица Радоњић биле су расположене за надигравање, а када је поентирала и Миљана Џомбета у 4. минуту већ је било 11:5 у корист финалисте Купа Милана Циге Васојевића. Црвено-беле су успеле да преполове овај заостатак, али Врбас Медела кошем Милице Радоњић још једном стиже до +6 (16:10). Тада је на сцену ступила Звездина кошгетерка Катарина Зец, која бележи пет поена у низу, а након тога асистира Снежани Чолић, која тројком поравнава на 18:18 после прве деонице.

1sc

Незаустављива Катарина Зец убацила је још две тројке за до тада највеће Звездино вођство од 24:20 почетком другог периода игре. Нису блистале изабранице тренера Вуковића након тога, али је шут за три поена био савезник актуелног освајача националног купа, тако да је Снежана Чолић погодила две тројке за кратко време и донела предност од 32:27. Када се очекивало да Звезда приведе прво полувреме крају у сличном стилу, уследио је жесток одговор и серија Врбаса од 7:0 у режији Иване Јововић и Наташе Мијатовић за нови преокрет (34:32). Снежана Чолић није успела да узврати тројком, па су гошће на полувреме отишле са два разлике.

Рововска борба се водила и у наставку, а црвено-беле су изузетно мотивисано почеле друго полувреме. Снежана Чолић је поготком отворила серију, а надовезала се Катарина Зец са нове две тројке у низу, укупно пет њених далекометних пројектила до 23. минута за осетну предност Звезде од 42:34. У наредна четири минута Наташа Мијатовић је нанизала чак 11 поена за још један велеобрт и вођство гошћи од 50:46. Било је и шест разлике, али је Снежана Чолић својом петом тројком смањила на 52:54. За три поена је касније погодила и Ивана Катанић, Катарина Зец одржала минималну предност, али за кратко, јер је на другој страни Ивана Јововић два пута поентирала и пред одлучујућих 10 минута донела Врбасу вођство од 58:57.

1gb

Изузетно занимљива утакмица, која није била за навијаче са слабијим нервима, донела је нове спектакуларне преокрете у последњем периоду игре. Врбас је повео са 61:57, а након тога наш најтрофејнији клуб даје све од себе што резултира серијом од 8:0 за вођство од 65:61. Каћа Зец је убацила шесту тројку, Милица Бојовић поентирала под фаулом и реализовала додатно слободно бацање, а затим је још два пута била прецизна са пенала. Гошће успевају да прекину серију без поена после више од пет минута кошем Иване Јововић, а затим и да изједначе на 65:65 са линије слободних бацања у 39. минуту. До истека 40. минута више није било промене резултата. Оба тима нису искористила шутеве за вођство, Звезда преко Иване Катанић, а Врбас последњи преко Миљане Џомбете, па се играло додатних пет минута.

Александра Катанић, капитен Црвене звезде, уписала се у стрелце тек у 41. минуту за вођство, али су гошће поново преокренуле преко Милице Радоњић и Наташе Мијатовић за 69:67. Овај резултат је дуго стајао на семафору. Црвено-беле су нанизале чак осам промашаја, али на срећу нису кажњене, па је старија сестра Катанић са линије слободних бацања поравнала на 69:69. Са друге стране је истом мером одговорила Ивана Јововић. Звезда се још једном издигла из тешке ситуације. Јунак утакмице, Снежана Чолић, најпре је изједначила на 71:71, после тајм-аута, а затим је убацила своју шесту тројку за победу од 74:71 и велико славље црвено-белих које су повеле у полуфиналној серији са 1:0.

1.,l

Звезда је на крају одлично прошла. Имале су црвено-беле чак 15 скокова мање од Врбаса (28:43), дупло мање погодака за два поена (13:26) и укупно мањи индекс (72:88), али су са 10 погођених тројки више (14:4), шест украдених лопти више (13:7) и пет изгубљених мање (17:22) успеле да се извуку и на крају славе у утакмици за инфаркт.

Фантастичне партије Катарине Зец и Снежане Чолић обележиле су узбудљив почетак полуфиналне серије. Катарина је била најефикаснија на утакмици са 27 поена уз шест асистенција и три скока (шут за два поена 4/6, тројке 6/14), док је Снежана била МВП меча са 31 индексним поеном. За максималних 45 минута у игри нанизала је 24 поена, шест асистенција, по четири скока и украдене лопте (шут за два поена 3/3, тројке 6/12). Врбасу није помогло ни више расположених играчица. Ивана Јововић је за 45 минута остварила учинак од 22 поена и осам скокова, Наташа Мијатовић је стигла до дабл-дабла од 19 поена и 10 скокова уз по четири асистенције и украдене лопте. Милица Радоњић је поред 12 поена имала и седам скокова, а Миљана Џомбета је такође уписала дабл-дабл од по 10 поена и асистенција, али и девет изгубљених лопти.

1n

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ВРБАС МЕДЕЛА 74:71 (18:18, 14:16, 25:24, 8:7, 9:6)

Београд – Дворана: Баскет сити. Гледалаца: 150. Судије: Смиљанић, Грујић и Марковић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Зец 27 (6 ас, 3 ск, 5 ил, тројке 6/14), Наумчев (2 ил), Богићевић 5, И. Катанић 3 (2 ил), А. Катанић 4 (4 ск, 4 ул, 3 ас, 3 ил), Ћирић 2 (4 ск, 2 бл), Чолић 24 (6 ас, 4 ск, 4 ул, 4 ил, тројке 6/12), Бојовић 7 (9 ск, 2 ул), Ђорђевић 2 (3 ск, 2 ас). Нису играле: Ђокић, Зукановић и Тешић.

ВРБАС МЕДЕЛА: Џомбета 10 (10 ас, 2 ск, 2 ул, 9 ил), Јововић 22 (8 ск, 2 ас), Радоњић 12 (7 ск, 2 ил), Залар 4 (10 ск, 3 ас, 2 ил), Јанковић 4 (6 ск, 4 ас, 2 ил), Мијатовић 19 (10 ск, 4 ас, 4 ул, 7 ил). Нису играле: Бркић, Томић, Репчек, Живкуцин и Чејовић.

Тријумф на овакав начин може донети само додатни елан црвено-белом тиму да већ у среду заврши серију на гостовању у Врбасу и избори пласман у финале. Сутра своју полуфиналну серију почињу Радивој Кораћ и Вршац Свислајон.